Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » HOgyan barátkozzak össze a...

HOgyan barátkozzak össze a párom anyukájával?

Figyelt kérdés
Másfél éve vagyunk együtt a párommal, gyakorlatilag együtt élünk. Az anyukája valamiért nem kedvel. Nem szól be meg semmi ilyesmi, csupán arról van szó, hogy levegőnek néz, nem szól hozzám, nem érdeklődik, mintha ott se lennék. Mikor náluk vagyunk, mindíg olyan, mintha én kivül álló lennék, ők pedig egy család, de ez már kissé zavar. Nekem az előző házasságomból van egy kislányom, eleinte gondoltam ez a baja, hogy egy gyerekes nővel jött össze a fia, de a párom állítja, hogy mikor rákérdezett azt mondta, hogy őt ez nem zavarja, és hogy semmi baja velem. A múltkor mégis hallottam, amikor a konyhába beszélgettek, hogy azt mondta a pármnak, hogy miért mindíg együtt megyünk, miért nem megy néha egyedül is haza. Hogyan szerettessem meg magam vele? Zavar ez a helyzet nagyon...
2010. jún. 16. 13:50
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
82%
Igen egy fiús anyukának nehéz megszokni,hogy a kisfia nem egyedül megy haza.Ugy érzi mintha elvették volna tőle a gyermekét. Hagyd egyedeül hazamenni többször.
2010. jún. 16. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
KÖszönöm a választ. Azért ez elég súlyos, hogy "gyermekét". Igen, tudom, hogy neki mindíg a fia marad, de nem "gyermek" már. És nem azért nem megy egyedül, mert nem hagyom, hanem mert nem akar engem egyedül hagyni, vagy egyedül ottaludni (mivel messze laknak)
2010. jún. 16. 14:01
 3/14 anonim ***** válasza:
91%
Ha ő nem akar megszeretni, akkor nem fogod tudni sehogy se elérni nála. Szerintem próbáld meg elfogadni, és nem foglalkozni vele. Ezt dobta a gép, lehetne jobb is, rosszabb is, ez van - a rokonokat nem mi válogatjuk meg. Én nem mennék oda túl gyakran a helyedben, és akkor se rendeznék túl nagy dínom-dánomot, ha ő jön hozzám. Nem erőltetném a dolgot - az erőltetés a legtöbb emberből amúgy is ellenszenvet vált ki. Közömbösen viselkednék, eszem ágában sem lenne senkit rávenni arra (nemcsak anyóst, mást sem), hogy szeressen engem - azóta gondolom így, mióta olvastam egy könyvet arról, hogy mennyi fölösleges szenvedésnek tesszük ki magunkat azzal az irreális elvárással, hogy azt akarjuk, hogy mindenki (vagy legalábbis a környezetünkben lévő összes ember) szeressen minket. Ha spontánul nem megy, akkor ne menjen sehogy sem. Amúgy nekem is ilyen anyósom van, szóval nem azért írtam, mert nem értem a problémádat, hanem azért, mert szerintem azzal teszed a legjobbat saját magadnak, ha nem foglalkozol olyan dologgal, amin úgysem tudsz változtatni. Nem kell puszipajtásnak, legjobb barátnőnek lennetek, meg szeretnetek egymást, lényeg a közömbös, semleges kapcsolat (mint mondjuk egy szomszéddal). Sőt, egy ilyen rokoni viszonyban (anyós-meny) jobb a közömbösség mint a szeretet, mert a szeretet a körülmények változása során elég gyakran fordul gyűlöletbe - és akkor esetleg vissza fog élni azokkal a dolgokkal, amiket akkor osztottál meg vele, amikor még szeretted és megbíztál benne. Ne legyen lelkiismeret-furdalásod emiatt, te normális vagy vele, ennél több nem várható el tőled. Érdekes a férfiak szinte soha nem paráznak azon, ha nem szeretik őket a párjuk szülei - ebben legalábbis érdemes példát venni róluk. Amúgy valószínűleg tényleg az előző házasságból származó gyerekkel lehet a gondja, csak a mama nem akarja bevallani, mert akkor ő tűnne fel rossz színben (gyerekellenes).
2010. jún. 16. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
77%

Lehet, hogy azt mondja, semmi baja veled, de ez a jelek szerint nem igaz.

