Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Vannak itt olyanok, akik...

Vannak itt olyanok, akik bármilyen okból kifolyólag nem kapnak/kaptak GYEDet gyermekük születése után?

Figyelt kérdés
Hányadik babátoknál volt?Miért nem kaptátok?Nehezebb volt e miatt?hogy oldottátok meg a dolgokat?
2009. szept. 28. 10:24
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
66%
Nem értem a kérdést, mi az, hogy "Bármilyen okból kifolyólag?"-Aki ledolgozta a feltételekhez szükséges időt az miért ne kapna?Sőt én már a 3. gyerkőccel vagyok itthon és egy joghézagot kihasználva most magasabb a gyedem, mint az elsővel.
2009. szept. 28. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Lehet rosszul fogalmaztam..."bármilyen okból kifolyólag" alatt azt értettem, hogy nem volt munkahelye, iskola közben lett terhes, vagy nem itthon élt,de hazajött terhesen és lecsúszott a GYedről...tudom, hogy egy oka van ha valaki nem kap GYEDet, ha nincs meg a megfelelő számú bejelentett napja...
2009. szept. 28. 10:44
 3/15 anonim ***** válasza:
54%
Nem te tettél fel tegnap hasonló kérdést? Ott leírtam, hogy én nem kapok GYED-et. De ez miért számít?
2009. szept. 28. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
nem én voltam...Csak azért érdekel a dolog,mert mindenki azt sulykolja a környezetemben, hogy menjek el dolgozni, várjak még egy évet a babával, de úgy érzem annyit nem tudok várni, már így is 10 hónapja próbálkozunk...csak eddig nem voltunk itthon, csak kisebb nagyobb megszakításokkal.A párom mondja, hogy nem lesz gond, ő sem akar már 1 évet várni csak a GYED miatt, főleg, hogy eddig sem jött még a baba, csak sokan mondják, hogy azért az nagyon sokat számít ha van GYED.
2009. szept. 28. 12:06
 5/15 anonim ***** válasza:
Hát ezt te tudod eldönteni, hogy milyen anyagi körülmények közt élsz és mit engedhetsz meg magadnak.Az biztos, hogy nekem baromira nem lenne mindegy, hogy havi 84.000.-Ft a gyedem, vagy csak a 25.000.- gyest kapnám.Drága ám a pelenka, ruhákat pedig így is ismerősöktől kapunk kölcsön.De akkor is.A pénz az pénz.Ha pedig első babód lesz akkor meg még egy csomó plussz kiadás.Babakocsi, fürdőkád, bébihordozó, kiságy, pelenkázó stb....Te tudod, hogy meddig nyújtózkodhatsz.
2009. szept. 28. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Ha kint volt/van állandó munkahelyed és erről papírod is van amivel igazolni tudod akkor kapsz.

Az egyik ismerősöm volt így kint éltek Svájcban már terhesen jött haza a csaj,nem volt munkahelye itthon,de kint igen és ezt igazolni is tudta ezért megkapta a Gyedet,csak a terhességi hónapok alatt fizetnie kellette a TB-jét,de szerintem is menj el dolgozni,ha még nem vagy kismama mert mi van akkor ha még fél éven át nem esel teherbe,akkor addig otthon ülsz és várod a napot,hogy mikor nem jön meg a mensid?

2009. szept. 28. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
A te anyagi helyzeteden múlik, hogy kell-e a GYED vagy sem. Nekem nem hiányzik. Persze kaphatnék többet, de ha egyszer így alakult, így alakult. Hány éves vagy? Ha még nagyon fiatal, esetleg várj, de nem mások miatt, csak ha te is úgy látod jobbnak.
2009. szept. 28. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Sajnos kint nem kaptam munkát a válság miatt, csak a férjem dolgozott.

Nem itthon ülök, munkát keresek, úgy tűnik van is, amit hamarosan elkezdhetek, csak kérdeztem, mert persze, lehet hogy még fél évig nem esek teherbe, addig is dolgozom, de lehet hogy igen, csak ezért kérdeztem.

Köszi a válaszokat.

2009. szept. 28. 12:57
 9/15 A kérdező kommentje:
25vagyok.
2009. szept. 28. 12:58
 10/15 anonim ***** válasza:
Tényleg csak az anyagi helyzeteteken múlik. Ha meg tudtok élni a férjed fizetéséből is, akkor miért kéne várni? Nálunk mondjuk az a havi 60.000 elég sokat számít, amennyivel így többet kapunk, hogy gyed-en vagyok. A gyermekholmik nagyon drágák. Persze a ruhákat mondjuk használtan is meg tudod venni, de úgy sem olcsó. Most 11 hós a fiam és már a 7. méretből kellett összeállítanom egy komplett ruhatárat. Ez azt jelenti, hogy 1,5-2 havonta új ruhákat kell vegyek neki. Pulóverek, nadrágok, pólók, pizsamák, zoknik, stb. Nagyon húzós összeg. Emellett 180 db pelenka, 4 csomag popsitörlő simán elfogy havonta. Ezek, nagyon komoly kiadások, számoljátok össze, hogy kb. mennyit költenétek a gyerkőcre (a gyes és a családi pótlék nem elég a gyerek kiadásaira!) és ha meg tudtok élni havi 38 ezer forintból (gyes+családi pótlék), akkor vágjatok bele!
2009. szept. 28. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!