Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A szüleid hogyan viszonyulnak...

A szüleid hogyan viszonyulnak az új párodhoz?

Figyelt kérdés
Válás után elköltöztem szüleimhez (külön lakrészbe). Van egy gyermekem, aki az anyjával maradt. Közben lett egy új kapcsolatom, ahol 1 gyermek van, és odaköltöztek hozzám. A párommal sokkal jobban kijövünk, mint a volt feleségemmel. Ő a szüleimet is elfogadta, kedveli őket, próbál sokat beszélgetni velük, közelebb kerülni hozzájuk. A volt feleségem viszont soha nem fogadta el a szüleimet, holott barátságosan, szeretettel álltak hozzá. Most mégis az az érzésem, hogy az új páromat nem is akarják (vagy nem tudják) teljesen befogadni, elfogadni. Beszélgetnek ugyan vele, nem szólnak egy rossz szót sem, de én valahogy mégis érzem rajtuk a távolságtartást. Volt már valaki hasonló helyzetben? Hogyan lehetne ezen segíteni, hogy kölcsönös legyen az elfogadás, nyugodt legyen a viszonyuk egymással? A párom mindent megtesz. Alkalmanként főz is nekik (amit az ex soha nem tett), barátságosan közeledik feléjük.
2010. jún. 16. 13:12
 1/7 anonim ***** válasza:
sztem erre az idő ad majd megoldást. miután te már csalódtál, talán a szüleid egy kicsit féltenek az újabb csalódástól. Viszont ha látják, hogy hosszú ideje boldog, kiegensúlyozott kapcsolatban éltek, akkor enyhülni fog a távolság is. Maradjatok közvetlen, barátságos pár, nem kell a szülőket körülugrálni, de egy szülinap-névnap-karácsony se maradjon ki! :)
2010. jún. 16. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem hinném hogy a pároddal lenne gondjuk, inkább az fájhat nekik, hogy már nem a gyerekeddel élsz, hanem egy "idegen" gyerekkel. Hagyj nekik időt hogy megszokják az új helyzetet, és a lehető legtöbbször hozd el a gyerekedet hozzájuk. A párodnak meg kitartás, biztosan meg fogják szeretni ha látják boldog vagy vele, és ő is szereti a Te gyerekedet. Egyébként az párodnak jó a kapcsolata a gyerekeddel?
2010. jún. 16. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Az, hogy együtt éltek a szüleiddel még ha külön lakrészben is, a szüleidnek is egy komoly változás. Te lehet, hogy feldolgoztad a tönkrement házasságod, de Ők nem biztos. És az is lehet, hogy azt gondolják, hogy a saját gyerekeddel kéne lenned másé helyett. Tudom, hogy ez durván hangzik, de az idősebbeknek a család és a gyerekek szent dolog.

Mindenesetre a szüleid szerintem jogosan viselkednek így, nem várhatod el, hogy kiadják magukat, mert attól hogy te megbízol a párodban, nekik még nem kell.

A legegyszerűbb megoldás, ha megkérded a szüleid, hogy mit gondolnak a kapcsolatodról és beszélgetsz velük, esetleg kikéred a véleményüket, amit nem kell feltétlenül megfogadnod, de ha meghallgatod a szüleid, az nekik is jól esik.

2010. jún. 16. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Óvatosak, már 1x megjárták.

De ha kitartóak vagytok és a közeledés is tényleg szívből jövő, őszinte (összhangban van az egyéb cselekedetekkel) akkor őt is el fogják fogadni.


Lehet, hogy az is zavarja őket, hogy az unokájuk távol van.

És hát ott egy másik gyerek. Ez teljesen megérthető, ha így van.

2010. jún. 16. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

A párom a gyermekemhez teljesen pozitívan áll hozzá. Amikor a láthatások alkalmával nálunk van a fiam, mindig lesi a kívánságát, mindig azt főzi, amit a gyermekem szeret, stb...

Köszönöm az eddigi válaszokat! Gondoltam már én is erre, hogy az fájhat nekik, hogy más gyerekét nevelem, miközben a sajátom nincs velem. Ez sokszor nekem is nagyon nehéz, hiányzik a saját gyermekem. De azzal a ténnyel is tisztában vannak, hogy az előző nem működött. Ha abban maradtam volna, a gyerek is felőrlődött volna a mi egyre gyakoribb "súrlódásaink" miatt. Mit gondoltok, ha majd 1-2 év múlva jönne egy közös gyermek, szüleimnek egy unoka, az segíthet majd a dolgon?

2010. jún. 16. 13:40
 6/7 A kérdező kommentje:
Már olyan is megfordult a fejemben, hogy milyen hatással lenne rájuk, ha elköltöznénk onnan? Nem látnák nap mint nap, hogy más gyerekével foglalkozok. (Igaz, akkor az unokájuk még kevesebbszer lenne velük)
2010. jún. 16. 13:44
 7/7 anonim ***** válasza:
Ne hamarkodj el semmit! Még ne költözz, és közös gyereket is csak akkor vállaljatok ha megérett rá a kapcsolat. Sablonos, de az idő sok mindent megold! Szeresd a párodat a gyerekével együtt, tölts minél több időt a gyerekeddel, puhíts a szüleidet, és ha nem enyhülnek, akkor költözz, nehogy tönkretegyék az új kapcsolatodat!
2010. jún. 16. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!