Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért vannak ilyen szülők?

Miért vannak ilyen szülők?

Figyelt kérdés

Ha már nem érzi jól magát a gyerek a családja között otthon,mert nem úgy viselkednek a szülei ahogy kellene.Nem adják meg a gyereknek, amit a szülőnek meg kellene adnia.Gondolok olyanokra mint a megértés,szeretet,biztonság,elfogadás.

Úgy viselkednek, mint az idegbetegek,aztán csodálkoznak ha a gyerek hamar elhagyja őket.



2018. jún. 10. 11:25
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Mert az ilyen szülő nem azért szül gyereket mert szeretne, hanem csak egy biztosítéknak majd idős korára legyen aki gondozza. Ismerős a szitu párom családja pontosan ilyen. Meg felnőttként is irányítani akarják, sose az ő érdekeit nézték, mindig csak a sajátjukat, a saját meg nem valósult álmaikat akarták raeroltetni, és persze ő a hálátlan gonosz gyerek, akinek más tervei vannak, és mást szeretne csinálni nem azt amit ők mondanak. És nem bírják elviselni hogy kicsuszik a kezükből az irányítás, hogy a gyerekük már felnőtt családos 3mb3rk3nt nem azt csinálja amit ők mondanak, és hogy már a kapcsolatot is kezdi megszakitani velük, mert kezd betelni a pohár nála. Szó szerint az amiket leirtal: szeretetet és megértést soha nem kapott, ők a szülők ő a gyerek, azt teszi amit a szülő mond és kuss a neve. Ha problémája volt nem hallgatták meg, csak elhajtották hogy oldja meg magának. Ha nekik kell valami ő azonnal ugorjon, de ha neki kell valami, pl csak annyi hogy kibeszelje a gondjait akkor még sem hallgatják, lehurrogjak, oldja meg magának és ne nyafizzon. Az ilyen nem szülőnek való. De persze elvarjak hogy idős korukra majd gondoskodjon róluk. Ilyen szülők vannak sajnos, nem tudom mit lehet kezdeni az ilyenekkel azon kívül hogy a kapcsolatot próbálod minél jobban leredukalni. És hogy miért vannak ilyen szülők? Az ilyen emberek mindig is ilyenek voltak. Egoista, önimádó, én vagyok a világ közepe, mindenki értem el típus. Gyerek előtt is ilyenek voltak, és gyereket is csak azért vállaltak hogy az ő minden keresukre majd ugorjanak.
2018. jún. 10. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Plusz társadalmi elvárásból is akarnak gyereket,mert régen az volt a szokás,hogy mindenkinek van,akinek meg nem volt arra megvetően tekintettek.Az időskori gondoskodás is szerepet játszik,de egy olyan szülőt aki nem volt megértő,közönyös volt,nem volt benne minőségi szeretet nem lehet szívből szeretni,meg szívből gondoskodni se róla.És ez az ő hibája,nem a gyereké.Az ilyeneknek jóü eséllyel majd
2018. jún. 11. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Plusz társadalmi elvárásból is akarnak gyereket,mert régen az volt a szokás,hogy mindenkinek van,akinek meg nem volt arra megvetően tekintettek.Az időskori gondoskodás is szerepet játszik,de egy olyan szülőt aki nem volt megértő,közönyös volt,nem volt benne minőségi szeretet nem lehet szívből szeretni,meg szívből gondoskodni se róla.És ez az ő hibája,nem a gyereké.Az ilyeneknek jó eséllyel a gyerekei majd bedobnak egy-két zacskó ételt,meg kötelességből elmennek heti félórára hozzá és ennek még örülhet is.
2018. jún. 11. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
0%

1-es pont: Mindig a szülő a hibás.

2-es pont: Ha valami oknál fogva mégsem a szülő a hibás, automatikusan érvénybe lép az 1-es pont.


Te, kérdező, meg az ezt az oldalt uraló kamaszok nyilván földre szállt angyalok vagytok, akik mindig, minden helyzetben helyesen cselekedtek, és főleg minden helyzetben megfelelően viselkedtek. Ugye? Mert általában ez jellemző ám a kamaszokra! Majd ha neked lesz hasonló korú gyereked, jusson eszedbe, hogy te milyen voltál. Ja, hogy neked nem lesz gyereked...

2018. jún. 11. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó!

Nem én vagyok itt a gyerek, csak egy példát hoztam fel,ami a meglátásaim szerint egyre több családban van...

Ja és én már messze járok a kamaszkortól.

2018. jún. 11. 21:08

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!