Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tudnom kellett volna! Kinêl...

Tudnom kellett volna! Kinêl hogy megy ez?

Figyelt kérdés
Üdv mindenkinek. Azt szeretném megkérdezni,hogy kinél hogy van ez a dolog? 39 éves vagyok,van egy 30 éves feleségem,és egy gyönyörű egy éves kislányunk.lassan nyolcadik éve vagyunk együtt. Anyagilag rendezettek vagyunk,nincs hitelünk,kettő autó,új lakásba élünk (önkormányzati) a kérdésem az lenne,hogy a feleségemmel szinte napi szinten mennek a viták,mert feszült,fáradt,ingerlékeny.MÁR ott tartok hogy lassan nem is beszélek vele,mert már elegem van belölle. Én azt hittem,hogy mire meglesz a lányunk teljessen normálissan szépen élünk,hiszen amit el kellett,azokat elintéztük. Ő azt mondja nem segítek neki eleget,én meg azt mondom,hogy ennél többet már mit segítsek...szóval azt érzem,el kellene tőle venni mindent,aztán majd akkor rájönne,hogy mit veszített. Aztán az is lehet,hogy totál rosszul látom,ezért is írok most ide,mert nagyon kíváncsi vagyok,idegenek véleményére. Üdvmindenkinek.
2018. máj. 25. 18:44
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
87%
Mindig ilyen volt?
2018. máj. 25. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
89%
Mire mondja, hogy nem segítesz? Házimunka? Ő dolgozik?
2018. máj. 25. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Mármint mit segítel? Mert arról semmit sem írtál, csak hogy mit értetek el közösen eddig!
2018. máj. 25. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim válasza:
97%
Azt irtad azt mondja nem segitesz neki, de miben nem segitesz. Errol nem irsz semmit. Az anyagi biztonsagot nem eleg megteremtened. A gyerekkel is foglalkoznod kell, es neked is nevelni. Csodalkozol hogy faradt meg nyuzott ha rahagyod a gyereket, meg takarit meg foz. A gyerek kiszivja az ember energiajat.
2018. máj. 25. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
84%

Menjetek el párterápiára.

Házimegoldás: békében, nyugodtan meghallgatni a másikat. Mindenki elmondja, a másik pedig beleszólás nélkül végighallgatja, hogy mi a baja és mit szeretne. Pszichológusok módszerjavaslata: nem a másikat szidjuk, hanem azt mondjuk el, hogy mi mit érzünk. Szóval nem: "Te mindig otthagyod a koszos zoknidat a fotelon", hanem "Engem zavar, ha koszos zokni mellett kell ülnöm."

Maradjatok nyugodtak, fejezzétek ki, hogy mit akartok, mert a másik lehet, hogy nem is tudja, és mindketten tegyetek lépéseket a másik kedvére.

Furcsán hangzik ez a teljes ellentét, hogy szerinted olyan sokat segítesz, hogy már nem is lehetne többet, szerinte meg nagyon keveset. Egyébként rossz szó ez a segítés, nem segítesz neki, mivel nem az ő dolga a háztartás, amibe te szívességből besegítesz, hanem közös. Gyűjtsétek össze, írjátok le egy papírra 2 oszlopba, ki mit csinál. Valamelyikőtök meg fog lepődni.

Az egyéves melletti ingerült feleség egyáltalán nem ritka: ő be van zárva, ingerszegény környezet, a baba nem egy felnőtt partner. Emiatt nyugodtan lehet ingerlékeny. A te életed nem fordult fel annyira, mert te ugyanúgy jársz dolgozni, de az övé igen. Sok békés, közös programra, élményre van szükségetek, neki pedig én-időre, amikor kikapcsolódik a pelenkák fogságából.

2018. máj. 25. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
74%
Ha mindketten dolgoztok, de a gyerekkel kapcsolatos dolgokat (hozás-vivés, tanulás, szülőire járás, betegség esetén ápolás és hasonlók), a bevásárlásokat és a háztartást ő csinálja, akkor igaza van. Paripapimpilit sem teszel meg a családodért.
2018. máj. 25. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
89%
6-os vagyok, figyelmetlenül olvastam, azt hittem, a gyerek nyolc éves. A lényes azért remélem érthető így is: a háztartást és a gyereket ráhagyni az "asszonyra" nem nyerő dolog.
2018. máj. 25. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
91%

.szóval azt érzem,el kellene tőle venni mindent,aztán majd akkor rájönne,hogy mit veszített.


Vegyed.. Valoszinu szeretet igy se kap.. Különben nem lenne semmi baja.

2018. máj. 25. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
73%
Az összes anyagi javatoknak a fele őt illeti, úgyhogy ebből az elvevegetésből alighanem nagyon rosszul jönnél ki. Elválna, aztán nem lenne több ingyencseléd, fizetned kellene a gyerektartást, hirtelen mindenkinek világossá válna, hogy mennyire semennyi időt nem töltesz a gyerekeddel... Szerintem fogd be a szád és menjél mosogatni.
2018. máj. 25. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
91%

Ez gyakori azoknál akiknek ilyen kis gyerekük van. Mivel ez még a feleséged első gyereke, ezért még ő sem jártas a gyereknevelésben és ez sok stresszel jár. Nem mintha a 10. gyerek nem járna stresszel..., csak hát mégis. Ne aggódj ez egy idő után jobb lesz, addig is kell a kitartás. Néha csináljatok közös programokat a szabadban pl.: menjetek el kiránduni hármasban. Lehet, hogy semmelyikőtöknek sem a kirándulás az álamprogramja, ám hidd el jobb lesz utánna. Ilyenkor mindig nehéz szerintem most az a legjobb minnél több időt töltötök a szabadban, együtt


Remélem tudtam segíteni :)

2018. máj. 25. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!