Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Voltatok hasonló helyzetben?...

Voltatok hasonló helyzetben? Mit tennétek?

Figyelt kérdés
Anyukám depressziós. Nem örül semminek, nem tud semmit sem élvezni,már évek óta nem láttam mosolyogni. Gyömorgörcse van mindennap,azért mert nem talál munkát nem írnak vissza sehonnan. Van munkája,de abból nem tudunk megélni. Nyáron ha találok munkát elmegyek dolgozni és ebben be tudok neki majd segíteni. lelkileg hogy tudnék? Már én is belefáradtam az állandó rosszkedvébe,úgy érzem képtelen vagyok kezelni a helyzetet. Próbálok vele beszélgetni,de nem jutunk semmire. Sajnos nem vagyunk olyan igazi jó viszonyban, viszont nagyon szeretnék neki segíteni. A depire gyógyszereket szed. Furcsa dolgokat tesz: tudja hogy utálom ha bent cigizik a házban,mégis rosszabb perceiben könyörög hogy elszívhasson egyet bent. Amikor pedig egyszer megkérdeztem hogy miért jó ez neki azt válaszolta,hogy mert így nekünk is rossz. Mit tegyek?Hogy segítsek?
2010. jún. 14. 16:27
 1/8 anonim ***** válasza:
gondolom pszichológushoz nem fog elmenni.nem akarja hogy segitsenek neki, elszigetelődik a külvilágtól... tulajdonképpen miért depressziós? :S
2010. jún. 14. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 BlackSword ***** válasza:
Ez végtére is nem depresszió... Főleg ha van is oka arra, hogy kevert legyen... Sok Őszinte beszékgetés... Talán egy pszihológus sem árthat, ha foglalkozna vele... De szerintem ezek nem a depresszió iszta tünetei... De ez sem egzakt tudomány...
2010. jún. 14. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Hát pedig depresszióval kezelik.Nagy ritkán megy el a pszichológushoz,amikor gyógyszert kell feliratni. Azért depressziós vagy akkor nem tudom hogy micsoda,mert úgy érzi hogy az elmúlt 3-4évben csak kudarcok érik. A munkában, a szerelemben (elváltak a szüleim). Tanárként dolgozik,kikészítik a gyerekek,azt mondja nem bír velük, nem tudja őket megfegyelmezni,pedig már mindennel próbálkozott. Nem tud semmire sem koncentrálni,egyfolytában elkalandozik,ha kérdezek tőle valamit mindig szólnom kell újra hogy figyeljen már arra amit kérdeztem. Teljesen magánkívül van.
2010. jún. 14. 16:51
 4/8 anonim ***** válasza:

Anyunak van egy barátnője, akit szintén depresszióval kezelnek.Mikor megismerte anyut, nagyon sokat segített rajta, minden nap felhívja, hogy megkérdezze jól van e és nincs e valamire szüksége.Mostmár olyan sokat javúlt, hogy nem reszket a keze, ha iszik pohárból, nem szív annyi cigarettát, és normálisan be van állítva a gyógyszere.


Amit ebből az egészből szerettem volna kihozni, az az, hogy baráti segítségre, társaságra, ha még egy emberből is áll van szüksége.Vagy 1x 2x egy kis kimenőre veled, nem kell elmenni nyaralni, elég az is, ha néha néha elmentek pl megenni egy fagyit.Érezze azt, hogy szeretitek, mellette álltok, és engedd meg neki, hogy pl: cigizhessen odabent, ezzel is oldod a feszültséget.


Nagyon remélem, hogy tudtam segíteni, és hogy rendbe jön, kitartást!

2010. jún. 14. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
utolsó hozzászóló,köszönöm:) barátai sem nagyon vannak,az a baj. Mondtam neki,hogy elmegyünk egyet sétálni,meg kiszellőztetni a fejét. Remélem javulni fog.
2010. jún. 14. 17:11
 6/8 anonim ***** válasza:

Szia! Lehet, bután fog hangzani amit mondok, de azért elmondom:)

Szerintem próbáld úgy kimozdítani, hogy éreztesd, szükséged van a segítségére. Tehát nem Te akarsz segíteni neki, hanem fordítva. Ne azért menjetek el sétálni, hogy az ő feje kiszellőzön, hanem mert Neked van szükséged friss levegőre, az anyukád társaságára, esetleg tanácsára, vagy csak egy jó beszélgetésre.

Szertintem sem lehet igazán depressziós, inkább csalódott, és szomorú.Attól persze még kezelhetik depresszióval. Sajnos bárkinek írnak fel antidepresszánsokat, ha kéri.

Próbáld felkelteni az érdeklődését, érvelj azzal, hogy szükséged van rá. Próbáld elcipelni emberek közé.

Rendes Tőled, hogy segíteni próbálsz. Sok szerencsét!:)

2010. jún. 14. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 BlackSword ***** válasza:
Ez egy jó ötlet amit az utolsó kommentelő ír, és még a diagnózisa is helyes felé mutat... Azért írtam, hogy nem biztos, hogy depresszió, mert a depresszióra inkább az indokolatlan felerősödött hangulatváltozások a jellemzőek... Én hajlamos is vagyok a depresszióra, csak nem akkora mértékben, és tudom kontrolálni... És még néha így is nehéz mellettem kihúzni, ha elkap az az 5 perc...
2010. jún. 14. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ideggyógyászhoz kellene elvinni anyukádat!A rosszindulatúságát pedig kikellene belőle nevelni,ha lehet!
2010. jún. 15. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!