Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van olyan család akikkel az...

Van olyan család akikkel az igénytelenségük miatt nem tartjátok a kapcsolatot?

Figyelt kérdés
Sajnos ignorálnom kellett néhány embert magam körül mert úgy éreztem csak vissza húznak. Állandóan próbáltak lebeszélni mindenről ami előrébb visz az életben mi közben ők semmit nem értek el. 40 évesen gyártósori operátorok és állandóan mindenkit megszólnak hogy "gazdag" meg ehhez hasonlók ha egy forinttal is többet engedhet meg magának. Ami nem teljesen állja meg a helyét mert egy tanár is tanult, közben lehet kevesebbet visz haza mint ők csak ésszel vállalt gyereket és ésszel költi a pénzét, ezért a cigin és pián kívül jut másra is.
2018. júl. 17. 21:07
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Apám unokatestvére közel állt hozzánk. Aztán megverte a feleségét, az meg ott hagyta egy fogyatékkal élő kisfiúval és egy kislánnyal. Majd lett mégegy nője de az nem várta meg hogy megverje. A gyerekeket kb. utálja, soha nem szólt hozzájuk kedvesen, sosem tisztelte őket. Hitel hitel hátán, a fogyatékos fiát pedig idiótának nézi. Igénytelen, koszos, büdös, önző. Tudna vállalni munkát, lenne rá lehetősége hogy egy alsó-közép életszínvonalon megéljen a két gyerekkel. De ő lusta, inkább kéreget meg igérget. Aztán a pénzt piára és dohányra költi. Néha magára is. Magának köszönhet mindent. Mi a családunkkal sokáig próbáltunk neki segíteni, de olyan irigy hogy mindig veszekedés lett belőle. "Adjatok tüzifára, csak tüzifa, megígérem... Igen 60 ezret. De nem elég negyven 60 adjál mert tudom hogy van! Tudom hogy van csak sajnálod. Ne akarj rosszat"(tipikus telefonbeszélgetés)
2018. júl. 17. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
81%

Az igènytelensèg nem pènz kèrdèse szerintem.


Igazából engem az nem zavar, hogy ha valaki nem akar sok pènzt keresni vagy gazdah lenni. Ez nem is igènytelensèg. Legnagyobb gond az, hogy ha az ember nem akar semmit az èletèvel kezdeni...


Gyári munkásokról ès hasonló emberekről nehèz vèlemènyt alkotni. Mivel ma már nem lètezik munkásosztály,de az ország az emberek nagy rèszèt a gyárakba akarja terelni az embereket olyan pènzèrt, amiből szinte alig lehet megèlni, nem mèg egy nornális èlhető èletet teremteni, mint a règi időkben.



Egy mai átlag fizetèsből milyen nagyobb luxust tudsz a pián meg a cigin kivül?


Persze elismerem, hogy sok prolinak bőven elèg a cigi meg a pia. De azèrt azt nem mondanám, hogy minden gyári munkas proli. Simán eltudom kèpzelni, hogy valaki x èvesen elkezd dolgotni valamelyik gyárba ès bele ragad abba az èletbe ès annyiea bele fásul, hogy nem lesz többre igènye.



Egyèbkènt a kèrdèsre válaszolva èn is szakitottam meg hasonló emberekel a kapcsolatot, nem kimondottan ezèrt...

2018. júl. 17. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Milyen előző?
2018. júl. 17. 21:26
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Anyám, meg annak a szülei, testvérei teljesen ilyenek. Igénytelenek, a legigénytelebb emberek akiket valaha ismertem. Szerencsére apámnál nőttem fel inkább, nem az ő közelükben.


Nekik az élet egyetlen értelme a gyerek, a szülés, még mindig úgy vannak vele, hogy a nőnek csak a konyhában a helye. Az egy dolog hogy dolgozni nem akarnak, vagy ha dolgoznak, akkor is a legalja helyeken, mert nekik csak arra van igényük, mert "kell a f...nak érettségi" meg "okos vagyok anélkül is", de egy mondatot nem tudnak helyesírási hibák nélkül leírni. Nem fürdenek, ha nagy ritkán van náluk fürdés, akkor megy nagyapám, nagyanyám, meg a két 30as nagynéném, egy kádban, egymás után. A higiénia szót nem ismerik.


Nem vagyok rá büszke, de tagadom őket, mert amit leművelnek az már a legalja...

2018. júl. 17. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem igénytelenség, csak épp folyamatosan visszahúztak és beleugattak az életembe.


Röviden ennyi az oka, hogy 1000 km-re élek, és félévente egyszer látnak pár órát :)

2018. júl. 18. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!