Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha egy gyerek betölti a 14-et...

Ha egy gyerek betölti a 14-et akkor milyen jogai lesznek? Pl. Már jogilag sz*xelhet stb.

Figyelt kérdés
2010. szept. 30. 12:30
 1/6 anonim ***** válasza:
73%
Jogában áll jól tanulni, hallgatni a szüleire és tanáraira, a társadalom hasznos tagjának lenni, betartani és betartatni a törvényeket, stb stb.
2010. szept. 30. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
68%
Azt elfelejtettem, hogy a jognál fontosabb a kötelesség. Szerintem...
2010. szept. 30. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Semmilyen. Mehet iskolába, habár 14 alatt is.
2010. szept. 30. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
14 évet betöltött személy nemi kapcsolatot létesíthet és vele 14 évet betöltött személy nemi kapcsolatot létesíthet.Így szól a törvény.
2010. szept. 30. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
önálló joga azthiszem elég kevés van.. de majd jön egy jogász és megmondja.. :) azt tudom hogy a szerződéseihez kell a szülő/gondviselő aláírása is. mire gondolsz? mit szeretnél csinálni? :)
2010. szept. 30. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Láthatási és gyerekelhelyezési ügyekben nagyon nagy súllyal számít a saját akarata. Ha meg tudja fogalmazni, miért, akkor igen jó eséllyel meg is tagadhatja a láthatást. Saját elhelyezésében az akaratát nagyon komolyan veszi figyelembe a gyámhatóság, még akkor is, ha ez az eredeti konstrukciót gyökeresen megváltoztatná.


Úgy tudom, hogy ezen túl is, a gyámhatóság minden őt érintő ügyben köteles őt meghallgatni.


Tanulmányi ügyekben, legalábbis formálisan a törvény betűje szerint, csak az ő akaratát figyelembe véve dönthet a szülő.


Úgy tudom, mindez nem pont direkt 14 éves kortól van, valójában a belátás ténye számít, ami fokozatosan épül ki, és esetileg mérlegelnek, de a 14 éves gyerek már igen jó eséllyel építhet minderre.


Ott már konkrét korhatár is meg van nevezve, hogy 16 évesen elhagyhatja a szülői házat akár szülei beleegyezése nélkül is, ha 1) alkalmas személy fogadja, 2) a gyámhatóság engedélyezi.

2010. okt. 3. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!