Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Vannak itt olyanok, akik...

Vannak itt olyanok, akik bármilyen okból kifolyólag nem kapnak/kaptak GYEDet gyermekük születése után?

Figyelt kérdés
Hányadik babátoknál volt?Miért nem kaptátok?Nehezebb volt e miatt?hogy oldottátok meg a dolgokat?
2009. szept. 28. 10:24
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Ha 25 éves vagy, szerintem belefér még az az 1 év várakozás. Ha nincs bejelentett munkahelyed, amúgy sem kaphatsz GYED-et, csak a GYES-t, ami 25 ezer forint. Szerintem nem mindegy. Mi egy hónapban 15ezret költünk pelenkára, 20 ezret tápszerre és ezen kívül még egy csomó mindenre szükség van. Így mérlegelj!
2009. szept. 28. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat, igen tudom, hogy nekem kell tudni mérlegelni, de igazából arra lettem volna kíváncsi, hogy vannak-e olyanok itt, akik úgy oldják meg hogy nem kapnak gyedet.
2009. szept. 28. 14:35
 13/15 anonim ***** válasza:
Én sem fogok kapni. Most végeztem az egyetemen és nem akartunk a babával várni. Így csak gyest fogok kapni.
2009. szept. 28. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszod!És hogy jöttök ki?párod jól keres?
2009. szept. 28. 17:04
 15/15 anonim ***** válasza:

12:48-as vagyok.

A lényeget elfelejtettem leírni.

Most 4 hónapos a kislányom és én sem kapok Gyedet csak Gyest,sajnos.

Mikor a kisfiam 1,5 éves volt védekezés mellett estem teherbe,és mivel 2009.Január 1-jétől van az az új tőrvény,hogy 2 év munkaviszonynak kell meglennie szülés előtt és csak akkor adják meg a Gyedet ezért én már nem kaptam meg.

Elég nehezen jövünk ki,minden hónapban minden egyed forintnak meg van a helye ezért félretenni nem tudunk semmit,annyival azért jó a helyzetünk,hogy anyósoméknál lakunk ezért nem kell külön víz,gáz stb számlát fizetnünk,így is a saját számláinkra havi 40-50 FT elmegy+ még külön vesszük magunknak a kaját és mivel mi vagyunk itt fent az emeleten ezért mi vesszük a tisztítószereket stb-ket is,úgy néz ki,hogy a férjemnek most külföldön lesz új munkahelye és akkor reméljük egyenesbe jövünk és tudunk házat is venni,de így egy fizetéssel nem tudunk 1-ről 2-re vergődni.:-((

2009. szept. 28. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!