Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan kezdjek neki a kettős...

Hogyan kezdjek neki a kettős életnek?

Figyelt kérdés
Baj röviden: egy párkapcsolatban élek két éve, viharos, de összességében jó, a pasi még mindig szerelmes belém, de én már csak kedvelem, beszélgetni szeretek vele. Eddig hatszor akartunk szakítani, de egyik sem volt komoly. Azonban a baj ott kezdődik, hogy öngyilkos-hajlama van és mindig azt mondja ha elhagynám megölné magát. Emiatt pedig nem merem kidobni, alig egy éve valotta be, hogy korábban már kétszer is öngyilkosságot kisérelt meg. Én nemrég beleszerettem egy másik pasiba, tényleg, hatalmas szerelem, de emiatt szerintem csakis a kettős élet jöhet szóba, amire nem tudom hogyan készüljek fel. Nem akarom a halálba kergetni ezért muszáj hazudnom. Hogy hazudjak?
2010. jún. 18. 18:06
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
90%
Miért nem adsz esélyt az eredetinek? Azt írtad összességében nem rossz! Az új csak illúzió, az is el fog múlni. Megéri eldobni akkor? A kezdeti lángolás soha nem tart pár hónapnál tovább! És ha ez is öngyilkos hajlamú? Akkor 3as életet élsz majd?
2010. jún. 18. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
A pasid egy önző s***fej. Mond meg neki, hogy az nem szerelem, ha a másra akarja rakni azt a terhet, hogy miatta halt meg. Ez gusztustalan érzelmi zsarolás. Mond, hogy nőjjön fel és menjel el pszichológushoz. Ne te szenvedj azért, mert más nem tudja felelősen kezelni az életét.
2010. jún. 18. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Na hagyd hogy zsaroljon. Tudja h ezzel tarthat maga mellett. És biztos, h öngyilkos lett már korábban is? Hazudhatta is.

A másikkal hogy lehet hatalmas a szerelem? Arra készülsz éppen, hogy becsapod...

2010. jún. 18. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Öngyilkos biztos nem lett, mert akkor már nem élne :) Max kísérletet tehetett rá :P
2010. jún. 18. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
dobd ki, nehogy már zsaroljon itt az öngyilkossággal, ha megteszi, nem kár érte
2010. jún. 18. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Fura, hogy mostanában mennyi pasi áll elő ezzel az öngyilkoságos sz@rsággal. Dobd ki, ha ezzel próbál zsarolni. Amúgy aki öngyilkos akar lenni, az meg is érdemli.
2010. jún. 18. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Nyugodj meg, nem lesz öngyilkos. Ha pedig igen akkor megérdemli.
2010. jún. 18. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Előre bocs, nem olvastam végig az összes kommentet, de az, hogy "összességében nem rossz", az nem válasz. Magyarul nem jó ám az egész, csak próbálod mások előtt ezt fedni, ezért mentegeted a helyzetet. Ezzel azt akarod mondani, hogy bár igaz, hogy nem ver minden nap félholtra a kedves párod, tehát tul.képpen nem tesz rosszat ellened, de kevés is amit ad a te boldogságodhoz, hiszen mást szeretsz...Gondolkozz el ezen...
2010. jún. 18. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
25%

Aki hülye, az haljon meg.

Nem szabad hagynod, hogy zsaroljon. Mondd meg neki, hogy ha igazán szeret téged, akkor nem rak akkora terhet a válladra, mint a halála. Ha mégis, akkor tessék, legyen öngyilkos, neked ezért ne legyen lelkiismeretfurdalásod - nekem sem lenne.

Igen, ez így érzéketlenül hangzik, de úgy gondolom, nem szabad, hogy ez tegyen tönkre téged. Mennyivel jobb egy ilyen kettős élet, mintha végre megszabadulsz tőle?

2010. jún. 18. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Ez egy nagyon jellemző érzelmi zsarolás, amit a zsaroló általában nem is valósítana meg, de így kordában tarthat Téged. Én szakítanék Veled a helyedben, már csak azért is mert ilyen tisztességtelen eszközhöz nyúlt.

Szakíts vele és szólj a családjának, hogy figyeljenek rá oda, mert ezzel fenyegetőzött és azért nem akarod, hogy baja legyen, de Neked saját életed van.

Innentől kezdve már az Övék a felelősség, hogy figyeljenek rá és nem a Tiéd.

2010. jún. 18. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!