Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Adjatok tanácsot, kérlek! Mit...

Adjatok tanácsot, kérlek! Mit tegyek az anyámmal?

Figyelt kérdés
Pár perce volt sírógörcse, ma nem ment dolgozni, mert beteg. Begörcsölt a lába, megmasszíroztam, és aztán elzavart magától! Most öngyilkosságról beszél, és arról, hogy ne merjek a közelébe menni! Nem tudom, mit tegyek, nekem nincs senkim, félárva vagyok, ha anyám meghal, hát nem is tudom mi lesz velem...Mit tegyek??
2010. jún. 14. 12:19
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
79%

Huh, nagyon nehéz helyzet.


Mit mondd? Miért zavar el magától? Mi a baja?

2010. jún. 14. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

szegény te! nincs ismerős, barát, rokon, akit meghívhatnál, hogy beszéljen anyukáddal? mert rá kéne venni, hogy menjen el pszichiáterhez, aki segítene, mert lehet, hogy depis. nem tudod a háziorvosotok telszámát? esetleg ki kéne hívni, ha anyukád ennyire befordult, nehogy butaságot csináljon. plusz a házidoki megmondja, hova kell menni pszichiáterhez, ami sztk alapon ingyenes!


szorítok neked!


32N

2010. jún. 14. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
A falunkban nincs háziorvosi rendelés. Annyi, hogy begörcsölt a lába, odamentem hozzá, masszíroztam a lábát, erre ellökött, hogy rosszul csinálom, és azóta beszél a halálról. Meg hogy nem hagytam élni...Úgy érzem, felesleges, hogy megszülettem, rajta kívül nincs senki, aki gyámom lehetne...
2010. jún. 14. 12:27
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
szerintem beszélj vele, h. gondoljon rád, h. akkor mi lesz veled?Ha nem hallgat réd,akkor hívd fel a házi orvosotokat vagy vmilyen rokont, barátot h. segítsen.
2010. jún. 14. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

Ilyet mondott, hogy TE nem hagytad élni? Hiszen az nem a Te döntésed volt, hogy megszülessél? Nem baj, ha azt mondom, hogy Anyukád most nagyon önzően viselkedik. Valószínűleg csak bűntudatot akar Benned kelteni, arra megy ki ez az egész műsora, hogy Te minél rosszabbul érezd magadat.


Próbálj vele minél higgadtabban és határozottabban beszélni, hisztis embereknél csak ez a hangnem használ. Remélem menni fog! Jól vagy, össze tudod szedni magadat?

2010. jún. 14. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Most bezárkózott a fürdőszobába, és úgy félek, hogy hülyeséget csinál!!! Nem tudom, mit tegyek, egyszerűen nem bírom ezt tovább!!! Nekem kellene meghalnom, hiszen én vagyok az életében a gátló tényező. Feleslegesen születtem meg, hisz csak egy kolonc vagyok...
2010. jún. 14. 12:33
 7/19 anonim ***** válasza:

ha van a közeletekben mondjuk szomszéd vagy valaki aki jóban van veletek akkor őt is áthívhatjátok!

pár kedves szó ilyenkor nagyon sokat segíthet

2010. jún. 14. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

2. vagyok

ha nincs háziorvos, és nem tudsz beszélni anyukáddal, a mentőket kell hívnod


de előbb beszélj vele:

- mi van a lábával, mit tudsz segíteni? (pl. ecetes borogatás, kamillás fürdő...stb. készítessz neki, hogy lássa, szereted)

- miért sír? a lába miatt vagy komolyabb oka van? (pl. magánéleti zűr, munkahelyi baj...stb.) ha nincs konkrét ok, akkor depressziós

- tisztázd vele, hogy neked csak ő van, te mindenben mellette állsz, ő pedig álljon melletted, mert nincs senkid a világon rajta kívül

- ha ezeket nem tudod vele megbeszélni, és nincs barát-rokon-kolléga, aki segítene, akkor neked kell dokit keresned!

2010. jún. 14. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Nem vagy gátló tényező, ő nem fogja fel, micsoda csoda, hogy életet adhatott egy gyereknek!


Ő most éppen hisztiztik, kikészít Téged, Te meg próbálsz megtenni mindent, hogy megnyugodjon. Szerinted kettőtök közül, most melyik a kolonc a másiknak?


Még valami. Nem lesz öngyilkos. Aki meg akar halni az szép csendben megcsinálja. Aki ekkora műsort rendez, az csak azt akarja hogy figyeljenek rá. Téged akar érzelmileg zsarolni.

2010. jún. 14. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Az összes szomszédunkkal rosszban vagyunk, mert Anyám összeveszett velük. Állandóan megy a rivalizálás, meg ilyenek...De egyébként itthon van a bátyám, meg a nagyanyám, de NEM TESZNEK SEMMIT!!! Őket sem érdekelné, ha intézetbe kerülnék teljesen árván...
2010. jún. 14. 12:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!