Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ebben a helyzetben hogy...

Ebben a helyzetben hogy közöljem tapintatosan, hogy nem akarok többet menni?

Figyelt kérdés

A barátommal másfél éve vagyunk együtt, mindketten szülőktől távol, külön élünk, heti többször alszunk egymásnál, nem tűnt ilyen igénytelennek.

A családjával korábban már találkoztam, de sosem az otthonukban. Egyszer esküvőn voltunk egyik rokonuknál, illetve tavaly együtt nyaraltunk, most decemberben együtt síeltünk. Két hete voltam először náluk. Jól szituált emberek, jól fizető állással.

Beléptem hozzájuk és nem hittem el a körülményeiket. Nem akarok álszent lenni, nálam is van, hogy elmarad a felmosás, van, hogy a tiszta ruhák nem kerülnek a szekrénybe, stb.

De náluk konkrétan ösvények voltak a járólapon, a sarkokban, falaktól, bútoroktól számítva pár centis sávban fekete trutymó állt. A wc lekakálva épp nem volt, de a húgykő vastag rétegekben állt a beakasztós wctisztító kosarán is- nem tudom, hány hónap kell ehhez.

A konyhában a két palotapincsi edénye bevágva az asztal alá, az aszpikos konzervet kiöntötték az állatok, ragadt ( beleléptem) és ott terjengett az állott kutyakaja szag, miközben vacsiztunk. ( emellé egyik kutya kb 7-8 kiló, amúgy is rövidorrú fajta, ez konkrétan hörgött- szörcsögött egész végig, kb mint valami cuppogós horrorfilm hangeffektje.)

Emellé volt nagyjából 30 fok bent.

A szobában a lepedő sárga- szürke volt és akkora por állt mindenen, hogy éjjel nem kaptam levegőt.

Párom most kitalálta, szombat-vasárnap menjünk le megint.

Ők vannak otthon, így jó képet vágtam hozzá, de többet nem szeretnék ott aludni.


2018. febr. 23. 22:40
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
95%

Hát hallod, én biztos nem tudtam volna ott maradni. Volt már úgy, hogy eljöttem valahonnan mert nem bírtam a körülményeket, pedig vidéken voltunk és több napig maradtunk volna - de képtelen voltam elviselni a koszt meg a mocskot.

Ne menj oda többet és nyugodtan mondd meg a párodnak az okot.

Nem tudom miért divat itthon, hogy az igénytelenséget kell szó nélkül tűrni és éltetni. Ez undorító dolog. Amikor a munkahelyemen szóvá tettem, hogy ne cigizzenek már ott ahol tilos dohányozni mert bűzlik tőle a ruhám és amúgy sem akarom szagolni, akkor kiközösítettek. Azóta eljöttem onnan, nem bírom ezt az aljanép stílust sehol elviselni.

Neked sem kötelességed jó képet vágni a mocsokhoz.

Van olyan kollégám aki full gazdag, jó autója és szép lakása van - első ránézésre. A függöny ragadt a portól és bűzlött, évek óta nem volt kimosva, a sarokban vastagon álltak a fekete pormacskák. Hiába a fehér bőrkanapé és a hatalmas tévé, ha mögötte rohad a lakás. Nagyon kiábrándító, hogy mennyi ilyen moslék ember van, akik úgy élnek mint disznók az ólban.

