Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem tudok dönteni, pedig...

Nem tudok dönteni, pedig fontos döntés előtt állok. Segítség?

Figyelt kérdés

Átiratkozok egy másik suliba jövőre. Elvileg még 3 évem lenne a gimiből... Az egyik tervem hogy átmegyek egy nyelvi előkészítős tagozatra,ahol még +4 évem lenne. Ott lenne közösségi életem,lennének programok stb.


Van a másik tervem miszerint egy közelebbi suliba megyek,ahova csak 3 évet kéne járnom. Nappali tagozatos,de ott nem csak vele egykorúak lennének,hanem 16-23 év közöttiek. Ott inkább a tanuláson lenne a hangsúly... Jó tanáraim lennének,talán így a reál is jobban menne.


Nekem fontos a tanulás,a sport (heti 2x kézilabda edzés),a családom (tesóimra heti 2x vigyázok rájuk délutántól estig,hétvégén is ha tudok velük vagyok),fontosak a barátnők(találkozni velük),a munka (heti 2-3 alkalommal szórólapozok),DE ennyi mindent nem lehet egyszerre csinálni. Ráadásul ha lebetegednek a tesóim,nekem kell velük itthon lennem,mivel anyu nem maradhat itthon velük,így ha a nyelvi osztályba mennék,kiesnék ott is a közösségi életből,úgy ahogy a mostani sulimban is történt. Félek...

Épp ezért nem tudok a 2 suli között dönteni,pedig ez egy fontos döntés lesz számomra...


Segítsetek,melyik lenne a jobb suli?A jobb döntés?


2011. ápr. 22. 19:28
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Nekem van olyan ismerősöm, aki nyelvi előkészítős suliba járt, és náluk komolyan is vették. Más okokból kellett iskolát váltania 2 év után. Azt mondta, hogy bár nagyon keményen nyomták náluk a nyelveket, a nem nyelvi előkészítős suli is volt olyan jó nyelvoktatásból 10.ben, mint a másik. A 0. év számíthat, ha jó helyre mész, de te úgyse onnan kezdenéd, így viszont tényleg nincs sok értelme.
2011. ápr. 22. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

19,49.

Tanulni "célirányosan" kell. Nem azért kell iskolába járni, hogy teljen az idő, hanem hogy tudd azt, amit tudnod kell, vagy tudni AKARSZ! Tehát nem árt, ha legalább "halvány sejtésed van" arról, hogy mi szeretnél lenni: orvos, pilóta, régész, villanyszerelő, felszolgáló, akármi. Valami elképzelésed azért legyen!

2011. ápr. 22. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
20:23 Egy középiskoláról van szó. Semmilyen értelemben nem fogja befolyásolni az életét az, hogy mit tanul. Hiába dönti el, hogy ő pilóta lesz, egy gimnáziumtól még nem lesz az. Mehet töri szakra, nem lesz történész, mehet angol szakra, nem lesz fordító. Itt egyedül a jegyek fognak számítani amivel majd felvételizhet egyetemre, vagy mehet okj-s képzésre. És majd ott dől el, hogy mi lesz belőle. Az, hogy töri vagy matek szakos gimibe jár teljesen mindegy. Egy érettségi az érettségi, nem nézik sehol, hogy mit tanult. Sőt én angol szakos gimibe jártam, tőlünk SENKI nem ment anglisztikára. Szóval a gimi semmit nem dönt el, csak a jegyek és az érettségi.
2011. ápr. 22. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Ja, és még annyit, hogy általában még gimi utolsó évében sem tudják az emberek hogy mit akarnak kezdeni magukkal. Kb januárban kezd el mindenki gondolkozni, amikor már közeledik a jelentkezési határidő. Nagyon kevés ember van aki tudja mit akar. De általában azok is meggondolják magukat a végére. Egy 15-16 évestől meg végképp nem lehet elvárni, hogy tudja mit akar.
2011. ápr. 22. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

A válasz írója 80%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 21:52


Teljesen igazad van. Ez volt akkor is mikor a központit írtuk még általánosban... kérdezgették mik akarunk lenni ha nagyok leszünk. Gáz h egy 14 évestől kérdezik...

2011. ápr. 22. 22:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!