Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mivel foglaljátok le a gyereke...

Mivel foglaljátok le a gyerekeket a nyári szünetben?

Figyelt kérdés
Lányom 10 fiam 7 éves. Az elmúlt 4 évben dolgoztam, nyáron a gyerekek mamáknál, rokonoknál voltak. Idén munkanélküli lettem, öröm az ürömben hogy velük tölthetem az egész nyarat. Szeretném minél több hasznos dologgal lekötni őket, hogy ne a TV meg a számítógép előtt üljenek.
2010. jún. 16. 13:04
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

kiránduljatok, menjetek el közösen fesztiválokra, piknik stb.

anyagihelyzettől függően menjetek le a balcsira mondjuk egy hétvégére akár, vagy vidékre valahova :)

2010. jún. 16. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Hosszú lesz a nyár, érdemes néhány dolgot beszerezni, mert nem mindig lesz jó idő.

Ilyeneket pl.: hullahopp karika, rajzeszközök, papír, agyag, társasjátékok, ugrókötél, kréta, bringa, ha van rá mód esetleg bérlet fedett koripályára, kreatív hobbis dolgok, üvegmatrica, glitter ragasztó, ha van hely akkor felfújható medence stb. Érdemes megnézni, hogy ilyenkor a műv.kp-ok mit kínálnak, vagy mikor lesz a szigeten gyereksziget, vagy más helyi gyerekrendezvény.

Szóba jöhet még strand, mozi, gyerekszínház, kirándulás, állatkert, vagy csak a szomszéd gyerekek összecsődítése habos kakó partira, esetleg pizsama bulira.


Üdv!

2010. jún. 16. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

menjetek el kirándulni, ha nincs rá keret,hogy messzebbre menjetek megteszi egy sátorozás a közeli tónál-folyónál (attól függ mi van arrafelé) - ebbe be lehetne vonni más ismerősöket, akikkel jóban vagytok. Nálunk annó ez volt a családi kirándulás és nagyon élveztem gyerekkoromban.


Aztán mehettek strandra,állatkertbe,parkba. Labdázhattok együtt, vagy szerezz egy kerti medencét,amiben otthon is pancsolhattok.


Rossz időben meg lehet jókat társasozni, rajzolni, szobát dekorálni.

2010. jún. 16. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Az én gyerekeim minden nyáron a szomszéd gyerkőcökkel vannak. Fociznak (lányok is), kosaraznak, tollasoznak, medencében fürdenek, este bujócskáznak, szoktak bográcsozni, szalonát sütni (szigorúan felnőtt jelenlétében). Lemegyünk a gyerekekkel strandra, kirándulni, piknikezn. Van hogy szervezünk nekik versenyeket (pl. ugrókötél, sorversenyek, hullahopp stb.). A szomszéd bácsinak van 3 lova és el szokta vinni a gyerekeket lovagolni. Imádják amikor lemegyünk a kutyákat fürdetni a folyóra.

Kreatívnak kell lenni és a gyerkőcöknek eszébe se jut a tv vagy a számítógép.

2010. jún. 16. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

biciklizés, strand, grillezés/bográcsozás, kirándulás szalonnasütéssel egybekötve, társasjáték, elutazni egy másik városba sétálni, bevonni őket a sütésbe/főzésbe (pl. kiválasztanak egy sütireceptet és azt megsütitek közösen...).. hirtelen ezek jutottak eszembe. :)

jó nyarat, és remélem mielőbb találsz munkát! :-)

2010. jún. 16. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Kösz a válaszokat! Mindegyik nagyon hasznos volt! Az idei nyarat a gyerekekre szentelem, talán ez lesz az utolsó ilyen lehetőség! Nektek is jó nyarat!
2010. jún. 16. 13:41
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Még valami az eszembe jutott. A gyerekeknek meg kell tanítani azt is, hogy az élet nem csak játék, vannak olyan dolgok, amit muszáj megcsinálni. Ilyen a házimunkában való segítés. Be lehet (sőt szerintem kell) vonni őket, hogy játékosan tanulják meg, mert utána már természetesnek veszik, nem nyűgnek. Ha megszokják, hogy délelőtt porszívóznak, port törölnek, kitarkarítják a fürdőt, vagy segítenek a mosogatásban, bevásárlásban, teregetésben az idő is jobban megy, és jó érzés nekik is, nektek is, hogy rájuk lehet ezt (is) bízni. Sőt, élvezik, ha a sütés, főzésbe is be vannak vonva. Végül is nem 16-18 évesen kell a lányokat a konyhába vinni, mert akkor már ez nem fog menni... A gombóckészítést, vagy a palacsintasütést szerintem élvznék...de a krumplipucolást versenyszintre fejleszteni, sem semmi. Lehet jutalom mondjuk fagyizás..vagy saját kezű puding- vagy fagyikészítés. Esetleg esti szalonnasütés a tűz mellett.

Aztán délután mehet a játék. Szerezzetek be tollast, ping-pong ütőt, kosárlabdát. A régi szocreál lakótelepeken még láttam ping-pong asztalt, kosárpalánkos vagy focikapus pályákat...vagy ha más nincs,akkor a decatlon. Ott mindent ki lehet próbálni.

Ja, ha mentek túrázni, akkor a kullancsriasztóról meg ne feledkezzetek!


Jó nyaralást!

2010. jún. 17. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!