2018. febr. 24. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
93%
A pároddal kellene beszélni majd neki valami kamut kitalálni hogy miért nem mentek, mert ha kiderül akkor arra készülj hogy nagyon utálni fognak. Sajnos rengeteg ilyen ember van én egy háztartási gép szervizben dolgozom és a kollégák járnak ki a helyszinre javítani és sokszor gyomor forgató helyekre kell kimenniük. És tanároktól kezdve diplomás gazdag embereknél fordulnak meg ahol ezek vannak. A másik pedig hogy be is szoktak hozni készülékeket az emberek és fel nem tudom fogni hogy nem szégyellik magukat mikor behozza a mikróját amibe belevan száradva a kifröcsögött kaja vastagon mint amibe belehánytak, vagy behozza a szőrnyíróját tele a szőrével, a turmixgépekbe éppekhogy nem hagytak nekünk egy kóstolóra valót. Nem értem mit gondolnak ezek az emberek akkor sem mikor kihívja a kollégát egy wc mellet lévő mosógéphez és a mosógépen oldalán vastagon a rászáradt hugy vagy olyan konyhába beengedi őket a háziasszony a sütőhöz amibe már bepenészedve berohadva bepókhálósodva vannak az edények a kajamaradékkal. Mit gondolnak ezek?? Milyen emberek? Mi járhat az agyukba?? Fel nem fogom. És viszonylag tehetős dolgozó épkézláb emberekről beszélünk.
2018. febr. 24. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
39%
Huha :O Nálunk párom édesanyja beteg ... az édesapja ápolja ( bénulásos beteg ) felkelni feltud ugyan de ilyen takarításos dolgot nem igazán tud megcsinálni egy kézzel . Na már most mivel elég messze élünk/éltünk egymástól igy alapból több napra mentünk . Mielőtt elmentem volna én is hozzájuk párom volt náluk kitakaritani és normálisan elmondta a helyzetet . Őszintén szólva az elmondás alapján is azt hittem csak eltulozta a dolgot.. hát nem . Nálunk sincs mindig ragyogó tisztaság de az amit ott láttam kiverte a biztosítékot . Neki álltunk kitakarítani .. nem szóltam egy rossz szót sem ..csak csináltam ,hogy a saját kis komfort érzetem jobb legyen. a mai napig sajnálom őket hisz anyósom látja és nagyon szeretné megcsinálni illetve mondja apósomnak ,hogy mit hogyan kellene de egy férfi még sem ugy csinálja meg ahogy kellene . Én a helyedben leülnék párommal beszélni mert ha ő is látja talán tőle tapintatosabban hangzik a szülei felé mint úgymond egy idegentől .
2018. febr. 24. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
95%

Az exemnél ugyan ez volt.. anyukával éltek ketten egy két szobás panel lakásban, bent dohányoztak plusz volt egy macskájuk is.. sokkoló volt a látvány! Undorító büdös volt, kosz, retek, a konyha ragadt, ki volt borulva a macskatáp, a gáztűzhelybe ragadt a zsírtól kosztól ,mocsoktól, benne a macskaszőr.. arról nem beszélve,hogy a gáztűzhely felett a páraelszívón(amiről lógott le a zsíros por a kaja felett) ott volt a macska helye!! Egyszer elmentem fürdeni és elkaptam egy jó kis fertőzést is.. gondoltam segítség ha kitakarítom a barátom szobáját, meg is történt de nem bírtam sokáig.. kiábrándító volt a helyzet és szakítottam..

Nyugodtan mond meg a párodnak hogy ez undorító és nem akarsz ottaludni...

2018. febr. 24. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
86%

Uh! Nekem is van ilyen élményem, tiszta kosz, por meg még ki tudja mi, a WC, a konyha, a fürdőkád, az exem szobája egy merő por, cipővel simán bevágtatott a szőnyegre, az íróasztala, laptopja merő zsír, az ágyán hemzsegtek a morzsák... Ha a kaja leesett a földre, simán visszacsapta a pultra, mindenféle alátétmentesen.. Mondjuk náluk fogat mosni is óriási luxus volt! Egyszer az exem bevonszolt magával a konyhába, és le lettünk cseszve a tesója által, hogy én oda nem mehetek be. Na, szerintetek miért??

Még most is a hányinger környékez ha eszembe jut! Az ilyenek mellett nem szabad ott maradni!!!! Én is bánok minden percet amit abban az undormány, igénytelen házban töltöttem.

