Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mért nem kaphatok azt ballagás...

Mért nem kaphatok azt ballagásomra, amit szeretnék?

Figyelt kérdés

Annyi s történet,hogy most ballagok általánosból.Tök szép Ezüst ékszereket néztem ki magamnak,hogy akkor majd ballagásomra megkapom.erre ma anyu bejelenti,hogy ők fehéraranyat akarnak venni,mert az értékesebb.mondtam nekimhogy nem édekel,az ezüst jobban tetszik,erre mondta,hogy az ezüstöt akkor szoktak venni amikor kis költségvetésű alkalom.pl néznap van...nem elég,hogy fehérarany,még ki se választhatom...nem értik meg,hogy nekem elég egyedi izlésem van és vannak olyan egyszerűbb kinézetű ékszerek amiktől a falra tudnék mászni."de az ugy nem ajándék"

tényleg ekkora jelentősége lenne annak,hogy az ezüst olcsóbb meg kevésbé értékesebb mint az arany/fehérarany?


2010. jún. 16. 17:04
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:

Mindeképpen keress fehér arany ékszereket itt a neten, vagy ha csak ezöstöt találsz akkor olyat. ültesd le anyut a gépelé és mond mutasd meg neki melyikek tetszenek és melyikek nem.

Egyébként sok ezüst designer olyan árban adja az ezüst ékszereket ami felér egy fehér arannyal vagy több is.


Itt nálunk ez a divat tinik és felnötteknél is. Egy lógocska 100 € felett van és csak ezüst.

[link]

2010. jún. 16. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:

Most miért bántjátok?

Szerintem nem azon van a hangsúly, hogy mekkora probléma lehet választani az arany és az ezüst között, hanem hogy miért fontosabb az anyukájának, hogy inkább értékes legyen az ékszer, semmint örömet adó.

Más és más helyzetben élünk,ezért a problémáink is eltérőek.

2010. jún. 16. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
Én megértelek. Kaptam olyan ékszert ami "egy lánynak kell" több mint 15 éve van dobozban. Azóta utálom a meglepetést. Nem szeretem az aranyat, de az agya lágyult családom igen. Mert drága...
2010. jún. 16. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:

Szerintem az a legfontosabb,hogy az ünnepeltnek tetsszen az ajándék.A legrosszabb az,ha megveszünk valamit és a másik nem örül igazán.Én például nem is szeretek meglepetést venmni,még annak sem,akinek jól ismerem az ízlését.Az jó megoldás lehetne,ha szüleid elsétálnának veled néhány ékszerüzletbe ,együtt nézegetnétek az ékszereket és megmutatnád,melyek tetszenek.Aztán a szüleid viszszamennének megvenni valamelyiket ezek közül.Így meglepetés is lenne és te is biztosan örülnél.

Valóban szép dolog balagásra maradandó ajándékot adni.Azért mégiscsak különleges esemény :)

2010. jún. 16. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:

a fehérarany értékesebb, időtállóbb. és egy felnőttnek lehet, hogy több stílusa, érzéke van ehhez. Anno nekem se tetszettek azok az ékszerek, amiket kaptam, most viszont örülök, hogy minden alkalomra mást tehetek fel.

az eljegyzési gyűrűmre mindenki azt mondja, milyen "kis aranyos", mert egy vékony szoliter aranygyűrű egy szép Top Wesselton brillel. Én tudom, hogy értékes, és ez a lényeg. Értékesebb, mint a nagy gyűrűk telerakva cirkóniával.

Erre gondolj.


Szerintem amúgy az ezüst kommersz, nekem nem tetszik, ha egy nő hord ezüstöt. A férfiak meg túlzásba esnek és nagy ezüst bikaláncokat hordanak. A kevesebb néha több,...

2010. jún. 16. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:

Nem tudom, miért nem tudják a szülők felfogni, hogy ez nem róluk szól, hanem arról, hogy nekünk tetsszen...

Oké, ők mesélhetik a rokonoknak, hogy "húú, a lányomnak aranyat vettem ballagásra", de én meg 1x sem veszem fel, mert utálom a sárga színű aranyt...


Nálunk ugyanez volt... Én visszaküldettem velük a boltba...


15/L

2010. jún. 16. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:

17:27


Lehet, hogy egy felnőtt jobban ért hozzá, de a gyerek fogja hordani...

2010. jún. 16. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
Mi a probléma a fehér arannyal?Olyan,mint az ezüst,csak erősebb ,és nem kell annyiszor tisztítani,mint az ezüstöt,nem színeződik el.Szóval,ránézésre olyan,mint az ezüst,csak ez jobb minőségű.
2010. jún. 16. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 A kérdező kommentje:

Én is mondtam,hogy nem akarok ékszert mert csak a vita lenne belőle,de akkor anyu közölte,hogy akk ballagési pénzből fizetem a tankönyveimet füzeteket meg ha marad őszi ruházatot..akkor már ink az ékszer.

nagymamám ilyet nézett ki nekem:

[link]

szóval egyik szem sárga arany.másik szem arany..neharagudjatok.szerintem ízléstelen.

De a költségvetésbe beleférne,egy ezüst karkötő,néhány rokonomtól közösen egy ezüs nyaklánc.

Nem merem az ízlésükre bízni,de nem választhatom ki magamnak "mert az úgy nem ajándék"

Sajnálom,igen nekem most ez éppen a problémám! nem akrom h X ezer forintot kidobjanak azért,hogy az ékszeresdobozában álljon,mert még a széfbe se tenném be.

Mért nem kaptál virágot?Vagy bármi mást?nekem nyugodtan leírhatod.Szivesen meghallgatlak!:)

2010. jún. 16. 17:34
 20/30 A kérdező kommentje:

*fehér arany.

Lehet,hogy most tényleg az lesz,hogy nézek valami fehér arany nyakláncot,ami tetszik és megmutatom anyunak.

nem akarom,hogy utánna is a vita menjen azon,hogy ők megvették,én nem hordom...

2010. jún. 16. 17:40
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!