Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mért nem kaphatok azt ballagás...

Mért nem kaphatok azt ballagásomra, amit szeretnék?

Figyelt kérdés

Annyi s történet,hogy most ballagok általánosból.Tök szép Ezüst ékszereket néztem ki magamnak,hogy akkor majd ballagásomra megkapom.erre ma anyu bejelenti,hogy ők fehéraranyat akarnak venni,mert az értékesebb.mondtam nekimhogy nem édekel,az ezüst jobban tetszik,erre mondta,hogy az ezüstöt akkor szoktak venni amikor kis költségvetésű alkalom.pl néznap van...nem elég,hogy fehérarany,még ki se választhatom...nem értik meg,hogy nekem elég egyedi izlésem van és vannak olyan egyszerűbb kinézetű ékszerek amiktől a falra tudnék mászni."de az ugy nem ajándék"

tényleg ekkora jelentősége lenne annak,hogy az ezüst olcsóbb meg kevésbé értékesebb mint az arany/fehérarany?


2010. jún. 16. 17:04
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
100%
szerintem egyszerűen csak meg szeretnének lepni valami maradandóval és értékessel. én megmutatnám neki, h ilyen stílusban nézelődjön, mert olyan az ízlésed, és ha már megveszi viseld is...
2010. jún. 16. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
100%
úgylátszik ez a szülők, nagyszülők mániája. én több mint 10 éve ballagtam de én is arany cuccokat kaptam , mikor ki nem állhatom az aranyat( mármint a sárgát) azóta egyszer sem hordtam azokat az ékszereket... szóval erről ennyit. egyébként a fehérarany szerintem szép(szinte olyan mint az ezüst) és ha te választhatnád ki amilyet szeretnél biztos találnál olyat ami tetszik.
2010. jún. 16. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
17%
bírom a problémáidat
2010. jún. 16. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan:)

Én kikötöttem, hogy egyáltalán nem kérek ékszert ballagásra (minek annyi, ha úgyis csak 1-2 darabot hordok belőle?), vagy ha mégis muszáj, akkor legyen ezüst. Én is jobban szeretem,mint az aranyat. Végül kaptam egy csodaszép ezüst nyakláncot karkötővel - na annak örültem azért:)

Szóval, szerintem nem az értéke számít, hanem az, hogy neked tetsszen. Mondd meg anyukádnak, hogy mivel a te ballagásod, és a te ajándékod, ne az árát nézzék, hanem az örömöt, amit okoz az ékszer.

2010. jún. 16. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes a helyzet, miért nem választhatod ki? Meg akarják mutatni, hogy aranyat is tudnak venni, de talán amit te szeretnél arra nem futná a költségvetés?

Felesleges olyat megvenniük, amit nem fogsz szeretni, és talán nem is fog egyáltalán tetszeni.

Nem bírsz velük beszélni erről?


Apám elvitt egészen kis koromban órát venni. Megmutattam melyiket szeretném, nem azt vette meg. Sosem hordtam, ronda volt és nem akartam felvenni. Erre manipulált, hogy akkor odaadja az unokatesómnak. Mondtam, hajrá, ha tetszik neki, szívesen odaadom. haha, égnek állt a haja.


Mondd meg nekik mást nem akarsz hordani, akkor meg minek vennék meg ha a szekrényben állna?

2010. jún. 16. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
42%
bmeg, én tegnap ballagtam általánosból, egy rohadt szál virágot sem kaptam, te meg azon problémázol, hogy arany helyett ezüstöt akarsz? grat
2010. jún. 16. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
100%

Sajnálom, hogy nem azt kapod amit szeretnél.


Viszont nézd a praktikus oldalát. A fehérarany mégiscsak arany, nem ezüst. Nekem ment már tönkre Írországban vett ezüstgyűrűm úgy, hogy a termálmedencében úszkálva vettem észre a kiírást: ezüst ékszerrel ne menjünk be. Megfeketedett... :-( Az arany keményebb, tartósabb fém, mint az ezüst, nehezebben koszolódik, karcolódik, könnyebben tisztítható, és a királyvízen kívül semmilyen más anyaggal nem lép reakcóba. Azaz termálvízben sem feketedik meg.

2010. jún. 16. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
48%

Azta, mekkora probléma.

Szerintem a fehérarany kifejezetten szép. Biztosan azok közül is találnál olyat ami tetszik, abból sem csak egy típusú van. Viszont ha semmiképpen sem lehet lebeszélni az ezüstről próbálj meg azzal érvelni, hogy szeretnéd hordani is az ékszert, és ami neked is tetszik, azt minden bizonnyal szívesebben hordanád.

2010. jún. 16. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:

Hangsúlyozom, én értelek, DE ez a szokás, hogy ballagásra a hagyományokat fontosnak tartó emberek aranyat vesznek. Mivel ez a szemlélet nemigen veszi figyelembe az egyéniséget, stílust mint olyat - hiszen olyan korból származik, ahol nem volt divat ezt hangoztatni, ráadásul 1-2 generációval korábban az emberek örültek, ha volt ruhájuk, ékszerük, és nem volt ennyi stílus (szerintem ez nem feltétlenül volt jó, de tény)- így egyszerűen NEM ÉRTIK, hogy mi a bajod.

Esetleg próbálj meg képeket mutatni olyan fehérarany ékszerekről, ami Neked tetszene, hátha mégiscsak figyelembe veszik.

Mondom, én értelek, vannak a családnak érthetetlen és számodra kedvezőtlen nézetei - de gondolj bele, azért ezek alapvetően ártalmatlan dolgok, szeresd őket ezekkel együtt!

2010. jún. 16. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
Én anno aranyakat kaptam és egyet sem hordok, mert se akkor se most nem passzoltak/passzolnak hozzám. hát ez van. Amúgy tényleg aranyat szokás, meg eleve így szokták, meg mondani mit kérsz tényleg máskor kell. Persze, ha nincs pénz a hagyományos ballagási ajándékra ÉS a szabadon választott dolgokra, akkor kézenfekvő, hogy megveszik, amit amúgy is szeretnél.
2010. jún. 16. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!