Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyire tud alátenni a...

Mennyire tud alátenni a másiknak egy "haver" a pozíciójából kifolyólag?

Figyelt kérdés

Lehet picit hosszú lesz. A történet a következö:

Tavaly párom és én laktunk az ö egyik haverjánál albérletben 3 hónapig. Viszont az nem volt jó, mert pont a fagyos télen spórolt a fütéssel, állandóan fel voltam fázva, kilométereket kellett gyalogolni a hegyen felfelé a buszmegállótól stb. és megelégeltem, így karácsonykor anyuval megbeszéltem, hogy hozzá költözünk januártól. De viszont csak úgy jöhettünk anyuhoz, hogy elöre ki kellett fizetni a hónapot mert egyedül nem tudja állni az ételünket, fogyasztást. A párom viszont nem keres annyit, hogy a "haverját" is kifizesse, így az utolsó hónapot nem tudtuk neki kifizetni. És sajnos azóta sem álltunk úgy anyagilag, hogy vissza tudjuk adni neki. Azóta megy a fenyegetözés az ö részéröl. Pedig nem fogyasztottunk ott semmit mert én hazamentem mindennap onnan mert párom dolgozott utálok egyedül lenni, így a fürdést meg mindent ott intéztem, párom a munkahelyén, a kajánkat nekünk kellett állni, szóval csak aludni jártunk oda. Tehát semmi számlát pluszban nem csináltunk neki, ezért ha már a haverjának mondja magát ès tudja hogy iszonyatosan rosszul állunk anyagilag (legutóbb segélyt kellett felvennem), akkor nem az a normális, hogy azt mondja hogy majd megadjátok ha tudjátok? Mert hiába pattog ha tényleg nem tudjuk megadni!

Most azzal fenyegetözik, hogy páromat feljelenti biciklilopásért ha nem adja meg a tartozást. Nem is csinál ilyesmit tehát nem is lehet rá bizonyíték. A "haver" a rendörségen jogász.

A kérdésem az, hogy elintézheti-e hogy páromat lecsukják bizonyíték hiányában? Mit tehet meg aki rendörségnél dolgozik? Egész héten ezen agyalok, már rámennek az idegeim...

Ha valaki tud valami okosat kérlek írjatok!!


2010. jún. 17. 23:48
 1/5 anonim ***** válasza:

Szivességből lakni valakinek barátnál szokás.

Amit csináltatok az albérletelés volt hiába "haver".


Ha van rendőrségi kapcsolata, akkor igen alád tud tenni még ha nem is igaz, max ha a fenyegetőzéséről és annak hazugságának elismeréséről van egy hangfelvételed, mert akkor fordul a helyzet és ő üti meg magát nagyon.

2010. jún. 18. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

uhh köszi...ez nagyon nem jó hír:( akkor idegeskedhetek tovább. Erre nincs jó megoldás.

De köszi, a választ:)

2010. jún. 18. 00:27
 3/5 anonim ***** válasza:

Hát itt magyarországon sajna eléggé. Elég korrupt ország ez, az igazságszolgáltatás, rendőrség meg egy röhej.


Biztos, ami biztos ezentúl mindig készítsetek hangfelvételt beszélgetésekről, telefonbeszélgetésekről, e-maileket, sms-eket tartsátok meg. Gyűjtsétek a bizonyítékokat, ki tudja mire kell még.


AMúgy ez nem haver.

2010. jún. 18. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Azt nem értem, hogy ha állításod szerint nem fogyasztottatok ott semmit, akkor miért fizettétek ki a többi hónapot is? Ha meg mégiscsak volt olyan, amit a többi hónapban ki kellett fizetni, akkor jogosan kéri az utolsó hónapot is a haver. Nem? Mert olyan nincs, hogy csak az utolsó hónapban nem fogyasztottatok, a többiben meg igen, hisz fizettetek. Ha a többit kifizettétek, azzal elismertétek, hogy volt fizetnivaló, azaz fogyasztás, és most hiába mondjátok, hogy nem fogyasztottatok, hogy ne kelljen fizetni, attól még ki kell.

Persze, az más kérdés, hogy haverságból adhatna nektek haladékot. De nem köteles adni! Ahogy befogadni se volt köteles! Mert nem minden a pénz, nem szorosan vett családtagokkal, "haverokkal" együttlakni azért nem ugyanolyan, mintha nem lennétek ott!

A spórolást meg megértem, hidd el, van olyan, hogy télen nem tudunk 30 fokot csinálni, csak 20-at, de láttam már olyat, aki abban is meg akart fagyni, lehet, hogy te is ilyen vagy.

2010. jún. 18. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

a többi hónap is így telt, akkor is magunknak álltunk mindent, de ha aludni akartunk valahol, kénytelenek voltunk kifizetni, és akkor ki is tudtuk. Csak most emiatt nem, hogy anyuhoz költöztünk.

Hát 10 foknál feljebb sosem ment a hömérséklet és valahogy az nekem nagyon kevés volt:(

Igen, itt mindent meg lehet tenni sajnos. Ez elkeserítö:(

2010. jún. 18. 09:04

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!