Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért van ez? Adjatok valami...

Miért van ez? Adjatok valami tanácsot.

Figyelt kérdés
21 éves vagyok, nemrég ért véget egy 1,5 éves kapcsolatom. Igazából nem szerettem őt soha, de magam sem tudom miért, nem tudtam tőle elszakadni. Talán azért, mert ő volt az első, nagyon szeretett,minden téren figyelt rám, és féltem, hogy nem találok mégegy ilyet. Nagy nehezen véget vetettem ennek a kapcsolatnak 4 hónapja, de már megint kezdődnek a hülyeségeim. Nem vagyok hajlandó ismerkedni sem, mert nem felel meg senki. Az meg főleg nem, aki kedves velem,és látom rajta, hogy komolyan gondolja. Mióta szakítottam a barátommal, azóta egy fiú próbálna közeledni hozzám, nem adja fel, nagyon-nagyon kedves, rendes és mégsem kell. Tudom, hogy hülye vagyok, de már nagyon elegem van magamból. Miért van ez? Én úgy képzelem el, hogy majd egyszer találok valakit akihez az első pillanattól kezdve vonzódok és tökéletes lesz minden. Vagy ez nem így működik? Nekem olyan furcsa lenne vonzalom nélkül ismerkedni, ezzel a pasival mégcsak nem is nagyon tudok beszélgetni. Mi a véleményetek?
2010. jún. 11. 14:41
 1/4 anonim ***** válasza:

Ne add fel. Ha nincs kedved valakihez, barátkozz vele, de ne áltasd, ez neki is csak rossz. Van szerelem és vonzalom első látásra, de nem abban az értelemben, hogy észreveszed, valaki mennyire jól néz ki és mennyire tetszik. Olyan lesz, hogy ránézel, váltotok két szót, esetleg bemutatkozáskor hirtelen magával ragad az illető. Pedig lehet, hogy racionálisan nézve nem az eseted.

Olyan is van, hogy egy többé-kevésbé régi ismerős vagy barát iránt kezd érezni valamit lassacskán az ember.

Van szerelem és fel fogod ismerni. Ne erőltesd.

2010. jún. 11. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szerintem a világon semmi baj nincsen veled, Nagyon jó, hogy felismerted,mik azok a dolgok, amik összetartottak az előző pasival. Én életem során többnyire szintén úgy mentem bele kapcsolatokba, hogy azt hittem, jobb lesz, ha van valakim, de valójában , ha csak ez motivált, nem lett jobb. Egyetlen olyan kapcsolato volt, ami nagyon közel járt a beteljesült szerelemhez, és mit mondjak, másképpen nincsen értelme kapcsolatban lenni!én pl megérzem, ha hazudok magamnak, vagy bizonytalan vagyok, és onnantól kezdve egy szenvedés az egész.

Tedd fel magadnak a kérdést:miért is rőltetnéd magadra, hogy belemenj ezzel a fiúval a kapcsolatba, ha nem is vonzódsz hozzá? mert ezt érezhetően nem akarod. Akkor meg min töprengsz? Igen, jól sejted, fog jönni olyan, akivel nem is lesz kérdés a dolog, és megspórolsz magadnak egy vagy több olyan kapcsolatot, amiben nem is akarod igazán a másikat, és ez nagy belső konfliktust tud okozni ám!

De ha belemész, az sem baj, hiszen magadat így ismered meg.

2010. jún. 11. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Tudod szerencsés lány vagy. Nagyon sok nő szenved attól, hogy semmiféle figyelmet nem kap az ellenkező nemtől.

Az a baj, hogy eszedbe sem jut, hogy mekkorát lehet pofára esni...

Egyébként sokáig én is így voltam a dolgokkal mint te...aztán rátett valaki a szívatóra pár évre. Megtanultam, hogy a jót azt meg kell becsülni és nem mindenkinek adatik meg a szerelem első látásra vagy a társ egy életre.

A férjem a szívatás után ismertem meg. Egy tündér édes pofa volt én meg sodródtam az árral. Egy jó fél évvel később hívta fel Anyám és a legjobb barátnőm arra a figyelmemet, ha szórakozni akarok, akkor keressek erre a célra valaki mást. Én akkor voltam 30 éves. Neked még van időd szerencsére.

Én azt mondom, beszélj a fiúval aki próbál közeledni. Mondd el neki, hogy szükséged van egy kis magányra és ha a Jó Isten is úgy akarja kialakulnak a dolgok. Élvezd a nyarat a barátnőiddel. Érezd azt, milyen függetlennek lenni újra azt csinálni amit akarsz és nem megfelelni a másik elvárásainak. Adj magadnak időt és aztán gondold végig mi a jó neked.

Én mindenkit megóvnék ha tehetem attól, hogy összetörjék a szívét, mert tudom milyen szörnyű az. De lehet te is ahogy én is így tanultam meg értékelni az értékes embert.

Imádom a férjem.

2010. jún. 11. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi, hogy írtatok. Majdcsak lesz valami.
2010. jún. 11. 23:38

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!