Ezzel mit tehetek?

Figyelt kérdés

Sokszor észrevettem már magamon, hogy ha valami miatt eleve ideges vagyok akkor megsértek másokat. A szüleimmel is kedvetlenebb vagyok vagy olyanokért húzom fel magam ami miatt nem kellene. Van hogy az adott dolog nincs is kapcsolatban azzal ami idegesít de néha meg igen. A barátomat is pont ma megbántottam rendesen, mert ideges vagyok egész nap, van ami zavar és emiatt vele is ingerültebb vagyok. Főleg ha valami olyat ír amiről eszembe jut a problémám.


Mit csináljak? Nem kellene azért bántani a párom, mégha néha amúgy csak az igazságot mondom is neki kíméletlenül mert nem is konkrétan a problémám miatt vagyok vele bunkó hanem ír nekem valamit és azt is rosszul reagálom le. A másik meg, hogy többet ér ha normálisan beszélem meg a problémám. Már amikor van rá lehetőség de néha meg az is zavar hogy nem tudom annyira igazán senkivel.


Nem akarom őt se bántani de a szüleimmel se akarok bántódást meg veszekedést.


2018. júl. 29. 20:20
 1/5 A kérdező kommentje:

A szüleimmel is nyilván ha bunkó vagyok, akkor ők vagy felhúzzák magukat vagy lehet nem mondanak rá semmit de akkor meg rosszabb lesz. A barátommal meg volt már hogy jogosan veszekedtem de mostanában amúgy olyan jó volt a kapcsolatunk, egyre jobb és nem kellene elrontsam.


Gondolom volt másnak is valami problémája. Van erre valami taktika?

2018. júl. 29. 20:23
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Hangulatember vagy. Odafigyeléssel lehet javítani de aki alapból ilyen az valamennyire ilyen is marad. A hozzád közel állóknak ezt meg is lehet mondani. Senki sem tökéletes elnézést meg lehet kérni ha megbántasz valakit.
2018. júl. 29. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
A szüleimnek ilyenkor szoktam mondani hogy amúgy is van valami bajom, van hogy tudják is hogy mi, és azért vagyok ilyen de azt mondja anyukám hogy attól még nem kell ilyennek lenni. A páromtól meg elnézést szoktam kérni, el is fogadja de szerintem egy idő után már besokall. Volt már rá példa. Meg amúgy jó a kapcsolatunk, szerintem egyre jobb lenne ha hagynám, csak így meg elronthatom.
2018. júl. 29. 20:30
 4/5 anonim ***** válasza:
Folyamatosan kommunikálj velük, mondd el nekik ezeket, amiket itt leírtál, hogy tudják, értsék, hogy mi az ábra, hogy nem akarsz te rosszat, csak így sikerül. És közben próbálj erőt venni magadon, és tudatosítani magadban, hogy tulajdonképpen mi a bajod a világgal, még mielőtt elküldenél egy ártatlant melegebb éghajlatra. :)
2018. júl. 29. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Skorpió87 ***** válasza:

A legfontosabb, hogy gondold át alaposan, mi is zavar. A problémádról pedig inkább beszélgess, beszéld ki magadból, old meg a konfliktusokat, ahogy tudod. Amit pedig nem tudsz megoldani, azt tedd félre, emészd meg, fogadd el, és légy túl rajta.


Az ne zavarjon, ha valamit elrontasz, mert a párod is el fog rontani és mindenki más. Nem kell folyton a tökéletességre törekedni. Emberek vagyunk hibákkal, gondokkal. Minél idősebb leszel, annál több és szerteágazóbb.Ha valóban társra lelsz a bajban, akkor nincs baj. :D Ha nyugodtak a szeretteid, akkor próbálj meg előhozakodni a problémáiddal, mindig fontos az időzítés.

2018. júl. 29. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!