Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak hogy ha anyáék...

Mit csináljak hogy ha anyáék nem engedik folytatni a fősulit (1 évem van még hátra)?

Figyelt kérdés

Mivel nem lett meg 1 vizsgám anyáék azt mondták h szeptembertől el kell mennem dolgozni. Mivel hülye vagyok hozzá :S Hiába mondtam nekik h egy foritjukba nem került a suli (államin vagyok, bérletet jegyzetet diákmunkás pénzből fizetem), de mindig azzal jönnek h az ő pénzüket verem el. Egyedül a kajálás kerül nekik pénzbe, meg persze az áram víz stb....

Mindig azzal jönnek h miért nem mentem el kommunikációra, az tuti sikerült volna. de közben meg apa azzal jön h azok hülyék csak tapsolni járnak... :(

Mit tehetnék?


21L


2010. jún. 12. 10:19
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
Eljárni sem kell az órára, csak még egyszer levizsgázni, nem?
2010. jún. 12. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

Próbáld megmagyarázni, hogy nem jelent semmit, hogy nem lett meg egy vizsgád, jövőre felveszed újra, és megcsinálod. Persze megérteni nem fogják, mert beszűkültek, és nem ebben a világban élnek.

Ne figyelj oda, hogy mit mondanak. Kérdezd meg, hogy szerintük jobb-e, ha minimálbérért szenvedsz segédmunkásként, vagy 1 év múlva lesz esélyed egy jobb állásra.

Na hagyd magad, csak nem fognak kidobni emiatt.

2010. jún. 12. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat!!

elmagyarázni már megpróbálta de nem nagyon értették meg, csak jöttek a veszekedések :S

egyszer már nagyon betellett a pohár és kimentem angliába 1 évre, de hazajöttem mivel nem akartam h a suli elvesszen, de akkor se azt mondták h milyen bátor volt meg h hiányzok neki stb hanem h milyen pancser vok h kirugtak onnan (pedig magamtól jöttem el,kirúgásról szó sem volt) . és mosatnában is jönnek h ha elmegyek dolgozni tuti kirúgnak mindenhonnan mivel hülye pancser vok :(

meg szerintük ha érettségi után elmentem volna dolgozni már előrébb lennék, nem lennék a nyakukon elköltözhettem már volna ....

2010. jún. 12. 11:46
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
én biztos nem hagynám abba, mond meg nekik, hogy beszéltél olyan emberrel,akinek nem volt lehetősége tovább tanulni ,és a sz@ros érettségivel a legszarabb gyárakban kényszerül szenvedni.SZENVEDNI!Mert hidd el,hogy a gyári melósnak szenvedés az a szó,hogy munka,mivel nem becsülk meg,de erről nem is írok többet,ne akard megtapasztalni. SEmmiképp se hagyd abba,már nagykorú vagy,így nem lehet egy szavuk sem.Főleg ha nekik ez semmi pénze nem kerül és dolgozol is mellette és fizetsz nekik a rezsibe.
2010. jún. 12. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
Ne haragudj, de a szüleid melyik bolygón élnek? ÉRettségivel előrébb lennél? Akkor kérdezd meg tőlük,hogy mégis mennyivel?És szerintük érettségivel hova vesznek fel melózni, és mennyiért? Abból a kevés pénzből még haza is adtál volna, nehogymár azt hidjék,hogy össze jött volna a lakás ára. Fogják már fel,hogy diplomás emberként jóval nagyobb lehetőséged lesz a boldogulásra és hogy olyan munkát végezz,amit szeretsz,nem muszály melót,mert kell a pénz. Ha nekem ilyen szüleim lennének(tisztelem őket)de az tuti,hogy leordítanám a fejüket és nem magyaráznék semmit,mert ahogy leírtad értetlenek....nem a te,hanem a saját érdekeiket nézik. Fizess haza jó sok lóvét vagy költözz el a fenébe...Mégegyszer mondom, ne hagyd abba, mindenki ezt a jó tanácsot írja, de a te döntésed,ne halgass a szülői lelki terrorra semmiképp.
2010. jún. 12. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nagyon buták a szüleid bocsi, hogy a kisebbrendűségi érzésüket (talán a nem iskolázottság miatt vagy nem tudom?) rajtad vezetik le.... Egyébként nagykorú vagy már, szerintem véletlenül se hagyd abba a sulit, hanem tedd le azt a vizsgát. Talán csak nem zavarnak el otthonról? Más szülő azért "veszekszik" a gyerekével, hogy tanuljon, a Te szüleid meg abba akarják veled hagyatni? Mondd meg nekik, hogy manapság már nem az a világ van, mint az ő korukban, hogy 14 évesen dolgozni mentek az emberek (nem tanulás mellett), hanem ma már a főiskola, egyetem alap a későbbi jövőépítésben.
2010. jún. 12. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%

21 éves vagy, elég nagylány ahoz, hogy magad dönts.

Nem azért írok ide, hogy pélálózzak de a gyerekkori barátnőm úgy végzett fősulit, hogy a szülei semmit nem segítettek neki. Minden melót elvállalt, hogy segíteni tudja önmagát. Hétvégente ha olykor hazament mindíg azt hallgatta, minek az neki? Csak a pénzt viszi otthonról...mondom, az apja egy kanyi vasat nem adott neki. HA nagyon megszorult a középső nővére segített. Mikor lediplomázott az apja verte a legjobban magát és aztán kezdődött elölről: te lenézel mindket mert neked diplomád van tapló bunkó hangnemben...

Egy éved van abból a tetves suliból. Simán meg fogod csinálni. Saját magad...és nem mondom, hogy ha majd büszkék lesznek rád a végén, akkor ne felejtsd el ahogy veled viselkedtek, mert ez nagyon nem frankó.

2010. jún. 12. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%
Én vagyok a 11:28-as. Szóval nem vagyok a helyedben, de gondolom azért csak nem dobnak ki otthonról, így tényleg jobbat nem tehetsz, mint hogy úgy teszel, mintha meg sem hallanád azt, ahogyan folyamatosan leszólnak. Tényleg úgy tűnik, mintha a saját problémáikat rád próbálnák kivetíteni, de ha hagyod magad, csak neked lesz rossz, hiszen bármit csinálsz, nem fog nekik megfelelni. Szóval mindenképp végezd el a főiskolát.
2010. jún. 12. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!