Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek lehetséges úgy...

Szerintetek lehetséges úgy szeretni valakit, hogy közben félünk töle?

Figyelt kérdés

Anyám szerint nem lehet. Szentül meg van róla gyözödve, hogy én nem szeretem, csak félek töle.

Tudni kell, hogy én maximálisan tisztelem, becsülöm az anyámat, felnézek rá amiért olyan sokat szenvedett apám alkoholizmusa miatt és egyedül becsülettel felnevelt, igyekezett a töle telhetö legjobbat megadni. Viszont van egy borzalmas stílusa, ami gondolom apám miatt ragadt rá. Kiskoromtól kezdve sokszor ok nélkül ordibált, még akkoris mikor 3 évesen az ajtófélfába kapaszkodva sírva megkérdeztem, hogy: Anya szeretsz? Ezért is leordított. Ez a szokása mai napig megvan és igen félek töle, félek, hogy már megint mi baja van, mivel bántja a lelkem. De úgy érzem szeretem is mert sokat tett értem.

Ti éreztetek hasonlót? Szerintetek létezik, hogy valakit félelemmel lehet szeretni?


2010. jún. 13. 22:30
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
szerintem lehet, mert látod a jó tulajdonságait is, meg az enyhítő körülményeket az esetleges hibái mögött.
2010. jún. 13. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Én apámmal vagyok így, félek tőle, mert elég kiszámíthatatlan a természete, de szeretem, mert ha épp jó kedve van, akkor nagyon jó fej :)
2010. jún. 13. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szerintem sem zárják ki egymást.
2010. jún. 13. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
én félek a szüleimtől , kizárt hogy szeressem őket ,mert meg sem érdemlik
2010. jún. 14. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Magad írod le, hogy mit is érzel anyukád iránt: "maximálisan tisztelem, becsülöm az anyámat, felnézek rá". Ezek között nem szerepel, hogy szereted. Ezek a kifejezések pontosan a félelmedet tükrözik. És nem hiszem, hogy lehetne valakit szeretni, akitől fél az ember. Egyszerűen csak bűntudatod van, mert az embernek az anyját szeretnie KELL, ezt tartjuk normálisnak, s az átlagember, akit többé-kevésbé szerető/szerethető anya nevelt fel, fel sem tudja fogni az olyan eseteket, mint a tied, amikor már egyszerűen nem lehet szeretni az anyát.

Anyád, ha igazán felelősen viseltetett volna irántad, nem maradt volna az alkoholista férje mellett és nem hagyta volna magát annyira kikészíteni, hogy a tulajdon 3 éves gyerekével ordibáljon, hanem szedi a holmitokat és lelép veled. Ezért a tettéért lehetne csak igazán felnézni rá.

2010. jún. 14. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Kicsi szívem, lehet. Ismerős a gondod. Ha kiabál, azzal nem biztos, hogy bántani akar, sőt, biztos hogy utána megbánja, csak levezeti a feszültséget. Hülye módszer, tény és való. Ha egyszer nagyon nyugodt lesz és békés (remélem azért vannak ilyen pillanatai is), ülj le vele, és mondd el neki, hogy tényleg szereted és hálás vagy neki mindazért, amit érted tett.
2010. jún. 14. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"Anyád, ha igazán felelosen viseltetett volna irántad, nem maradt volna az alkoholista férje mellett és nem hagyta volna magát annyira kikészíteni, hogy a tulajdon 3 éves gyerekével ordibáljon, hanem szedi a holmitokat és lelép veled. Ezért a tettéért lehetne csak igazán felnézni rá."


Ez itt a lényeg. Szeretheted anyádat és félhetsz is tőle egyben. Lehetett volna jobb anya is ezek alapján.

2010. jún. 14. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!