Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Meghalt édesanyám egy hete.18...

Meghalt édesanyám egy hete.18 éves vagyok, hogyan kezdjek neki az életnek?

Figyelt kérdés
Van egy pár kicsi tesóm, segítek itthon sokat, és nagyon szarul érzem magam, mivel apukám sem él. És hogyan fogjam fel azt, hogy a nevelőapám együtt van kapcsolatban anyu halála után a nővérem? Szar érzés, de nem tudok mit kezdeni. el vagyok keseredve, 18 vagyok, és lány.
2009. jan. 29. 17:58
 1/5 anonim ***** válasza:
79%

részvétem

ha van suli, ha tanulhatsz, akkor tanulj. sokszor az élet pofonai edzik meg az embert és nagy valaki is lehetsz. ne hagyd el magad. és ha úgy érzed igazságtala veled valaki soha ne vágj vissza, próbálj megbeszélni inkább mindent nehoyg azok az emberek is eltűnjenek mellőled, akik még élnek. mert szinte bárki jobb a senkinél, persze vannak határok és keress párt.... 18 évesen nyugodtan ismerkedhetsz már.

én sokat próbáltam és rájöttem a nagy szerelem nem létezik és végül az eszem mel döntöttem, nem a szívemmel és jó lett.persze nem egy olyannal kötöttem össze az életemet akit utálok, de nem kell szerelem.

ha meg akarod kímélni magadat a többi csalódástól... így hogy se anyu se apu, .... már úgyis mindegy , akkor legalább élj jól. nehéz így m,ondani valamit, hoyg nme ismerlek, mert ez elég érzékeny téma. de az érzelmi csalódásoktól csak páncéllal lehet védekezni . légy erős.

szerintem nem sokat tudok segíteni, az idő többet, ahogyan telik, majd jobb lesz. ha van kedved írj privit hoyg hoygan tanulsz mit, hány élves a nővéred... ( ő van a nevelőapuval?? ez nem világos) válaszolok szívesen én 38 éves vagyok és kétszer elváltam, nem vagyok rá büszke,. de nem lettem öngyilkos, sem alkoholista, hanem valahogy megoldottam.

2009. jan. 29. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

oszinte reszvete

Szerintem is csak az ido segithet igazan..,habar kisebb vagyok mint az elozo valaszolo nem ertek vele egyet,hogy szerelem nelkul menj ferjhez.

Talan a kozeli barataid,tobbet segithetnek..,probald az idodet kitolteni mindenfelevel,hogy ne gondolhass sokat a szomoru dolgokra.

Fel a fejjel az elet megy tovabb...ha nehezen is;)

2009. jan. 29. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
88%

Szia, Kedves Kérdező. Őszinte részvétem. Az első válaszolónak pedig üzenném nagyon rossz tanácsot adott. Szerelem nélkül semmit sem ér a házasság. Sőt semelyik párkapcsolat. Az hogy rossz tapasztalatai voltak ilyen téren azt megértem. De másnak ne mondjon ilyet, hogy jó dolog ilyen helyzetbe csak úgy pasit felszedni szerelem nélkül. Melyik a jobb egy ilyen helyzetbe egy olyan emberben bízni, akit szeret? Vagy akit nem? És akkor még csodálkoznak, miért van sok válás.


A kérdezőnek viszont sok kitartást az életben és sok sikert kívánok. Biztos lesz majd valaki az életében, akit szeretni fog . És kifognak tartani egymás mellet. De most a tesóidra koncentrálj, na meg első sorban a tanulásra. Minden rendeződni fog remélem. De szeretnék feltenni egy kérdést. A nagyszülők még élnek? Mert akkor ők is segíthetnének neked. És nem cipelnél olyan nagy terhet a válladon.

2009. jan. 30. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
81%

Szia!

Őszinte részvétem!

Én 13 évesen veszítettem el az apukámat, 26 évesen(2 éve) az anyukámat is. 1 öcsém van akiről gondoskodnom kell és kevés rokonom, aki segíteni tudna. Aki tudna, azt meg nem érdekeljük. És egy féltestvérem is van, aki 8 hónapos volt, amikor Anya meghalt. Egy kis csoda, benne él tovább az anyukám.:) Nagyon nehéz és nehezen feldolgozható a helyzetünk. Nekem sokat segített, hogy a párom, aki azóta már a férjem, mellettem van, Az öcsémnek nincs barátnője, neki nehezebb, neki vannak mélypontjai. Hidd el, ha találsz egy párt magadnak, sokkal könnyebb és biztonságosabb lesz az élet. Ezt mondom a testvéremnek is. És a szüleid mindig segíteni fognak Neked, ott lesznek Veled. Ezt tapasztalatból mondom, érezni fogod a segítségüket, hidd el! Szerelem nélkül pedig nincs boldogság, nehogy beleszaladj egy boldogtalan kapcsolatba! Keresd a barátaid társaságát, akik nehezen tudnak majd mit kezdeni a helyzeteddel, de talán nem is baj, hogy velük másról kell beszélgetni. A közhelyek, hogy az élet megy tovább, sajnos igazak. Tényleg megy, és a szüleid azt szeretnék, hogy boldog légy. Ha tovább tanulsz és mondjuk kollégista leszel, távol kerülhetsz attól, amit kellemetlen végig nézned(a nevelőapád és a nővéred? ez fura). Fel a fejjel és hagyj időt magadnak!

Minden jót kívánok Neked!

Írj privit, ha beszélgetni szeretnél vagy kérdésed van. Az emberek nagy része nem tudja, hogyan viselkedjen, mit mondjon ilyen helyzetben a másiknak.

2009. jan. 31. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Nagyon nehéz már, minden napra jut valami lelki törés. Itt van velem a párom is, mert van 4 hónapja kapcsolatom, de egyszerűen semmi, csak szenvedek és szenvedek, lassan felemészt az édesanyám utáni űr... hiába kötöm le magam, lassan be is beszélem magamnak, hogyha történik velem valami akkor ezt biztosan anyu rendelte így.... vagy ez normális dolog??? Segítsetek!!

2009. jan. 31. 13:12

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!