Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem tudok dönteni, pedig...

Nem tudok dönteni, pedig fontos döntés előtt állok. Segítség?

Figyelt kérdés

Átiratkozok egy másik suliba jövőre. Elvileg még 3 évem lenne a gimiből... Az egyik tervem hogy átmegyek egy nyelvi előkészítős tagozatra,ahol még +4 évem lenne. Ott lenne közösségi életem,lennének programok stb.


Van a másik tervem miszerint egy közelebbi suliba megyek,ahova csak 3 évet kéne járnom. Nappali tagozatos,de ott nem csak vele egykorúak lennének,hanem 16-23 év közöttiek. Ott inkább a tanuláson lenne a hangsúly... Jó tanáraim lennének,talán így a reál is jobban menne.


Nekem fontos a tanulás,a sport (heti 2x kézilabda edzés),a családom (tesóimra heti 2x vigyázok rájuk délutántól estig,hétvégén is ha tudok velük vagyok),fontosak a barátnők(találkozni velük),a munka (heti 2-3 alkalommal szórólapozok),DE ennyi mindent nem lehet egyszerre csinálni. Ráadásul ha lebetegednek a tesóim,nekem kell velük itthon lennem,mivel anyu nem maradhat itthon velük,így ha a nyelvi osztályba mennék,kiesnék ott is a közösségi életből,úgy ahogy a mostani sulimban is történt. Félek...

Épp ezért nem tudok a 2 suli között dönteni,pedig ez egy fontos döntés lesz számomra...


Segítsetek,melyik lenne a jobb suli?A jobb döntés?


2011. ápr. 22. 19:28
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Szerintem ezt neked kell eldöntened. Gondold át nyugodtan a helyzetet. Nem dönthet más az életedről. Szerintem a lelked mélyén érzed, hogy melyik lenne a helyes, csak bizonytalan vagy. Ha pedig mégsem, akkor gondolkodj el NYUGODT körülmények között.
2011. ápr. 22. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Azért az elég fura, hogy neked kell otthon maradni a tesóiddal, ha betegek. Ez így se nem helyes, se nem szabályos szerintem. Oké, hogy a nagytestvér is segítsen, de ne az iskola rovására.
2011. ápr. 22. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

én nyelvi előkészítőre jártam. szintén 5 éves volt.


az emberek 90% utólag aztmondta h nemérte meg. a maradék meg finomkodásból mondta h igen. a 0.-dikban egy ember haladt sokat a nyelvel. ő viszont extra 20 órát vett per hét.


ha tényleg a nyelvet akarsz tanulni akk vagy hagyj ki egy évet és tanulj csak nyelvet vagy gimnázium után tanulj.

az a probléma h annyi felesleges infót vettünk töriből is meg bioszból meg a többi tárgyból aminek később nemvesszük hasznát. pl töriből csak a vallásokról tanultunk nagyon részletesen.


az anyagot nyelvből is elölről kezdtük viszont egy nap alatt 3 témát vettünk. az osztály egy része nembírta a tempót a többiek meg unatkoztak.


mégegyszer leírom a nyelvi előkészítő neméri meg.

2011. ápr. 22. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Azt válaszd amit szeretnél!! De komolyan, más ne nagyon érdekeljen. Az a legfontosabb, hogy boldog legyél az életben. De ha 5 évesbe a nyelv miatt akarsz menni, akkor azt felejtsd is el. Én is öt évesbe jártam, hát azért lett felsőfokúm mert nulladiktól kezdve heti 2-3 órában (mikor hogy) tanárhoz jártam. Aki nem járt tanárhoz, az még a középszintű érettségit is max négyesre írta meg. Ha nyelvet akarsz tanulni, akkor különtanár.
2011. ápr. 22. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Azon gondolkozz el nagyon komolyan: Mi leszek, ha nagy leszek? Mi az a szakma, munka, amely igazán vonz, amelyről úgy érzed, hogy mindenképpen azt akarod csinálni egész életedben?

Ehhez viszonyítva válaszd meg az iskolát és ne a mai körülményeket, ill. 3-4 évre előre láthatóakat vedd figyelembe. Hosszútávon gondolkozz el az életedről. És ha ezt eldöntötted, akkor a napi teendők közül úgyis lemorzsolódik az a program (akarattal vagy az élet által diktált kényszerből), amelyik nem fér bele az idődbe.

2011. ápr. 22. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Anyu nem tudja másképp megoldani,válás után van,munka meg csak alkalmi. Szabályos vagy sem,ez van,attól még tudok tanulni nem arról van szó.


Utolsó: Igen,ezt sokaktól hallom hogy az +1 év pazarlás,bár nekem eléggé megy a nyelv,szeretem is az angolt... de hát igen. Így is év vesztes vagyok,20 évesen érettségizni...:/ Mikor úgy terveztem hogy leérettségizek 18 évesen és már megyek is dolgozni vagy megyek vmi OKJ-s képzésre. Azzal se érek sokat,de több mint a semmi.

2011. ápr. 22. 19:53
 7/15 A kérdező kommentje:
Bocsi,az utolsó alatt azt értem h 19:45-ös hozzászóló.
2011. ápr. 22. 19:53
 8/15 anonim ***** válasza:
Igen én is azért mentem mert szerettem a nyelvet, de a heti 15 óra ellenére nulladikban nem tanítottak sz.rt se. Utána meg csak négy angolunk volt azt hiszem. Szóval nem azért nem tanult meg az osztály angolul mert lusta volt, hanem egyszerűen mert nem tanítottak semmit. És ahogy olvasom más is így van ezzel. Szóval nyelv miatt tényleg ne menj ilyen gimibe, akkor inkább nyelvtanár.
2011. ápr. 22. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Igazából már nem tanulnék heti 20 órában nyelvet,hanem elölről kezdeném a 9.évfolyamot(mert ugye ők most 0.osok). Tehát max heti 6 órában lenne angolom.


Álmom nincs,hogy mi szeretnék lenni a jövőben? Újságírás érdekel,a sport a másik. De én úgy vagyok vele,hogy amilyen munka jön,azt elvállalom. Nem vagyok válogatós,főleg h alig van munkalehetőség.

2011. ápr. 22. 20:04
 10/15 A kérdező kommentje:
Hát ezaz,hogy suli függő. Mert hallottam olyat,akinek a sulijában jól tanítottak 0.ban,és később is megtartották a heti 6-7 órát angolból,de hallottam olyat is ahol szinte semmit nem csináltak,se 0.ban,se később.
2011. ápr. 22. 20:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!