Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért ilyen igazságtalan az élet?

Miért ilyen igazságtalan az élet?

Figyelt kérdés

Másnak lakást/kocsit/motort vesznek a szülei, itt meg még a jogsira is nekem kell összekuporgatnom a pénzt (amit én keresek meg).

19/f


2010. jún. 17. 22:54
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
100%
Lehet hogy szüleid szerint van fontosabb helye annak a pénznek mint hogy jogsid legyen, nem tudhatod, nem láthatsz bele 100%-ig a családi háztartás költségvetésébe.....
2010. jún. 17. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
92%
29/l vagyok, most olvastam a kommentedet. Én azt hittem, szegény családból származol. De így, hogy kiderült, hogy nem, akkor az lehet, hogy a szüleid nem akarják, hogy egy elkényeztetett semmirekellő légy, és hogy tanulj meg tenni magadért. Nem biztos, hogy hosszú távon az jár jól, akinek mindent a segge alá raknak. Én ezt most 29 évesen kezdem belátni. Ezeknek az embereknek a nagy része (persze nem mindenki - kivétel mindig van) élhetetlen lesz, a másik meg az, hogy nem fognak tudni semmit sem értékelni (hiszen fogalmuk sincs mennyi munka és lemondás van amögött, hogy valakinek lakása, kocsija, stb. legyen). Ez nem csak közhely, tényleg így van. Pl. itt a szomszédban van 1 család, 2 lányuk van, 32-35 évesek. Szülők egész életükben güriztek, még nyaralni se voltak soha, hogy a gyerekeknek mindenük meglegyen. Meg is kaptak lakást, kocsit, mindent. Na most én nem akarok senkit megbántani, de én két ekkora szerencsétlenséget még nem láttam. Kb. egy óvodás szintjén van mindkettő, anyuka-apuka nélkül nem tudnak semmit elintézni, szülők már unokákat szeretnének, de egyik lánynak sincs még kilátásban sem pasi (nyilván egy harmincas faszi nem akar összejönni egy óvodással). Hiába van mind2-nek saját lakása, állandóan itt lógnak a szüleiknél, mert annyira élhetetlenek - a szülőkön is látszik, hogy idegesíti őket a helyzet (kis lakás, szerintem szívesebben pihennének már, minthogy nap mint nap a felnőtt gyerekeiket szolgálgassák). Tudom, hogy nem mindenki lesz ilyen, de szerintem sokkal nagyobb az esély egy olyan embernél, akinek soha nem kellett magáért tennie. Lehet, hogy a szüleid csak azt akarják elkerülni, hogy te is ilyen nyomi legyél.
2010. jún. 17. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
31%
Miért kell Istennek g*ciskednie?Csak hogy bizonyítson a Sátánnak!-Kyle
2010. jún. 17. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj csak, a szüleid nagyon okos emberek, ha megtehetnék, de mégsem fizetik ki a jogsit.

Embert faragnak belőled, nem is akármilyet!

Szerinted milyen pasi lesz abból, akinek gazdag anyuci meg apuci mindent a segge alá rak? Fogja ő úgy értékelni azt, amiért nem ő dolgozott meg? Az olyan emberek nincsenek tisztában a pénz értékével, fogalmuk sincs mennyit kell gürcölni azért, hogy az ember egy jogosítványra való pénzt összeszedjen.

Hallottam már ilyen srácokról, szerencsére nem olyan körben forgok, hogy sokat ismernék közülük, de elég ha itt olvasgatsz egy kicsit. Nemrég írt egy lány, aki azért fogja dobni a pasiját, mert az képtelen felfogni, hogy a lány nem tud minden este 3 fogásos menüt feltálalni neki, rajta élősködik, de eszében sincs beszállni a költségekbe, és látszik rajta, hogy olyan sötét, hogy föl se fogja, hogy a lány nem azért nem főz rá, mert nem szereti, hanem mert nincs miből.

Te nem leszel ilyen ember.

Csak a nagyon ostoba lányokat lehet elszédíteni apucitól kapott több milliós kocsikkal.

