Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hiányzik egy igazi apa. Lehet...

Hiányzik egy igazi apa. Lehet egyáltalán pótolni?

Figyelt kérdés

Olyan apám van,akit szívből utálok. Alkoholista ember,gyáva és beképzelt. Évekig vert engem. Egy éve nem láttam,de nem is akarom soha. Gyerekkorom gyászos volt őmiatta.


De maga az,hogy van egy apám,aki szeret és én is szerethetem, hiányzik. Igazából nem tudom, milyennek is kellene lennie, csak a filmekből látom a szerető apa mintákat. És nekem nincs.


Egyébként 17 éves vagyok. Lassan másfél éve párommal élek, végre jól érzem magam, szeretem az életemet.

Ő 29 éves most, idén tölti a 30-at. Talán van a kapcsolatunkban egy adag "apát keresek" dolog. Alapból nagyon szeretjük egymást. De ő a párom és nem az apám, kétféleképp nem tudok rá nézni, és nem is akarok.


Miután elköltöztünk anyámmal apámtól, még sok terrort kellett így több száz kilométerről is elviselni, sőt páromat is megütötte.

Az igazira haragszom, látni se bírom, gyomorgörcs fog el a gondolattól, hogy találkoznom kell vele. Pedig kell majd, a váláson. De szeretnék egy olyan apát aki szeret. Ez csak álom.


Mit kezdjek ezzel?


2010. jún. 13. 01:45
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
76%
Az idő majd megoldja. Nekem is rossz a kapcsolatom apámmal, én is egy normális apáról ábrándoztam, de már letettem róla. Asszem, mióta gyerekem van, azóta tettem túl magam azon, hogy vele megromlott a kapcsolatom. Persze kibékülnék vele, ha tudnék, de ő nem hajlandó nyitni.
2010. jún. 13. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
76%
Lehet "pótapád". Csak ahhoz előbb össze kell barátkoznotok, akkor meg máris másként nézel rá. De néha mégis összejön.
2010. jún. 13. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy irigylésre méltó helyzetben, valóban rossz lehet, lehetett ,igy ilyen apa mellett. Ha megtalálod az igazi párt, mivel már elég nagy vagy, nem fog annyira hinyozni. Persze pótolni nem fogja semmi az elszalasztott családi élményeket, az apa hiányát, de bele kell törődnöd. Próbáld a párod apukáját, apaként tisztelni, szeretni, hátha ezzel egy kicsit sikerül kárpótolni magad, a férjednek és szüleinek is jól fog esni, ugy gondolom az odaáramló figyelmed.
2010. jún. 13. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
mindenképpen kell egy apa modell, még nem vesztettél semmit, inkább valamelyik rokonodat tekintsd annak, mert így a későbbiekben akármilyen szitu adódik, el tudod képzelni hogy ő mit tenne, ha az apád lenne.
2010. jún. 13. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
88%

igazából az ilyenkor a gond, h olyat pasit keresel, aki helyettesíti apádat, én is így tettem, így sikerült elsőre teljesen mást, de később derült ki h ugyan olyat választanom.....pszihológusok szerint ez ember meg akarja oldani a problémáit az apjával és ezért kezd el hasonló helyzetet teremteni, h újra átélje a negatív kapcsolatot......szóval kérlek nagyon vigyázz, fiatal vagy és sebzett a lelked.....

mint említettem az én apám se egy díszpéldány, de én pl a munkahelyemen találkoztam egy "apajelöltel", ne úgy képzeld el h találsz valakit és az helyettesíti az apádat, csak lesznek olyan emberek, akik idősebbek, lányukként tekintenek rád (tényleg!!!!) és jó lesz tőlük példát venni.....életből, magatartásból...persze jobb egy nagybácsi v valaki a családból,mert néha egy 50-es pasinak más jut eszébe egy fiatal lányról!!!! én kívánom neked h találj egy apát!

2010. jún. 13. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
76%
kérdező ti hol találkoztatok a barátoddal? hogyan kezdödtek a dologk közteteke 12 év korkörülmbséggel? csak mert én is hanonlo helyzetben vagyok .miről beszéltetek stb?
2010. jún. 13. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim válasza:
17%
szeritem a világon neked ck egy APád van ,és szeresd . becsüld amedig birod ..... mert ő is a szíve mélyén nagyon szerret tégedet....SZERESD amig birod mert apád ck egy van....és majd mikor elveszited akk látod meg h menyire is szereted !tapasztalatból tudom sajnos :( 13L
2010. jún. 13. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
09:33-as ne gyere már a nagy bölcsességeiddel, el se olvastad a kérdést.
2010. jún. 13. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Igen,talán valaki van akit apámként szeretek, a nagyapóm. Ő és mama voltak akik végigsegítettek a nehéz helyzeten, és mindig kiálltak mellettem. De valahogy ez mégis más.

Kedves 13 éves. Lehet, hogy úgy gondolod, hogy szeretnem kéne, de hatalmas sebeket ejtett. Ő maga jelentette ki,hogy miattam ment tönkre az élete,mikor megszülettem (tudniillik kotonszökevény vagyok). Néha én magam kívánom a halálát.

2010. jún. 13. 11:54
 10/15 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem is hasonló helyzetem van, nagyon nem voltam jóban édesapámmal. A szüleim elváltak, majd édesanyám meghalt, jelenleg nagyimmal élek.


Volt egy idő, amikor nagyon vágytam egy apára, akire úgy igazán felnézhetek és megvéd ha baj van. Irigykedve néztem a családokat akinél látszólag(!) tökéletes volt minden, mennyire összetartanak stb. Hozzád hasonlóan én is minden kapcsolatomban "apát kerestem" aki okosabb mint én, védelmező és biztos támasz. Na meg én elég gyerekes és önállótlan is vagyok, de ez csak mellékes.


Jelenleg annyira belefáradtam és beletörödtem mindenbe, főleg anyukám halála után, hogy már nem érdekel semmi. Nem kell védelmező apa, nem kellenek rossz kapcsolatok az miatt, hogy én az "apát keresem" mindenkiben. Próbálok önnálósodni, jövőre egyetem, mellette dolgozni fogok és szépen lassan kialakítom az életemet.


Ja és hiszek benne, mert ennyi szerintem jár mindkettőnknek, hogy majd egyszer találjunk valakit (lehet, hogy Te már meg is találtad) aki nagyszerű apa lesz és sokkal de sokkal szebb családunk lesz mint nekünk az anno megadatott még ha akkor is ha nem leszünk olyan idilikusak mint a filmekben.


Próbálj ne a múltban élni, hanem koncentrálj a jövőre:)) Bár egy apa pótolhatatlan de ezen túl kell lépni.


L/18

2010. jún. 13. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!