Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért ilyen igazságtalan az élet?

Miért ilyen igazságtalan az élet?

Figyelt kérdés

Másnak lakást/kocsit/motort vesznek a szülei, itt meg még a jogsira is nekem kell összekuporgatnom a pénzt (amit én keresek meg).

19/f


2010. jún. 17. 22:54
1 2 3 4
 21/32 anonim válasza:
100%
Jajistenem, a drága polgári kölök bexart, hogy dolgozni kell... nagyon is igazságos az élet! A luxuscuccaidért dolgozz már meg legalább!
2010. jún. 26. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
100%

ó te szegény. én középsuliban a nyelvvizsgám árát is összeszedtem. a főiskolai tanulmányaimat az utolsó fillérig én áltam: év közben, és nyáron is dolgoztom. és nekem nemhogy kocsit, biciklit se vettek. 2 éve dolgozok, most fogok jogsit csinálni, amire én spóroltam össze a pénzt...


szerintem minden szülő megtesz minden tőle telhtőt, hogy minden szükségeset megteremtsen a gyermeke számára, a lakás, motor már nem az.... etetnek, ruháznak, tanítattanak, valószínű többre nem telik nekik. hálásnak kellene lenned!

2010. jún. 26. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
100%
menj le egy napra segíteni újjáépíteni azoknak a szerencsételeneknek a házát, akiknek mindenét elvitte az árvíz, utána tedd fel újra a kérdést...
2010. jún. 26. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim válasza:
100%
Milyen szánalmas már, hogy egy 19 éves - elvileg - "férfi" itt nyavalyog ilyen semmiségen. Húzzál ki Észak-Koreába, aztán annak is örülni fogsz, ha a 16 órás műszak végén gyalog / négykézláb hazavánszorogsz a barakkba, nemhogy jogsi meg ilyen szarok...
2010. jún. 26. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
35%

Az Élet "alapból" igazságtalan. Vagyis annak látszik, ha innen a földről nézzük. "There is no justis in the world."

Vagyis "nincs igazság a földön". De amúgy nagyon is igazság van, mert mindenki azt kapja, amire szüksége van ahhoz, hogy a földi életben bizonyos dolgokat megtanuljon, és ezáltal egyre tökéletesebbé váljon. Ezt mondja a karma filozófiája, sokan hisznek ebben, pl. én is. A szüleinket, és velük együtt a sorsunkat a lelkünk választja, vagyis mi választjuk magunknak. A karma az, ami mindenzt meghatározza. Ha jobban is elmélyülsz ebben a filozófiában, és el tudod fogadni, akkor magasabbról fogod nézni az életet, és látni fogod, hogy van igazság, csak nem a földről kell nézni ahhoz, hogy észrevegyük. Itt van még egy kis szemláltetés: [link]


[link]

2010. jún. 26. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
Szerintem nagyon FÉRFIATLAN, hogy itt sírsz, ahelyett hogy összegyűjtöd a pénzt és leteszed a jogsit, bár attól még nem lesz autód. Gondolom a szüleidnek is meg kellett dolgozni érte, és azt szeretnék, hogy te is megdolgozz érte, mert csak akkor fogod értékelni. Ami a legfontosabb, hogy legyen fedél a fejed felett, legyen mit enni, legyen ruhád, legyen munkád. A többit magadnak kell megteremtened. Az igazság hogy a bátyám 17 éves korában édesapám kifizette a jogsit, nekem nem, mert figyelmetlennek tartott a vezetéshez és féltett? Az igazság hogy a férjem szülei hiába váltak el sem fizették ki neki a jogsit? A féltesójának is csak azért fizették ki, hogy a nevelőapját tudja vinni dolgozni, meg kocsmázni. Azóta a nevelőfater nem dolgozik, csak kocsmázik. Munkába nem kell vinni, a kocsma meg a szomszédban van:) A huga se kapott jogsit. Én nemrég tettem le, és utánna vettünk 8 éves autót, viszont örülök neki, hogy nem kell kilométereket mennem a buszig. Igazság az hogy a szüleimet gyerekkoromban elvesztettem? Ami van az örökségből + munkával + pozitív hozzáállással és hitellel megteremtettük magunknak, van gyerekünk és dolgozunk. Nem irigykedünk, segítünk ha megkérnek, és tudunk. Tedd össze a kezed, hogy van fedél a fejed felett, van kaja az asztalon, ruhád és munkád. LÉGY FÉRFI. Dolgozz meg érte, és akkor felnőtt leszel, nem egy síró-pityogó puding alak, aki a szüleit hibáztatja a saját tétlensége miatt.
2010. jún. 27. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
73%

Húúúú de sajnálak te igazi talpraesett férfi.....

Old meg a próblémáidat barom.

2010. jún. 27. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
59%

"ó te szegény. én középsuliban a nyelvvizsgám árát is összeszedtem. a főiskolai tanulmányaimat az utolsó fillérig én áltam: év közben, és nyáron is dolgoztom. és nekem nemhogy kocsit, biciklit se vettek"


Dettó, szánalmas ahogy sajnáltatod magad.


Amikor elmentem egyetemre, én a saját lábamra álltam, de nem úgy ahogy az olyanok mint te (akik az önálló élet alatt az értik hogy minden hétvégeén hazamennek szennyes ruhával, kajáért és pénzért), tele van velük a felsőoktatás.


Az élet veled igazságtalan mert apuciék nem vesznek jogsit?

Van fogalmad arról hányan veszették el mindenüket az árvíz miatt?

2010. jún. 27. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:

Na már jönnek a rákontrázások,hogy ki a nyomorultabb,kinek van kevesebb pénze,ki él szarabbul:DD


Én nem teremtelek le annyira,mert megértem hogy igazságtalannak érzed,de szeirntem is tanito6nevelő célzattal nem fizetik ki neked,valljuk be a jogositvány azért nem olcsó..

2010. jún. 27. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
boldogok vagytok? azonkívül, hogy nincs pénz lakásra, meg kocsira. mert ha igen köszönd meg azt is
2010. jún. 27. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!