Számomra sokkal férfibb az a férfi, aki saját maga megkeresi a pénzt a jogsira, és saját pénzből veszi az első autót. És nem kell, hogy az több milliós legyen, az első barátomnak Ladája volt, és csodálatosnak találtuk mindketten, közösen gyűjtöttünk rá és nagyon szép élményeink fűződtek hozzá. Pedig csak 100e Ft-ért vettük.

A mostani párom se luxusautóval rendelkezik.

Ő kereste meg a pénzt a jogsira, nyári munkával 10 évvel ezelőtt. De autóra nem volt pénzük, úgyhogy közel 8 éven keresztül nem tudott vezetni. Aztán megismert engem és azért, hogy ki tudjon hozzám járni vidékre, megvette élete első autóját. Sose felejtem el az arcát, olyan büszke volt. És lehetett is. Megküzdött érte, ő érte el.

Én is nagyon büszke voltam rá és vagyok a mai napig, mert egy rendkívül életre való, igazi férfias férfi.

Azt mondta nekem, amit ő elért, azért neki nagyon keményen meg kellett küzdenie, sok mindenben csak magára számíthat, de van olyan intelligens, hogy ezért ne vádolja a szüleit, akik ha tehetnék, persze mindent megadtak volna neki, de szerencsére nem tehették:)))

Így lett belőle FÉRFI.:)

2010. jún. 17. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
Illés, lazuljál kicsit! :-)
2010. jún. 17. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
100%

23 éves vagyok, és még nincs jogosítványom. A szüleim nekem sem fizették, nem is fogják. Ez van. Néha engem is dühít a dolog, mert a legtöbb ismerősömnek azért adtak bele a szülei. Nálunk meg igazából oké, nem vagyunk gazdagok, de azért meg lehetett volna oldani mondjuk felesbe, amikor még fiatalabb voltam. Csak hát az a helyzet, hogy a szüleim ezt nem tartják fontosnak, mert hogy kocsim úgyse lesz, akkor meg minek az nekem. Meg hogy ők is a maguk keresetéből fizették a jogsit. Csak azt felejtik el, hogy akkor két hónap alatt ki tudták fizetni az egészet, manapság meg... Szóval ez van. Mindegy, mostmár úgyis az lesz, hogy össze spórolom magamnak, amikor nem éppen azon kell paráznom, hogy miből fogok élni a következő hónapban. Szóval egyelőre vannak fontosabb dolgaim is, mint a jogsi. Ez van, törődj bele, mást úgysem tudsz tenni.

Különben meg nem is az a baj, hogy a szülők nem fizetik ki, vagy nem segítenek anyagilag, hanem az, hogy ilyen mocsok drága megszerezni a jogosítványt. Na ez a pofátlanság, és ez nem a szüleink hibája.

2010. jún. 17. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
100%
Azért nem minden gazdag ember rossz, csak a nagy részük. Én szerencsésnek érzem magam, mert az egyetlen dolgot finanszírozták a szüleim, amit magamtól nem tudtam volna és ez az oktatásom volt. Megadták a lehetőséget és én éltem vele. A másik, amit el szeretnék mondani. Más ember voltam/vagyok, mint az átlag, amiért világ életemben az emberek zöme kinézett, akárhol is voltam. Most, hogy felnőttem már vannak barátaim és sokkal rendesebben viselkednek velem az emberek, de az első 15-16 évemet barátok nélkül éltem le. Ez igazságos?
2010. jún. 17. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:

Az előző vagyok. A korom lemaradt.


21/F

2010. jún. 18. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
73%
Az lenne az igazságtalan, ha anyuka és apuka venne neked lakást6kocsit6motort. Dolgozz meg érte te! Másnak sem tolnak mindent a kis feneke alá.
2010. jún. 18. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:

Szia!

szerintem nem gáz,hogy azt mondták fizesd te,hiszen neked kell.

Itt vagyok ellenpéldának 23 vagyok,áprilisban kezdtem a jogsit,szülinapi ajándék gyanánt. Anyuék azt mondták,hogy állják az egészet.Az első részletet fiezették ki(30ezer) A többit azóta én állom,mert találtam melot.Anyu mindig "szid",hogy miért nem szólok,mikor fizetni kell.Hát azért,mert engem sokkal jobb érzéssel tölt el,hogy saját erőmből tudom megszerezni(minden téren)

2010. jún. 18. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!