Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan békítsük össze a...

Hogyan békítsük össze a gyerekeinket?

Figyelt kérdés
Nővéremmel nagyon jó a kapcsolatom. Fiaink is nagyon jóban vannak, de lányaink összeférhetetlenek. Szeretnénk közös programokat csinálni pl. bringázni, csavarogni, kirándulni együtt, de a lányok megmakacsolják magukat, és nem akarnak együtt menni sehová. Ha mégis rábeszéljük őket, duzzognak és mindenki hangulatát elrontják. Egy év van közöttük, nem is tudják mehmondani mi a bajuk egymással, tehetelenek vagyunk.
2010. jún. 16. 14:14
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Hány évesek a lányok? Mert nem mindegy, hogy pld. 6 évesek, vagy 16 évesek :)
2010. jún. 16. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
55%

Mekkorák a lányok? Mert ha mßár nem kicsik, akkor hagyjatok öket otthon a nagyszülöknél, vagy esetleg rokonnál és menjetek el nélkülük. Utána nyugodtan beszéljetek az élményekröl és idövel vagy hozzászoknak egymáshoz és jönnek veletek, mert nem akarnak kimaradni, vagy nélkülük érezzétek jól magatokat.


Egyébként lehet, hogy egymásra féltékenyek, vagy éppen igy akarnak fontossnak látszani és az egész családod kézben tartani.

2010. jún. 16. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
44%
Már bocs de kötelező szeretntiük egymást? Szerintem nem. Minden ember számára vannak szimpatikus társak és nem szimpatikusak. Ennyi. Had döntsék már el ők hogy kivel szeretnek együtt lenni, kik a barátaik! Ennyire nem lehettek irányításmániások.
2010. jún. 16. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
35%
hány évesek a lányok? mi is voltunk így unokatesómmal régebben, mert köztünk 6 év a korkülönbség és mikor én 16 voltam, Ő 10 és akkor ugye még kisgyerek volt, nekem meg már más volt az érdeklődési köröm, de ez később változott.
2010. jún. 16. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
37%
Talán kegyetlennnek tűnik, de ilyenkor minden békétlenkedőt otthon kell hagyni és vele is közölni,azért marad ki a közös programból, mert nem képes normálisan viselkedni és tönkreteszi mások pihenését, örömét. Egy-két alkalom után el fognak gondolkodni, megéri-e lemaradni minden jóról, amiről a többiek lehetőleg minél többet és minél lelkesebben beszéljenek.
2010. jún. 16. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
9 és 10 évesek. Nem akarjuk ráerőszakolni őket egymásra, de szerintem normális ha néha a két család közös programot szeretne.
2010. jún. 16. 14:24
 7/16 anonim ***** válasza:
73%

Szerintem nem kell erőltetni. Lehet hogy féltékenyek egymásra. Én is azért bántottam mindig az 1 évvel fiatalabb hugom, mert féltékeny voltam rá. Az emberek (és a szülők is) (akaratlanul is) összehasonlítják a testvéreket főleg ha hasonló korúak. De ez senkinek se jó. Azóta két külön városban élünk és így már sokkal jobban kedvelem. Néha talizunk, beszélgetünk, ilyenek. De az biztos, hogy nagyon rossz érzés ha egy életen keresztül egy másik emberhez mérnek vagy hasonlítanak. Szerintem mindenkit önmagáért kéne szeretni.

22/L

2010. jún. 16. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
63%

Sehogy. Joguk van utálni egymást. Majd az idő megoldja.

Addig is, ti csináljatok közös programot, őket meg hagyjátok nagymamákra, keresztszülőkre. Előbb-utóbb amellett döntenek, hogy veletek mennek.

2010. jún. 16. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
54%
Szervezzetek közös programot, de a közös program az amit mindenki akar és nem kötelező, akinek nem tetszik annak nem muszáj mennie. Legalábbis normális helyeken így van. Olyan úgysincs ami mindig mindenkinek jó. Ha egyuikük vagy mindkettőjük otthon marad akkor ti már nem is tudtok élni, jól érezni magatokat, akkor már nem lesztek család?
2010. jún. 16. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
63%
Szervezzetek nyugodtan közös programot, de a lányoknak ne legyen "kötelező". Ha nem akarnak, nem mennek. Vagy csak az egyik megy. És este, mikor mesélitek a jobbnál jobb élményeket, akkor úgyis kíváncsi lesz, és legközelebb menni akar.. :)
2010. jún. 16. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!