Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem valogassák meg a...

Miért nem valogassák meg a szavait?

Figyelt kérdés

20/F


A nagyapám meg amikor először mentem brigadozni cca 4 évvel ezelőtt, feljött hozzánk, mert ők lent laknak és mi fent. 6:50 kor jött fel hogy miért nem megyek már brigádára, mondom 8:00 rá kell menni. 7:30 kor ment a buszom. Épp amikor jött fel akkor reggeliztem. És azt mondta hogy ilyen hétszent****s embert még nem látott, hogy minek a pi***nak jöttem a világra. Ezt az anyumnak megmondtam, megállt az esze. Nem kért bocsánatot a nagyapám se semmi.


Tegnap 9:30 kor jöttem ki az ágyból, regaláb 5x feljött, hogy menjek segíteni ki a kertbe. Nem mentem mindjárt mert mentem mosakodni és reggeliztem. Már 5x azt mondta, hogy bekulcsolja az ajtót, hogy dö*öljek meg. Ez megint nagy szó volt, és erős. Én nagyon érzékeny vagyok, ez aztán nagyon megbántott engem. Anyumék csak csodálkoztak hogy megint ilyet mondott a nagyapám.


Nem fogadok szót igen, nem csinálok meg mindent egy szóra, de azért megválogatnám a szavaim. Aztán bezzeg ha valamire van szüksége akkor a “Krisztike” már jó. A foci eredményt megnézni az interneten, elvinni őtet futballra, erre jó vagyok, aztán így beszél velem.


Mi a véleményetek erről az egészről?


2018. ápr. 22. 10:27
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
47%

#9! Azért abba belekötni, keménykedni hogy egy nagyapa hogyan szolitja az unokáját?

Szoval te meccseld le a saját nagyapáddal, de ennyi!!!!

2018. ápr. 22. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
53%
húzz be egyet neki, majd megválogatja a szavait
2018. ápr. 22. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
53%

Annak csak örülni fogsz később hogy nem engedett a cigánylánnyal össze jönni.

És " Miért nem válogatják meg a szavakat". Igy magyarul.

2018. ápr. 22. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
81%

Nem százas a nagyfater.

Ha a szüleid melletted állnak, akkor ne foglalkozz vele. Ha a szüleid is téged cseszegetnek, akkor menj kollégiumba vagy munka mellett albérletbe. És akkor nem kell majd idiótákkal együtt élned.


Amúgy helyesen így szólt volna a kérdés: Miért nem válogatják meg a szavaikat?

2018. ápr. 22. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
91%
2018. ápr. 22. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
96%

Azért nem válogatja meg a szavait, mert nem tudja.

Öreg már, így nevelkedett, így élte le az egész életét, neki ez a normális, meg aztán, gondolom, hogy egyetemi professzorok sem vagytok.....


Mit kellene erről gondolnunk?

Régen más szavakat, modort használtak az emberek, mások voltak a szokások. Ha nem tetszik, magyarázzátok el neki, hogy ne akarja pattogtatni az embereket, senki nem a cselédje, ugyebár. De nagy reményeket a változásokhoz nem fűznék, mert belőle ezt már csak a 'föld nyomja ki', ahogy mondani szokás.


Olvasva a többit, szerintem ezzel te is tökéletesen tisztában vagy, meg aztán magad írod, hogy szeret ő téged, meg amit akarsz, azt megkapod - akkor tulajdonképp minek is panaszkodsz??!


Azt meg, hogy felvidéki vagy, minek írod bele minden kérdésedbe??

Én is felvidéki vagyok, mégis tudok gondolkodni is, meg írni is, meg nem is exkluzálom magam miatta.

Miért teszel úgy, mintha a felvidékiek alapvető tulajdonsága lenne az aluliskolázottság, a (nyelvi) műveletlenség? Biztos vagyok abban, hogy magyar iskolába jártál, szlovákul nem hiszem, hogy beszélsz, feleslegesen rakod a szövegbe a 'brigáda'-t pl. (szlovakizmusnak hívják a jelenséget), úgyhogy ha műveletlen bunkó vagy, azért vállald a felelősséget, ne a felvidéki mivoltoddal magyarázd mindenhol.

2018. ápr. 22. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
57%

20 éves vagy,felnőtt férfi. Ha ilyenre érzékeny vagy,mi lesz ha kapcsoaltod lesz v más azt megbántanak?Sirni fogsz? elég alamuszi nyuszi vagy,h nem tudod öregedől megvédeni magad,ahelyett anyucinak panaszkodsz.

Nem tetszik költözz el

2018. ápr. 22. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
96%

Annyit még, hogy:


"Elnézést Felvidékről vagyok. Dolgozni iskola mellett. Mi azt úgy nevezzük parasztosan hogy brigada"


Emiatt (is) erőltetettnek érzem.


- Nem mi nevezzük így, csak te.

- A brigád kifejezést a magyar nyelv is ismeri és használja (munkacsapatot jelent többek közt), nem csak a felvidéken használatos. Szerintem te idénymunka értelemben írtad.

- Brigáda-nak a szlovák hatás miatt van használva: tehát nem parasztosan, hanem szlovákosan.



Ettől persze te még nyugodtan lehetsz parasztos, a szó pejoratív értelmében. Mondjuk az is vagy, csak az emberek így nem szoknak magukról beszélni, úgyhogy nekem ez az egész necces.

2018. ápr. 22. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%
Az is egy megoldás lenne, hogy segítesz esetleg nagyapádnak!
2018. ápr. 22. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!