Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Melyik név legyen? Nem tudunk...

Melyik név legyen? Nem tudunk dönteni.

Figyelt kérdés

A férjemnek Horváth a vezetékneve, és vannak nevek, amik közt nem tudunk dönteni. Nem szerettük volna tudni,hogy lány vagy fiú lesz-e, ezért szeretném, ha segíttenétek. Lány nevek: Dorka, Lia, Míra, Eszter (én is az vagyok), és Terézia (anyukám után)

Fiú nevek: Bálint, Bence, Márió, Kristóf

Előre is köszönöm!:-)


2010. jún. 17. 20:46
1 2 3 4 5
 31/44 anonim ***** válasza:
84%
Terézia szerintem ne legyen, utálni fogja. Egy idősebb asszonynak megfelel, de egy kislánynak, fiatal lánynak, hát... Lánynevek közül az Eszter a legjobb, a többi túl idegen, illetve a Dorka lenne még jó, de komolyabb formában, mondjuk Dóra, Dorottya vagy Dorina, szerintem nem jó becenevet adni, mert hátha valami komoly hivatása lesz a gyereknek felnőttkorában, és akkor elég bénán fog hangzani (pl. egy 55 éves bírónő vagy minisztériumi főosztályvezető vagy adóügyi előadó Dorkaként, hááát... elég muris). Fiúnevek közül Bálint és Kristóf egyformán jó. Márió túl idegen hangzású, a Bence jó lenne, csak az a baj, hogy minden 3. kisfiút így hívnak manapság, ha egy játszótéren egy anyuka elkiáltja magát, hogy "Bence, gyere ide", tuti hogy legalább 5 gyerek hátrafordul (meg igaza van annak a válaszolónak is, aki azt mondja, hogy ez inkább egy kisfiú, nem egy felnőtt férfi neve.
2010. jún. 17. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/44 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Látom sok embernek tetszik a Lia:) Én amúgy Izabellát vagy Rozáliát akartam, de a párom szerint ezek túl furák.:-) Terézia mindenképp második név lesz:) Nagyon tetszik a Teca változata:-)
2010. jún. 17. 21:43
 33/44 anonim ***** válasza:
47%
Teca???????? Hanyadik században élsz?
2010. jún. 17. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/44 anonim ***** válasza:
87%
Terézia sztem olyan .... nem is tudom :) Teri ... :S:D Teri Black :D de úgy más hha anyud után adnád :) az Izabella viszont szép :) a Rozália mexikói sorozatos .. én tartom a Mírát meg a Bálintot :)
2010. jún. 17. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/44 anonim ***** válasza:
100%

Tudod esetleg a jelentésüket? Esetleg az alapján is lehetne választani. :)

Dorka (Dorottya): Isten ajándéka

Lia (Lea): vadtehén, antilop

Míra: csodálatos

Eszter: mirtusz, csillag, bájos fiatal lány

Terézia (Teréz): hőség, forróság, nyár, aratás, szüret; vadászni

Bálint: erős, egészséges

Bence: győztes

Márió (Máriusz): férfi

Kristóf: Krisztust hordozó


Én azt tanácsolnám, hogy a saját nevedet ne add neki, sokszor furán jön ki.

2010. jún. 17. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/44 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is a Mira és a Bálint tetszik legjobban.

Amit később írtál azok közül az Izabella is jó. Szépen lehet becézni Iza vagy Bella.

Egyébként a Mira nálunk is szóba jött nekem nagyon tetszett, csak a férjem leszólta, hogy olyan nevet válasszunk a gyereknek ami naptárban is benne van. Így végül Lilla lett.

2010. jún. 17. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/44 anonim ***** válasza:
100%

a Lilla is nagyon szép utolsó :)

meg a Szandra is :P

2010. jún. 17. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/44 anonim ***** válasza:
100%
Ha muszáj ezekből választani,akkor a Horváth Lia és Horváth Kristóf szerintem jó. A Teréziát nem fogja megköszönni neked,ez elég kínos lesz neki a suliban.
2010. jún. 17. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/44 A kérdező kommentje:
Aki azt írta, hogy hányadik században élek, az miért szól be? Talán adjam neki azt, hogy Zafír meg Alma meg olyan neveket amik tök idétlenek? Attól, hogy Terézia régi név még lehet szép. Azthiszem én döntöttem:-) Horváth Míra Terézia vagy Horváth Bálint:-)
2010. jún. 17. 23:14
 40/44 anonim ***** válasza:
43%

Tegnapi 21:16-os 23/l valaszolotol kerdeznem:

Miota osimagyar nev az Eszter?

Az Eszter HEBER EREDETU nev.

Birom amikor "a gyereknek magyar neve legyen" felkialtassal az Erzsebetet a Mariat meg kulonbozo egyaltalan nem magyar neveket is magyarnak mondjak.Legalabb utanna nezne mielott reklamozza...pff

Kedves Kerdezo:

Szerintem jol valasztottal,en is ezeket javasoltam es semmi baj sincs a Tereziaval a vegen a mi lanyunk is megfogja kapni elhunyt anyosom nevet masodikkent(Emma).

Szep babavarast es konnyu szulest kivanok neked:)

1 eves Erik anyukaja

2010. jún. 18. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!