2018. febr. 24. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
89%
Én is ismerek hasonlót, volt egy anyuka akinek van 2 gyereke, ilyen ovis koruak, anyuka az új párjával nevelte őket. Anyuka nem dolgozott, a lakás olyan volt, hogy szanaszét minden ruhák az étkező asztalon, mellette piszkos edények, szemét, gyerek játékok, kutya vizes tálja, minden szirsz.r, a konyhában egy centi üres, tiszta hely nem volt, a gyerekek szobájának az ajtaját ki sem lehetett nyitni, a szekrényből is ömlöttek ki a ruhák, a játékok. De komolyan mondom, hogy oda ahogy beléptél mintha egy hurrikán szorta volna ki a szekrényekből a dolgokat. Én el sem tudom képzelni, hogy lehet ilyen helyen élni, ráadásul kisgyerekeket nevelni. Nem is értem ez a nő, hogyan talált magának egy férfit. Én biztosan, hogy egy ennyire igénytelen nőtől se gyereket se semmiféle kapcsolatot nem akarnék. Ráadásul ideje is lenne rendet tenni. Elképesztő, hogy ilyenek léteznek, azt nem mondom, hogy nálam soha nem porosodik semmi, de ez már ilyen kényszeres dolog amikor direkt hagyod eluralkodni a káoszt. Ennyire ember nem lehet lusta, ez már betegség, hogy valaki jól érzi magát a saját igénytelenségében.
2018. febr. 24. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
91%

Az én anyám is ilyen, nem tudom miért. Mikor még apámmal élt együtt, akkor ő megkövetelte a tisztaságot.

Most (élettársa van) koszos (!) ruhák vannak a tiszta edények közt, a kutyák néha beleszarnak-belepisilnek az ágyukba, ők meg csak leverik a paplanról és jó éjt. A WC állapota... le se írom, fel kéne gyújtani az egészet. Kosz, rengeteg penész (amire allergiás vagyok, egyszer náluk aludtam, mentő jött értem másnap délelőtt, mert összeestem és nem tudtak felkelteni).

Ruhák a földön (ami remek kutya-wc), a konyhában és a fürdőszobában le van verve a csempe (mert felújítják, immár 5 éve), ott is penész mindenhol.

Öcsém (8 éves) szobájában szoktam egyedül takarítani, neki legalább nem azt kéne látnia, hogy ez a "normális".

Anyám is otthagyta a munkahelyét, hogy ő háztartásbeli lesz... Nem valami jó.

2018. febr. 24. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
89%

Nekem egy nagyon jó ismerősöm anyjáék ilyen igénytelenek. A csajszi mindíg márkás ruhákban mászkált, jó telefon, jó kocsi meg úgy általánosan jó megjelenésű.Emlékszem mikor először felmentem hozzájuk még fiatal koromban. Cipőt nem kellett levenni, jobban mondva SEMMI PÉNZÉRT NEM VETTEM VOLNA LE! Ugyanez amiket leírtatok: ösvények mindenütt, leülni nem lehet sehova mert mindenhol retkes ruhák, állott rothadás szag. A konyhában konkrétan nem is lehetett megállapítani hogy hol a mosogató,ha viz kellett valamihez akkor a fürdőből hoztak...gecc beléptem, megdöbbenés:

-Aaaanyád! Mi ez a retek??

-Jaj bocs, anyu nem ér rá takarítani.

-És az elég indok hogy EKKORA mocsokban éljetek?

-Jó tudom hogy gáz! De egyszerűen annyira sok lenne eltűntetni hogy nincs lelkierőm nekilátni.

A vége az lett hogy elköltöztek, de az új hely is hónapokon belül úgy nézett ki mint a régi...

2018. febr. 24. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
79%

Ha ilyen trágya a helyzet,akkor a kedvesed is kitakaríthana, melőtt meghívna téged.A pofámról égne a bőr

ha egy nőt ilyen helyre kellene vinnem.

2018. febr. 24. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:

Nekem is az volt az első gondolatom, hogy hazamegyek, de az ő kocsijával mentünk, este 10kor pedig 300 kmt nem gyalogolnék.

Rendesen lesokkolódtam, főleg, mivel nálunk sincs patika tisztaság- mezőgazdasággal foglalkoznak a szüleim és van, hogy munkásbakancsban sajnos be kell trappolni a házba. Szóval, nem kényes vagyok, de nálunk olyan nincs, hogy áll a retek ott, ahol főzünk vagy a wcben.

Meg, ha nem vagyok itthon és vendégem lenne, anyám azért az ágyneműmet lecseréli ( bár, igaz nem naponta cserélem, de sárga- szürke retkes még a legrosszabb állapotában sem volt soha)

2018. febr. 24. 18:10
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!