Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan szakítottátok meg a...

Hogyan szakítottátok meg a szüleitekkel a kapcsolatot?

Figyelt kérdés
Hirtelen eltüntetek, vagy mondtátok nekik, hogy ne keressenek? Milyen okból szüntettétek meg velük a kapcsolatot?

2018. jún. 28. 10:49
 1/10 anonim ***** válasza:
20%
Mi inkább megoldjuk a problémáinkat, mintsem otthagynánk a másikat.
2018. jún. 28. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Örülök neki! A kérdésre kérnék választ!
2018. jún. 28. 10:52
 3/10 anonim válasza:
46%

Én a szüleimmel sosem szakítanám meg a kapcsolatot, mert rájuk mindig számíthatok.

Elköltöztem tőlük, biztosítottam őket, hogy vigyázok maganra és nem kell aggódniuk, bízhatnak bennem. Ez nem számít szülőikapcsolat-megszakításnak.

A legtöbben, akik ezt mégis megteszik és elszakadnak végleg a szüleiktől általában gyerekkori trauma, a szülők elfogadhatatlan viselkedése és más országba vonulás okául teszik. Ők szerintem általában nem veszik fel a telefont, nem válaszolnak a megkeresésre, megszakítanak velük minden kapcsolatot.

2018. jún. 28. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
71%

Apám szakította meg velem szinte teljesen, mikor összekölötözött mostohaanyámmal.

Akkor még együtt éltünk 5-en, de már akkor sem igazán beszélgetett velem, a két "öcsém" a szent, mert fiúk.


Az meg az ő döntése, hogy alig keres lassan 5 éve (mióta elköltöztem). Én még próbálkozok, néha üzenek neki, de egyre inkább szarok az egészbe...


29n

2018. jún. 28. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
76%

Szüleim sajnos elhunytak,anyósomat és a rokonságot nem birtuk,párom se.

100 kilométert költöztünk.

2018. jún. 28. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
80%
Kérdező, szerintem úgy szakítsd meg velük a kapcsolatot, ahogy neked a legkönnyebb. Ha úgy érzed, hogy ha hirtelen megszakítod és nem válaszolsz nekik semmi üzenetre, és utána tovább is tudsz lépni, akkor tedd úgy. Viszont ha meg akarod nekik magyarázni, hogy miért döntöttél így, akkor egy utolsó beszélgetést megér szerintem. Ez már tényleg egyéni preferencia, meg nyilván nem tudjuk, hogy mi okból döntöttél így.
2018. jún. 28. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
71%
mi jó pár éve (kb 10...) alig beszélünk. az elmúlt 2 évben is egyszer mentünk haza meglátogatni őket akkor is kb 6 órára... sajnos így alakult....
2018. jún. 28. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
83%
Elköltöztem anyámtól, és azóta nem veszem fel a telefont, letiltottam mindenhonnan. Azóta ő mindenkinek azt híreszteli, hogy minden követ megmozgat, hogy újra felvehesse velem a kapcsolatot. A valóságban ez kimerült kb 3 telefonhívásban a 4 év alatt...
2018. jún. 28. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Én csak a nagyszüleimmel szakítottam meg. Volt sorozatban sok kicsi, majd 1 nagy igen undorító húzásuk, ezután nem vettem fel a telefont. Mikor meguntam a hívogatást, és nagyanyám hívott, odaadtam a páromnak a telefont. Az öreglány mondta, hogy velem akar beszélni, a párom mondta, hogy én viszont nem akarok, ha fontos mondandója van, azt neki mondja. Elköszönt, többet nem hívott.

Az ő nagyanyjával is megszakítottuk, a mocskos alpári stílusa és viselkedése miatt (bár itt anyósom is közrejátszott, mert megkavarta párszor a szart alattunk).

Igazából az eset óta nem is keresett minket. Egyszer videotelefonáltam anyóssal, mikor az anyjánál volt, mert az unokát akarta látni, mikor megjelent az anyja a háttérben. Elöntött az ideg, kinyomtam a telefont, majd írtam anyósnak egy üzit, hogy legyen szíves akkor hívni, ha egyedül van.

2018. jún. 28. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
35%
nem kell haragot generálni. Elköltözöl és csak ritkán jársz haza beszélgetni az időjárásról. Ez tisztelettudó és mégis elfogadható mód, ha valamiért nem akarod a szüleiddel tartani a kapcsolatot.
2018. jún. 28. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!