Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Volt barátom édesapja meghalt....

Volt barátom édesapja meghalt. Udvariatlanság, ha nem megyek el a temetésére?

Figyelt kérdés

A sráccal 2 évig jártunk, fél éve szakítottam vele, 4 hónapja új kapcsolatom van. Az exel nem is tartom a kapcsolatot, viszont az anyukája hívott fel, hogy a férje meghalt, és ő örülne ha elmennék a temetésre. Mellesleg az exnek is van kapcsolata, kb 1 hónapja.


Úgy érzem illene elmennem, mert mégis csak 2 évig apósjelölt volt, de a mostani párom azt mondta, már semmi közöm ahhoz a családhoz. A temetés után lesz egy családi ebéd, amire szintén meghívtak, csak engem. (Az ő családjuknál ez a "szokás", hogy a temetést követően egy utolsó ebédnél van együtt a halott lelke és az élő családtagok).


2009. aug. 26. 18:29
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, ha normálisan váltatok el volt párodtól, miért ne tarthatnátok fel normális emberi kapcsolatot. Van egy mondás, hogy annyit ért a kapcsolat, ahogyan a szakítás után viselkednek egymással az emberek, valahogy így van.

Én is jóban vagyok volt barátommal és szüleivel is és normálisan mentünk szét.

A mostani barátod, ha elég intelligens akkor nem azt mondja, hogy mi közöd van hozzájuk ( pedig leéltél velük x időt), hanem azt mondja, hogy persze menj csak ha akarsz. Ez nem megcsalás, vagy nem randi, vagy nem flörtölgetés, hanem egy normális emberi viszony.

Miért kéne egy szakítás után úgy viselkedni, mintha nem is ismertétek volna egymást, vagy egymás szüleit?

2009. aug. 26. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim válasza:
100%

szerintem menj el, utólag jobb is lesz így a lelkiismereted és az exanyós is számít rád

a mostani párodnak nincs ehhez köze

2009. aug. 26. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

Én is elmennék a temetésre, de az ebédre nem. Részvéted jelzed hogy ott vagy a temetésen és ennyi. Igazából nem értem a barátod reakcióját. Nem a volt pasidhoz mész, hanem egy temetésre, egy olyan ember temetésére akinek 2 évig benne voltál az életében. És ha exanyós hívott akkor biztos szeretett Téged.

Nekem tavaly halt meg a mamám. Pont az a volt barátom (3 évig voltunk együtt) jött el a temetésre, akivel 12 éve már nincs semmi kapcsolatom, csak annyi hogy a kocsiból köszönünk egymásnak.

És ez úgy gondolom, hogy nem nekem szólt, hanem mamának és anyunak.

Nincs ezzel semmi baj ebben a formában.

2009. aug. 26. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim válasza:
100%
Szerintem a temetésre menj el, állj be az utolsó sorba, de az ebédet hagyd ki...
2009. aug. 26. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

Csak csatlakozni tudok az előzőkhöz: Temetésre menj el, mert ismerted az illetőt, add meg neki az utolsó tiszteletet, de az ebédre ne!

Amint írtad, ez egy CSALÁDI ebéd lesz, Te pedig már nem vagy annak a családnak a tagja, semmi közöd hozzájuk.

2009. aug. 26. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
Illik elmenned akármi volt vagy van akkor is két évig csak az apósod volt és nem hiszem hogy megbántott ő vagy bárki a családból. A tiszteletet add meg menj el a temetésre.
2009. aug. 26. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
A helyzet az, hogy szakítás óta egyetlen egyszer sem beszéltem a volt barátommal. És az anyukájával sem. (Mikor látták hogy a mostani párommal járok, és találkoztunk az utcán, nem köszöntek, hiába köszöntem nekik.)
2009. aug. 27. 09:40
 18/19 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem menj el, főleg ha a volt barátod anyukája hívott. Ezzel nincs semmi gond, csak egy temetés, nem kell jópofizni, nem kell utána elmenni az ebédre. De ha hívnak, és azért nem mész el, mert a jelenlegi barátodnak ez nem tetszik, azzal szerintem hibát követsz el. Ha nem lennél fontos a családnak még mindig, akkor nem hívtak volna. Az, hogy fél éve nem beszéltél velük, semmit nem számít ilyen esetben.
2009. aug. 27. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%
Nézd, ha direkt felhívott az anyuka és "meghívott" a temetésre, akkor szerintem igen, udvariatlanság nem elmenni. Hiába már nincs közöd a családhoz, de mégiscsak 2 évig az apósjelölted volt. Ezt a párodnak is meg kellene értenie. Amikor az én nagymamám meghalt, akkor az én volt férjem (igaz, hogy férjem volt) eljött a temetésre. Én örültem neki és a férjemnek se volt semmi kifogása ellene. Nem hozzám jött, hanem a nagymamámat tisztelte meg azzal, hogy elbúcsúzott tőle.
2009. aug. 27. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!