Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ez normális vagy nem? (tovább...

Ez normális vagy nem? (tovább a leíràsban. )

Figyelt kérdés
Egy 14 éves lány vagyok. Aki eléggé szégyenli az úgymondd "előéletét" mivel itt senki sem ismer ezért leírom... 4 èves koromban elváltaak a szüleim nertt apukám nagyon megverte anyukámat. Kiverte a fogátxd. Kiköltöztünk Magyarba és folytattam az ovit. Azután apum "ellopott" anyumtól és ide oda cipeltek az országok között kb erről ennyi tudok. Azután anyumnál volta. Anyum engedte hogy látogassam apumat is. Ezért a vakàciómat mindig ott töltöttem. Ezután vissza mentünk Romániába de ott anyum sem és én sem szerettem ezért vissza mentünk Magyarba de kiraktak és az utcán voktunk kb egy hétig..... azutàn kijutottunk Angliába mamámhoz azután anyukám lebetegedett és haza küldtek apumhoz Romániába a hugomat meg az ő apjához Magyarba. 5 évig voltam távol a hugomtól. Egyszer jött látogátóba hozzánk nyáron. Apum sokat ivott a mostoha anyukám kegyetlen volt velem szembe érzelmileg sokat bántott. Apum amikor ittas állapotban volt akkor néha megvert. De ha nem engem akkor a mostoha anyumat....nem kedveltem de ahogy láttam megrémisztett apum viselkedése. Mindig engem szìdtak. Ha egy kicsivel többet ette mint az öcsém (a mostoha anyumnak meg az apumnak a közös gyereke) akkor azèrt is leszidtak hogy neki mièrt nem hagytam vagy valami...neki mindig sokkal többet vettek mint nekem. Az én dplgaimat amit kaptam az anyum felőlei csalàdjától apum mindig eladta. Tavaly elött nyáron anyum helyre jött. És a tavaly nyáron (2017) "nyaralni" jöttrm angliàba anyumhoz de végül itt maradtam. Mert nem akartam haza menni. E miatt os nagyon nagy veszekedések voltak az apum felőlei meg az anyum felőli csalad között... talán az én hibám de nem bìrtam már ott maradni. És most itt vagyok. Szerintetek e miatt vagyok depressziós? És szerintetek ez tényleg szomorú vagy csak én gondolom túl a dolgokat. (Persze elismerem vannak ennél szörnyűbb helyzetek is)
2018. márc. 13. 17:25
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Ja és. Köszönöm annak aki elolvasta
2018. márc. 13. 17:26
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Az normális, hogy depressziós vagy, már ha valóban az vagy és nem csak szomorú. Elképzelhető a depresszió is, hiszen sok rossz dolgon mentél keresztül már kisgyerekkorodtól fogva. Egy gyereknek kell az állandóság és a biztonságérzet, ami neked sajnos nem adatott meg, hiszen folyton költöztetek, a szüleid veszekedtek, verekedtek, utcán is éltél stb. Nagyon sajnálom, hogy ilyeneken kellett átmenned.


Neked viszont NE legyen bűntudatod semmi miatt, hiszen nem te tehetsz a szüleid elcseszett viselkedéséről és életéről. Maradj anyukáddal, ő normálisabbnak tűnik, mint apád és tanulj jól, hogy ki tudj törni! Kitartást!

2018. márc. 13. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
(#2/2) Próbálok jól tanulni és többet elérni ennél. És köszönöm a bátorítást🙂
2018. márc. 13. 17:42
 4/17 anonim ***** válasza:
10%
Holnap suli, majd kialszod...
2018. márc. 13. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
#4/4 ma is suli volt amúgy😂. És mit aludjak ki? XD
2018. márc. 13. 17:54
 6/17 theradion ***** válasza:
100%
Onnantól kezdve, hogy megvernek, nincs igazuk. Bármiről is van szó, ha a vita szintjén volt is igazuk. Aki nekifog nadrágszíj nyelven beszélni, az eljátszodta azt a lehetőségét, hogy igaza legyen.
2018. márc. 13. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Szerintem bátor vagy, hogy maradtál.


Szerintem az fontos, hogy ne szégyeld ezt. Ez ahonnan származol. Egy csomó problémás ember. Innen indul a történeted.


És próbáld megérteni, hogy ki, hogy lett ilyen. De közben meg állj ki magadért. Értsd, hogy nem bízhatod rájuk a döntéseket az életedről, mert egyszerűen ők sem igazodnak el az életben igazán. Szóval nagyon legyél észnél a jövőddel kapcsolatban.


Ha valami döntés helyzet van, ne gondold, hogy tuti jobban tudják. Hallgasd meg őket, de ne fogadd el automatikusan amit modnanak.

2018. márc. 13. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
A legjobb amit tehettél az az, hogy anyukádnál maradtál. Egy ember érzi, hogy mi jó neki, és te eszerint cselekedtél. Mással ne is foglalkozz. Egyébként érdemesen lenne egy pszichológushoz elmenned, vagy egy megbízható ismerősöddel vagy hozzátartozóddal beszélned ezekről a dolgokról, mert ezek a dolgok, amik veled megtörténtek, még egy felnőtt embernek is lelkileg megterhelőek lennének, hát még egy fiatal lánynak.
2018. márc. 13. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Csak OFF: Magyarország van, a mi hazánknak ez a hivatalos neve. Légy szíves, Te is írd úgy, hamár Romániát teljesen kiírod és nem "Románba" költöztetek. ON
2018. márc. 13. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Az utosló válaszadóknak is köszönöm. Deeee ezt olyan emberek elött akik ismernek sose mondtam és nem is fogom...
2018. márc. 13. 18:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!