Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kit illet jogilag a gyerek?

Kit illet jogilag a gyerek?

Figyelt kérdés

Olvastam egy cikket,nem tudom igaz e,de tételezzük fel,hogy az.

Kiváncsi vagyok szerintetek kit illet a gyerek,a nemzőapát,vagy a szülőanyát!

Medősségi klinikához fordult mindkét pár,mert természetes úton nem fogant gyermekük.Mindkét esetben az anya volt "alkalmatlan",így más nő petesejtjéből és a saját férjük spermájából jött létre az embrió,amit összekevertek véletlenül,így az ázsiai pár kapta a fehér "szülők embrióját" és fordítva!

Az ázsia anya elvetélt közben,a fehér anya viszont kihordta az ázsiai babát!

Miután megszületett és kiderült a hiba,az ázsiai szülők rögtön igényt tartottak a babára,hisz biológiailag az ázsiai férj volt az apa,a fehér anya viszont úgymond csak kihordta a babát és biológiailag semmi köze hozzá!

Ilyenkor mi a törvény?

vagy szerintetek kit illetne meg a kicsi?


2010. jún. 18. 11:18
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Minden országban mások a törvények, és mindig a bíró dönt.


Magyarországon a szülőanyáé minden jog, még akkor is, ha a gyermek biológiailag másé. Ez a törvény. Külföldön is nagyon ritkán ítélnek a szülőanya ellen még akkor is, ha genetikailag semmi köze sincs a kihordott gyermekhez.

2010. jún. 18. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
85%
Ez nem csak jog ez etikai kérdés is.
2010. jún. 18. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nekem is kell ez a cikk... hol találtad?
2010. jún. 18. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Egyik barátomtól kaptam,ő meg a tanárjától!

A sulijukban vannak előkészítő csoportok az egyetemhez és azokon ilyen "elgondolkodtató" feladatokat kapnak és vitaórát tartanak!

De a tanárja azt mondta ez igaz eset!

2010. jún. 18. 11:43
 5/9 anonim ***** válasza:

Kerestem a neten de nem találtam, ha valkaki megtalálná akkor linkelje már be...Köszike!

És bocsi az offért!

2010. jún. 18. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
81%
Most sz*rrá fognak oltani, de ezért sem értem, minek megpiszkálni ilyen mértékben a természet rendjét... A gyerek mindenképpen a rövidebbet húzza lelkileg.
2010. jún. 18. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Tételezzük fel,hogy igaz a történet..

Én csak azért gondolom,hogy a Kínai házaspár nyerné meg az ügyet avval az indokkal,hogy az apa biológiai apa,míg az anya csak "béranya",mert sok hasonló pernél az igazi szülők vagyis a biológiai szülők kapták meg a gyermeket.Régen olvastam egy hasonló esetet,csak annyi volt a különbség,hogy szintén az apa spermája,és egy fagyasztott petesejt lett beültetve egy olyan hölgybe aki vállalta a béranyaságot.(itt a feleség kihordani sem tudta volna)Amikor megszületett a kicsi a béranya meggondolta magát és nem volt hajlandó átadnia a babát,ezért bírósághoz fordultak.A férfi nyerte meg a pert..

Valószínű,hogy ebben az esetben is az apa nyerné a pert,mert nem csak a biológia apja,hanem mert ázsiai is..Itt már számít az is,hogy mi lesz a jó a kicsinek.Hogy az ázsiai édesapjával a saját kultúrájukban nevelkedik.Vagy két fehér ember neveli fel akiknek fogalmuk sincs az ázsiai kultúráról..Később meg hogy fogja megmagyaráznia gyereknek az anyja,hogy nem engedte,az édesapjához?Hiszen ő tuti tudni fogja,hogy nem vérszerínti szülőkel él együtt...

2010. jún. 18. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

12-00-nak

A béranyáskodásnál, szinte minden esetben, szerződés születik. Az egy szerződésszegésnek minősül, és nyílván az apa javára döntenek. A béranyaság pedig egy teljesen más tészta, mint amikor a kórház vét marha nagy bakot.

Elsősorban a kórházé a felelősség. Másodsorban szerintem nem vehetik el a gyereket attól aki megszülte, mert szerintem (de jogász nem vagyok) őt "illeti" a gyerek. A kórház bénasága miatt ne büntessünk ártatlan embereket.

A másik dolog ugye, hogy gondolom ez amerikában történt, ott ezek a dolgok jobban szabályozva vannak. Tudtommal Magyarországon tiltott a béranyaság.

2010. jún. 18. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
minden országban más a szabályozás, de általában a szülőanyák tekintendők a szülőknek....
2010. jún. 18. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!