Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mért nem kaphatok azt ballagás...

Mért nem kaphatok azt ballagásomra, amit szeretnék?

Figyelt kérdés

Annyi s történet,hogy most ballagok általánosból.Tök szép Ezüst ékszereket néztem ki magamnak,hogy akkor majd ballagásomra megkapom.erre ma anyu bejelenti,hogy ők fehéraranyat akarnak venni,mert az értékesebb.mondtam nekimhogy nem édekel,az ezüst jobban tetszik,erre mondta,hogy az ezüstöt akkor szoktak venni amikor kis költségvetésű alkalom.pl néznap van...nem elég,hogy fehérarany,még ki se választhatom...nem értik meg,hogy nekem elég egyedi izlésem van és vannak olyan egyszerűbb kinézetű ékszerek amiktől a falra tudnék mászni."de az ugy nem ajándék"

tényleg ekkora jelentősége lenne annak,hogy az ezüst olcsóbb meg kevésbé értékesebb mint az arany/fehérarany?


2010. jún. 16. 17:04
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
Értem a problémádat. Én is az ezüstöt szeretem. De mégis, hiába tudja ezt az egész családom, eddig ha kaptam ékszert, akkor az mindig arany volt. Nem is viselem őket, mindegyik dobozban van, csak akkor veszem fel, ha olyannal találkozom, akitől kaptam. Anyukám mindig mondta, hogy oké, hogy így fiatalon nem tetszik az arany, de majd ha idősebb leszek, akkor tetszeni fog. Hát de na... 23 évesen sem igazán tudom viselni az aranyat, nem én vagyok. Jó, mindegy. Természetesen örülök neki, hogy kaptam, csak úgy vagyok vele, hogy idősebb koromban ha ékszert szeretnék, akkor majd veszek magamnak, ha meg fiatalkoromban megajándékoznak vele, akkor olyat kapjak, amit viselni is tudok.
2010. jún. 16. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 A kérdező kommentje:

Tényleg szépek az aranyak is,csak nem az én stílusom,nem birom magamon elképzelni.

Most néztem egy fehérarany karkötőt,ami esetleg tetszik is.

[link]

nem értem,hogy mért az értéke fontos.köszönöm az eddigieket:)

2010. jún. 16. 17:58
 23/30 anonim ***** válasza:

hát ez az... nem érted a lényegét.

ne tartozz azok közé, akik minél feltűnőbb, csicsamicsa ékszereket hordanak...

az ékszer évszázadok óta értéket képvisel. a túl sok, túl nagy ékszer visszataszító.

egy apró, ám annál értékesebb, jól eltalált ékszer kiegészít,öltöztet, sokat elárul a viselőről.

2010. jún. 16. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:

ja és tanuld meg, nem hordunk egyszerre több láncot, több karkötőt, minden ujjon gyűrű...

nem kell magadra aggatni az összes ékszered, hogy megmutasd, neked mennyi van.

én minden ruhához mást veszek fel, illetve van egy hétköznapi szettem, ami mindenhez megy.

nekem a kedvencem az igazgyöngy fülbevalóm. persze sokan hordanak ilyet bizsuban, de én tudom, hogy ez az igazi.

2010. jún. 16. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 A kérdező kommentje:
amit hétköznep hordani szoktam egy bizsu nyaklánc kék műanyagféle átlátszó kővel.ennek a fülbevalója.illetve 2 bizsu gyűrű .
2010. jún. 16. 18:44
 26/30 anonim ***** válasza:

Gondolj arra, hogy még mindig szerencsés helyzetben vagy. Én nem ballagtam nyolcadikban (nyolcosztályos gimibe jártam), gimi utáni ballagásomra kaptam egy ezüst szettet (nyaklánc-fülbevaló egy-egy négyzet alakú gránáttal). Nagyon szép és nagyon szeretem, de igazából nekem meg az arany a kedvencem. De hát fel sem merülhetett bennem a dolog, mert nem volt rá keret :(

Azért még mindig könnyebb helyzetben vagy :)

2010. jún. 16. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
tényleg kellemetlen, ha nem kaphatod meg, amit szeretnél, de egyet kell értenem a szüleiddel, a fehérarany tényleg menőbb és értékesebb. örülj,h. nem sárgaaranyat akarnak, azzal szemben már én is az ezüstöt választanám :]
2010. jún. 16. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
Ülj le velük beszélgetni, és mondd el, hogy végigjártad a sulit, szépek lettek a jegyeid, ugyan hagy válaszd már azt az ajándékot amit szeretnél. Ebből nekünk sosem volt problémánk, érettségire kaptam fehér és sárga arany fülbevalót és láncot medállal (a fülbevalót szoktam hordani), szerintem szebb mint az ezüst, és anyum is beleszeretett és ő is lecserélte az arany ékszereit fehéraranyra. Tesóm meg csak ezüstöt hord, és nem hajlandó egy nyakláncon kívül mást is felvenni, pedig nagyanyám már rimánkodott neki, hogy hagy vegyen valami ékszert.Tehát a lényeg most te vagy és azt kapj amit szeretnél, mert te küzdöttél meg érte.
2010. jún. 16. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
én gitárt kértem. szerinted mit kaptam? nyakláncot -.-" szóval részben megértelek xD 15L
2010. jún. 23. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 A kérdező kommentje:
végülis fehér aranyat kaptam...de nem balhézok...
2010. jún. 23. 17:58
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!