Érzésem szerint arról lehet szó, hogy nem akar befogadni a családba mást.

Vannak ilyen emberek, az sem lenne jó, ha aranyba mártott lennél.

Ha anyuci egyetlen fia, akkor is előfordul ilyesmi. Semmit nem tehetsz, ha erőlködsz, még rosszabb lesz. Majd megbékél, ha látja, hogy hasztalan viselkedik így.


Egyébként, ha furkálna téged, - ami azért nem biztos, hogy így van, - azzal saját kapcsolatát rontaná a fiával.

2010. jún. 16. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Igen megértelek, de még mindig állitom, hogy kell az egyedüli utazás.

Én saját magamból indulok ki.A fiam kapcsolatának elején.ezt nagyon hiányoltam. Idegen volt a barátnő és nem tudtam afiammal sem beszélni, mert mindig a sarkában volt.Úgy éreztem. Az idő mindent elrendezett, megoldott.

Nem volt gondom a lánnyal sem, de idegen volt.

2010. jún. 16. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó fiús anyuka! És most milyen a helyzet? maradt semleges, vagy inkább jó. Én azután miután megtudtam hogy nem örül ha ott vagyok, minimálisat megyek(csak a párom miatt) mert különben ő se menne. Úgy gondolja hogy neki mellettem a helye, és ha ott van én meg itt egyedül az milyen már? ráadásul a távolság miatt ott is kell aludnia aminek nem örül, de mondjuk ennek én sem.
2010. jún. 16. 14:15
 7/14 anonim ***** válasza:
Hasonlókat tudok mondani, mint az előző hozzászóló. A szeretetet nem lehet kierőszakolni. Egyet tehetsz: szeresd a fiát, ne legyen oka panaszkodni rád! Legyél figyelmes:névnapján, születésnapján, már csak a fiatalságod okán is.Engedd el a párod néha egyedül,ha nem akar menni, akkor noszogasd!Bár inkább a lányok szoktak az anyjukkal sutyorogni a férj távollétében, de lehet, hogy anyósod kiváncsi a részletekre. Neveljétek szépen a gyermeket, és ha nincs mibe belekötni, akkor megbékél az anyós. Nem kell hajtanod a kebelbarátságra. Szerintem is jobb a tisztes 3 lépés távolság. A sors kiforogja, mikor lesz anyósodnak rád szüksége, s akkor viszont ne késlekedj!
2010. jún. 16. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
14.08-ra gondoltam:)
2010. jún. 16. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

kedves utolsó válaszoló! nem igazán értek egyet veled! Nem gondolom hogy a fiatalságom okán kellene figyelmes lennem vele. Mindig normális voltam vele, de figyelmes, és kedves akkor leszek, ha cserébe is ezt kapom. És még azt nem értettem, hogy miféle részletekre lehet kíváncsi, amit a jelenlétembe nem kérdezhet meg. A magánéletünkben ami rá is tartozik, azt elmondhatja a párom előttem is. A többi pedig magánügy. szerintem.

Azért köszönöm a válasz

2010. jún. 16. 14:27
 10/14 anonim ***** válasza:

Nem akarok vitatkozni veled, de úgy gondolom, az idősebbnek kijár a figyelmesség. Persze ha visszaél vele, akkor már nem kötelező.

Nekem van menyem és vejem is. Mindkét gyerekem szeret hazajárni, hogy megbeszéljük az apró-cseprő dolgokat. Mindkettőnek teljesen más miliőből került ki a párja, s ez az elején surlódásokkal járt. Ilyenkor hazajönnek, és tanácsot kérnek. Nem gondolom, hogy a párjuk előtt ezt szívesen tennék. De ahány ház, annyi szokás.

2010. jún. 16. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!