Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Érettségi vagy jogosítvány?

Érettségi vagy jogosítvány?

Figyelt kérdés
18 éves vagyok és éppen készülődök a szóbeli érettségire amire 18-án kerül sor. A nagybátyám és az apám eröltetik rám a jogosítványt, mivel szeretném is megcsinálni és mivel most valami kedvezmény van rá annak aki most kezdi el. De egyszerűen nem bírják megérteni hogy először le szeretnék sikeresen érettségizni és azután csak jogosítványt szerezni.. Számomra túl sok lenne egyszerre 120 tételt plusz még a kreszre is tanulni. Mit tennétek a helyemben?

2018. jún. 7. 18:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nézz utána, mikor kezdődik a tanfolyam, mikor esedékesek a vizsgák. Erősen kétlem, hogy 18-ig bármi előrelépés történne a jogosítványod ügyében, maximum a beiratkozást kell kitöltened.
2018. jún. 7. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Íratkozz be, az érettségi 11-14 nap múlva végetér, addigra meg nem kell kreszvizsgáznod is gondolom. :)
2018. jún. 7. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
95%

A szóbeli érettségiig max egy vagy két oktatás lenne. Nyugodtan beiratkozhatsz, majd ráérsz tanulni érettségi után.


De amúgy érettségi nyilván fontosabb.

2018. jún. 7. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
88%
Kedvezmények voltak, vannak, lesznek. Nem kell pánikolni, ráérsz máskor is nekiállni.
2018. jún. 7. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
32%
Nem vagy, és.
2018. jún. 7. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
94%
Először érettségi, aztán jogsi. E-learning oktatást választva elmész, beiratkozol, leteszed az előleget, és másnap megkapod a kresz anyagot online. Amire 90 napod van, szóval semmiképp nem kell egyszerre csinálni az érettségivel.
2018. jún. 7. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
73%
Ha szeretnél jogosítványt, akkor szerintem iratkozz be. Én is az utolsó évemben csináltam, érettségi közben már vezetni jártam, az írásbelik és a szóbelik között vizsgáztam le. Az elején még úgyis csak kresz van és nem kell csinálni semmit, csak meg kell hallgatnod az órákat. Legalábbis nálunk így volt, bementünk, leültünk és hallgattuk, ha vége volt hazamentünk. Ha tanulnom kellett egy dolgozatra stb., akkor vittem magammal a könyveket, füzeteket és beültem az egyik hátsó padba és tanultam. A kresz vizsgára pedig az előtte lévő hétvégén készültem fel, nem egy nagy dolog, gyorsan meg lehet tanulni.
2018. jún. 7. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
72%

Inkább örülj, hogy rögtön megcsinálhatod a jogsit suli után. És még fizetik is az egészet. Ezt kevesen kapják ám meg.

Ha jövő héten beíratnak, 18.-áig még kb. semmit nem kell csinálnod. E-learningben megkapod a tananyagot, 3 hónapig a tiéd, bőven lesz időd felkészülni.

Egyébként ha nulla tudással még csak most akarsz nekiállni a 120 tételt bevágni, 1 hét alatt... akkor sok szerencsét, szükséged lesz rá. :D

2018. jún. 7. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
91%
Nem kötelező rögtön elmenni kresz vizsgára...
2018. jún. 7. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
95%
Azért az nem lehet kerdéses, hogy a sikeres érettségi előbbrevaló. A jogosítvany ráér később is, Ráadásul valóban nem valószínű, hogy 18.- áig, túl sok előrelépés történne "jogsi- ügyben", a beiratkozáson kívül.
2018. jún. 8. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!