Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az iskolában cikiznek az...

Az iskolában cikiznek az osztálytársaim, s nem merem elmondani a szüleimnek?

Figyelt kérdés
15 éves lány vagyok. "Apám" gyakorlatilag lemondott rólam. Fél éves voltam, mikor elváltak Anyámtól, s azóta nem látogat. Anyámat már a terhesség alatt csalta egy másik nővel, akit állítólag azóta feleségül is vett. Én 4 éves voltam, mikor Anyumnak új férje lett. Egy olyan férfi, akinek volt egy akkor 8 éves fia. Egy vidéki középiskolába járok, ahol mindenki mindenki családi hátterét tudja az osztályban. Az osztálytársaim persze azt mondják, hogy fatykó vagyok, mivel a nemzőm vezetékneve maradt rajtam. Anyumnak és a nevelőapámnak mondani sem merem, mert ha bemennek az iskolába, szerintem még rontanak a helyzeten.

2018. febr. 10. 18:04
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%

Az osztálytársaidnak nem az a családi háttered a bajuk, hanem az, hogy nem vagy nekik szimpatikus, esetleg utálnak. Gondolom van egy vagy két hangadó, és a többiek meg követik őket. Mivel úgy gondolják, hogy ez a gyenge pontod, és feltehetően látják is, hogy ez téged zavar, ezért ezzel csesztetnek.


Egyébként régen a fattyúnak, vagy zabigyereknek azt csúfolták, aki házasságon kívül született.


Kb. 50-50% az esélye annak, hogy ha bemennek a szüleid az iskolába, akkor ez a probléma megoldódna, vagy rosszabbodna. Viszont elég fiatal vagy még ahhoz, hogy egy ilyen állandó mentális bántalmazás nyomot hagyjon benned, szóval a megoldáson is el kell gondolkoznod. Legyen az akár iskolaváltás is.


Egyébiránt kevés ember van, aki a későbbiekben ne tapasztalná meg az, hogy az emberek ahelyett, hogy egyenesen és gerincesen beismerné, hogy a másik egyszerűen nem szimpatikus neki, irritálja, vagy csak semmi indok nélkül utálatot ébreszt benne, helyette keres a másikban valamit. Legyen az külső megjelenés, magánélet, amellyel aztán tud takarózni, hogy miért utálja a másikat, és miért áskálódik, bántja azt.


A világban sokkal kuszább, megdöbbentőbb magánélet jut embereknek, ami aztán tényleg szégyellni való. De, akinek szimpatikus vagy, szeret téged, elfogad az nem a szüleid után fog megítélni. Ha nekem tetszik valaki, vagy szimpatikus, jó fej, akkor hidegen hagy, hogy hol fogant, vagy ki "csinálta" meg. Ugyanis a szüleinket nem választhatjuk meg, valamint a cselekedeteikért sem vagyunk felelősek annak ellenére, hogy viselhetjük a következményeként.

2018. febr. 11. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim válasza:
Szia. Sikerül a probléma megoldása?
2018. febr. 12. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!