Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miert mindig tolem kernek penzt?

Miert mindig tolem kernek penzt?

Figyelt kérdés
19 eves vagyok, anyamek neha tolem kernek penzt, hogy fedezzenek par dolgot (most pl. Par munkast fizetnenek ki a tolem kert penzbol), de az egeszben az a zavaro dolog, hogy allandoan tolem, megha nem is surun, de akkor is mindig tolem kernek kolcson ami tobb szempontbol is zavar. Egyreszt mem tudjak kezelni a penzt, a fizetesuket nem tudjak beosztani es mindig tolem keregetnek kolcson es en nem akarom szamolgatni magamnak allandoan azt, hogy most mennyit adtam oda xy-nak kolcson. Szeretem ha tudom, hogy van 20.000-em egy osszegben mondjuk a szobamban levo perselyben es nem eppen 5ezer anyamnal es 12ezer apamnal es tartsam szamon ezeknek az osszegeknek a helyet. Nem vartam el senkitol se a csaladban, hogy adjanak penzt a ballagasomra, de megis kaptam nagyszuleimtol, nagynenemektol, anyamektol persze "majd kesobb" kapok, mivel most se tudtak beosztani a penzt es nem "tudtak" adni amire meg is mondtam, hogy ne adjanak, de eppen ebbol a penzbol akartak elkerni egy osszeget (kb az egeszet) amiert felhaborodtam es kiabalni kezdtem. Jogos a felhaborodasom vagy neha ki kell segitenem oket? Felek ha majd elkezdek barmilyen jellegu munkat es a megtakaritasombol alig lesz hala nekik. Egyebkent azt en is erzem,hogy jogtalanul felek, mert visszaadjak csak ennek az "esemenynek" az ideje altalaban kitolodik kovi fizuig...es ahogy mondtam nem szeretem rendezgetni allandoan a penzugyeimet. Amiert most cirkuszt rendeztem+amilyen jelzoket megkaptam a nyomorek apamtol (aki utal) elegge buntudatom lett..termeszetesen megkaptam a legalja suttyo szoveget mint pl. Holnap nem eszel, xy-ba kerult a ballagasi ebeded, szoval a szokasos felhanytorgatas. De megis, en vagyok a hibas amiert felkaptam a vizet? A mostani agressziot valoszinuleg az is kivalthatta, hogy nem nagyon neznek semmibe es ez mindig is Igy volt es lehet furanak gondolom az egesz penzkeregetest pont tolem...koszonom a valaszokat elore, lehet kitertem a tematol, remelem valaki tud a problemamra valaszt adni.
2018. máj. 21. 20:36
 1/7 A kérdező kommentje:
Pontositas: az elkert penz az az osszeg amit nagyszuleimtol kaptam.(szoval nem toluk szarmazik)
2018. máj. 21. 20:37
 2/7 anonim ***** válasza:
78%
Meg kell mondani hogy nincs. Egy idő után talán nem kérdezgetik majd, és minél hamarabb összegyűjteni annyit hogy el tudj költözni.
2018. máj. 21. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
12%
Teged a sajat penzedbol neveltek 19 evig vagy szuletesed ota te tartod el oket? ........vegyel vissza az arcodbol. Amikor kajaert uvoltottel biztos adtak. Nem kertek vissza az osszeget amitceddigvrad vertek el.
2018. máj. 21. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
19%

Mindig, állandóan, nem sűrűn....


A pofám szakadt volna le, ha a szüleimnek kölcsön adtam volna.


Tőlem is kért annó anyám pénzt kölcsön.

De nem adtam kölcsön.

Főzött, mosott rám, ha beteg voltam ő volt mellettem, ha szegényen is de felnevelt.

Ha neki nem volt pénze de nekem volt, akkor miért adtam volna kölcsön?

Odaadtam neki a pénzt, de nem kölcsön. Eszembe nem jutott volna visszakérni.


Tehát ne sajnáld attól a pénzt vagy segitséget, aki felnevelt.

2018. máj. 21. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
55%

Szerintem ha nincs külön számlád, akkor menj be a bankba és csináltass,ha mész diákmunkázni erre kérd a fizetésed, aztán majd a rendes fizud is ide menjen. Ha majd dolgozol és még otthon laksz, akkor is max 20-30 ezret adj bele, a többit pedig tedd el, vagy tagadd le, mert egyrészt sose fogsz egyről a kettőre jutni. Illetve kezdj el erősen gyúrni arra, hogy anyagilag független legyél és el tudj költözni.

Mondjuk ezt a 20as forgathatod köztük, ha megadják és megint kérnek ugyanezt a pénzt adod nekik, mellette meg próbálj meg gyűjteni, de titokban, mert azt is be fogják húzni.

Tanulják meg beosztani a pénzt, mert a végén a tied is állandóan el lesz költve.

2018. máj. 21. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
80%

Azért néhány válaszadó agyában ős sötétség van. Jó hogy a pelenkáit már ne fizesse ki a kérdező, eszem megáll. Na ti inkább ne vállaljatok gyereket soha.


Kérdező, egyszerűen azt kell mondani, hogy most neked sincs. Kész-passz. Eddig sem kerültek utcára vagy haltak éhen a szüleid, ergó egész biztos van elég pénzük a megélhetéshez, csak ha te is ott vagy pénzcsapnak, hülyék lennének még nem azt is lehetőségnek tekinteni. Ez egy undorító, kiszipolyozó hozzáállás.

Az volna a normális, ha IDŐNKÉNT és MAGADTÓL küldenél nekik egy kis pénzt, már amennyiben persze neked sem fáj a hiánya, hogy költsék magukra, lepjék meg magukat valamivel.


Amit tehetsz, minél előbb elhúzol jó pár várossal arrébb és megmondod, hogy bocsi, nincs pénz. Le merem fogadni, hogy rögtön menne a sírás-rívás és a zsarolás, aztán valahogy elkopnának a megkeresések...

2018. máj. 22. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
0%

Remélem én úgy nevelem a gyerekeimet, hogy nálad sokkal jobb emberré váljanak.

Az meg, hogy így ne vállaljon gyereket, vagy úgy ne blőd baromság. Ezek a dolgok változnak. Semmi, így az anyagi helyzet sincs a kőbe vésve. Ezzel a felfogással senki ne vállaljon gyereket.

Vizsgáld meg a kérdést az én szememen keresztül. Anyámék elváltak és anyukám egyedül nevelt két tesómmal. 14 éves korom óta koszton és kvártélyon kívül nem volt semmi. Magamat ruháztam, beiskolázás, bulika ilyesmire mind magamnak kellett előteremteni a pénzt. És nem azért mert anyám szar szemétláda volt, egyszerűen olyan, anyagi helyzetben voltunk, hogy nem volt rá keret. És ugye ők sem úgy vágtak ennek anno neki, hogy ez így fog alakulni.

És én is azt javaslom, hogy minél hamarabb húzz el otthonról... a szüleid érdekében.

2018. máj. 22. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!