Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért ilyen igazságtalan az élet?

Miért ilyen igazságtalan az élet?

Figyelt kérdés

Másnak lakást/kocsit/motort vesznek a szülei, itt meg még a jogsira is nekem kell összekuporgatnom a pénzt (amit én keresek meg).

19/f


2010. jún. 17. 22:54
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
93%

A szüleid bizonyára ha tehetnék mindent megadnának neked!

Ez nem igazságtalanság,hanem pénzügyi helyzet függő:)

2010. jún. 17. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
94%

Feltételezem, hogy a szüleid nem gazdagok, ezért nem rakják a feneked alá az általad felsorolt dolgokat. Elgondolkodtál már azon, hogy válság van? Hogy sok család súlyos anyagi gondokkal küzd? Gondolom a szüleid is örülnének, ha megadhatnák ezeket neked.

Nekem sem vettek sem lakás, sem kocsit, semmit. A saját fizetésemből csináltam meg a jogosítványt, lakást kölcsönből vettem. Igen..ilyen az élet. Van akinek több lóvéja van, van akinek kevés. Azt vettem észre, hogy akik alá pakolják a pénzt és az ajándékokat, azok nem becsülik meg, természetesnek veszik.

Sokkal jobban tisztelek egy olyan fiatalt, aki ha nincs a szüleinek pénze arra, hogy kitömjék őt, maga tesz érte, hogy legye ez meg az neki.

2010. jún. 17. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
100%

Jézusom, te szegény. Képzeld én kuporgathatnék ötezer évig, akkor sem gyűlne össze. Amikor az élet igazságtalan, nem ezt produkálja.

Bele sem gondolsz, hogy mennyire szerencsés vagy valójában. Vannak szüleid, tudsz miből kuporgatni, van mit enned és a többi. Na, erre mondják, hogy nem tudja megbecsülni a kicsit.

Hálátlan kölök.


18/L

2010. jún. 17. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
100%
Hidd el, vannak rosszabb helyzetben is mások. Van, ahol ételre sincs pénze a családnak, van ahol ruhát sem kap a gyerek és bizony sok család van, ahol a gyerek 18 évesen úgy húz el melózni, hogy csak na és önellátó lesz. Szóval ha innen nézzük, akkor mégse olyan szörnyű és rettenetes a helyzeted.
2010. jún. 17. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
84%
Most nem azért, de tegnap térden állva kellett kikönyörögnöm apáméktól egy ezrest. Ezrest! Egyébként én gyűjtöm a pénzem mindig, és anyáméktól csak azt hallom vissza, hogy mennyire nyomorult vagyok, hogy gyűjtök, és ilyen meg olyan vagyok. De gyakran (sőt mindig) előfordul, hogy anyám jön oda hozzám, fülét-farkát behúzva, hogy adjam már nekik oda a spórolt pénzem, mert nekik egy fillérjük sincs. Szóval inkább ez az igazságtalan.
2010. jún. 17. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
81%

Sajnos maga az egész élet ilyen, renegetegszer fogsz még ezzel szembesülni ha igazán felnősz. Mindig lesznek nálad gazdagabb és sikeresebbek.

De a fő hogy legyen boldog családod, ez bármennyire közhely, fontosabb mint a jogsi.

2010. jún. 17. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 A kérdező kommentje:
De itt épp azvan, hogy nem vagyunk szegények, kb középosztályba tartozunk, a jogsit kitudnák fizetni, de nem hajlandóak rá. Én megértem, hogy örülnöm kéne, hogy egyáltalán van mit ennem, örülök is, de egyszerűen szarul esik, hogy aki bunkó, megbukik, rosszul tanul több millió ft-os kocsit kap a semmiért.
2010. jún. 17. 23:18
 8/32 anonim ***** válasza:
93%

Mindig minden attól függ, mihez viszonyítasz! Ettől függ, boldog leszel-e vagy boldogtalan...

Előtted az élet.

2010. jún. 17. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
90%
hidd el nem vagy egyedül ezzel, de hiába az irigység/elkeseredettség, attól még a gazdagok szrnak a fejedre, és nem fognak kisegíteni. sajnos szüleid nem tehetik meg hogy megadjanak mindent, sokaknak vannak így. míg más csak kiruccan nyaralni brahiból valahova félmillióért, én egy olyan értékű motorért epekedek már 3 éve.. a lottó még nem szakadt a nyakamba, és az örökölt házunk se akarja senki megvenni, ilyen az élet. :/ (az milyen rossz hogy ott van a tulajdonodban egy rakás pénz.. csak nem tudod kézzelfoghatóvá tenni)
2010. jún. 17. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
74%

Szívás. Nekem is ez volt a szitu, meg még sok másnak is. Engem amúgy soha nem zavart, ha valaki gazdagabb családból származott mint én, amíg el nem kezdett vele nagyképűsködni, velem meg lekezelően bánni. Az ilyeneket egyből pattintottam. Szerintem könnyebb lesz neked, ha arra próbálsz gondolni, hogy vannak nálad sokkal rosszabb helyzetben lévők is. Pl. egy egész életében éhező, analfabéta afrikai lány, aki a család 16. gyerekének született és az apja 12 éves korában eladja egy 63 éves hiv pozitív vén kujonnak 5 tevéért, azt tartja igazságtalannak, hogy valaki Európában élhet, szabadon választhatja meg a házastársát, járhatott iskolába, részesülhet egészségügyi ellátásban, van fedél a feje fölött, csak napi 8 órát kell dolgoznia, stb. Az élet mindig viszonylagos. Mindig fogsz találni olyat is, aki jobb, és olyat is, aki rosszabb helyzetben van mint te. Amúgy tudom, min mész keresztül, én is átestem ezen, de sokat segített, amikor arra gondoltam, hogy mennyien vannak, akik nálam is sokkal rosszabb helyzetben vannak. Pl. tudtad, hogy a világon 1 milliárd ember (tehát minden 6. ember) éhezik, és 2 milliárdnak (tehát a Föld minden 3. emberének) naponta kevesebb, mint 1 dollár jut megélhetésre?


29/l

2010. jún. 17. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!