Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nincs semmi megoldás az...

Miért nincs semmi megoldás az alkoholistákra?

Figyelt kérdés
A kérdés költői...Olvasom a kérdéseket, hogy hány gyereknek/fiatalnak jelent súlyos gondot az apa/anya alkoholizmusa, és egyszerűen akárhogy gondolkodom nem jut eszembe rendes megoldás. Nálunk is apukám iszik itthon, aki persze az ital miatt már a munkahelyét is elveszítette, így anyukám tartja el őt, és minket gyerekeket. Persze a piálás sok pénzbe kerül, így volt már olyan, hogy konyhakéssel támadt az anyámra, hogy adjon neki pénzt. Amúgy nem agresszív a természete, csak kiállhatatlan, állandóan becsmérel minket. Én, a gyereke! kerestem már neki háromszor olyan kórházat, ahol elvonókúrán vehet részt, és intéztem el neki a kórházi felvételt. Ő persze volt, hogy el sem ment, vagy megszökött, hazudott róla stb. Igazából azt nem tudom, hogyha ő nem akar megváltozni, akkor nekünk élete végéig szívnunk kell miatta? Lakásból nem lehet jogilag kitenni, de nem is szeretnénk, mert valahol sajnálom őt. De nekem kell úgy felnőnöm, hogy baseball ütővel a párnám alatt alszom, mert félek tőle, és hallgatnom az állandó becsmérléseit, szégyenkeznem a szomszédok előtt, féltenem az anyámat stb. Rendőrség, családsegítő szolgálat nem tud mit tenni, vér még nem folyt (remélem nem is fog), és mindenkinek joga van alkoholizálni, ebbe nem szólhatnak bele. Ő pedig gyógyulni nem akar, ergó minden lehetőség kihúzva...
2010. jún. 19. 19:05
 1/8 anonim válasza:
100%

Szia!


Van megoldás rá, csak sajnos ez olyan dolog, mint a fogyás a súlyosan elhízottaknál. Nem elég, hogy a szakemberek szeretnének segíteni a páciensnek is akarnia kell, el kell 100%-ig határoznia magát, hogy meg akar változni. Ha ez nincs meg, képtelenség segíteni rajta.

2010. jún. 19. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nálunk én hagytam ott a párom.

Nála mondjuk akkor kzdődött mikor elesztette a munkáját.

Aztán mikor beismerte változni nem tudott, kapott 1 hónapot. Azt persze kibírta, mikor rendeződni kezdtek a dolgot megint ivott.

Hát fogtam a lányomat és eljöttünk. Visszaköltöztem a szülővárosomban. Dolgozom, élünk ahogy élünk. Néha szüleim besegítenek, de én nem tűrtem el a megaláztatásokat és a gyerekemnek sem akartam, olyan apát akitől semmi jót sem lát.

Más nem lehet az apja, de a bíróság eltiltotta tőlünk. Szerencsér!


Kitartást és merjetek változtatni! MEGÉRI!!!!

2010. jún. 19. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Utolso mi is ebben a helyzetben vagyunk csak nalunk anyam nemvaltoztat es nem jon el a tesom szenvedi legjobben mivel o van ott en nagymnamameknal vagyok...es nem valtoztat semmit mivel kesztethetnem h valtoztasson?
2010. jún. 19. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
az a legjobb, hogy az új Btk.-ból kivették az intézkedések közül az alkoholisták kényszergyógykezelését..gratulálok a törvényalkotóknak! valószínüleg ők nem olyan családban nőttek fel, ahol ez mindennapos probléma..
2010. jún. 19. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ki mondta, hogy nincs?


Endlösung!

2010. jún. 19. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Sajnos már nem élnek a nagyszüleim, így nem tudunk sehova elköltözni. Meg igazságtalannak tartanám, hogy nekünk kell elmenni albérletbe (4 gyerek+anyu) egy ember miatt... Meg aztán nagy valószínűséggel, ha itthagynánk akkor elherdálná a lakásunkat, mert nem tud a semmiből fenntartani egy elég nagy, 4 szobás lakást. Én mégha el is tudnék menni kollégiumba vagy ilyesmi, hagyjam itt az anyukámat és a testvéreimet? "Sajnos" én vagyok anyu egyetlen támasza.

Az elsőnek szeretném írni, hogy apukám nem akar orvoshoz menni és meggyógyulni...a kórházi kezeléseket persze előre megbeszéltük, én mentem el a körzeti orvoshoz beutalóért, beszéltem meg a pontos időpontot a kórházzal, szakorvossal...neki csak oda kellet volna menni a készre elintézett helyre. De nem ment. Sok mindent tudok, de lemmni helyette és leszokni helyette sajnos nem.

16/L

2010. jún. 19. 20:01
 7/8 A kérdező kommentje:
lemmni=elmenni
2010. jún. 19. 20:02
 8/8 anonim ***** válasza:
Sajnos ez ilyen vagy megszoksz vagy megszöksz helyzet. Nekem anyukám volt alkoholista. Mikor 15 éves voltam, apukám elvált tőle, engem pedig magával vitt. Eladtuk a lakást és gyakorlatilag szinte a nulláról kezdtük újra apuval. Anya persze nem fizetett gyermektartást, nem is tudok róla azóta semmit, nem tartottuk a kapcsolatot. Bár próbáltam. A válás után is sokat voltam nála, de egy fél évig bírtam. Nem volt értelme elmennem hozzá, mivel kéthetente azt a két napot nem bírta ki józanul. Beszélni nem lehetett vele, csak végignézhettem, ahogy ájultra issza magát. Úgy döntöttem, hogy részegen már láttam eleget és nem mentem többet. Persze nem is keresett azóta se, pedig már 10 év eltelt. Nem bánom, hogy így alakult mert évekig könyörögtünk neki, hogy menjen elvonóra. Próbáltuk szépen, próbáltuk erőszakkal, de nem sikerült. Azon tudsz csak segíteni aki engedi. 26/N
2010. jún. 19. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!