Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az iskolában cikiznek az...

Az iskolában cikiznek az osztálytársaim, s nem merem elmondani a szüleimnek?

Figyelt kérdés
15 éves lány vagyok. "Apám" gyakorlatilag lemondott rólam. Fél éves voltam, mikor elváltak Anyámtól, s azóta nem látogat. Anyámat már a terhesség alatt csalta egy másik nővel, akit állítólag azóta feleségül is vett. Én 4 éves voltam, mikor Anyumnak új férje lett. Egy olyan férfi, akinek volt egy akkor 8 éves fia. Egy vidéki középiskolába járok, ahol mindenki mindenki családi hátterét tudja az osztályban. Az osztálytársaim persze azt mondják, hogy fatykó vagyok, mivel a nemzőm vezetékneve maradt rajtam. Anyumnak és a nevelőapámnak mondani sem merem, mert ha bemennek az iskolába, szerintem még rontanak a helyzeten.

2018. febr. 10. 18:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
88%
Mi történne, ha nem foglalkoznál a beszólásokkal? Egyik füleden be, másikon ki. Általában ha így reagál a csúfolt fél, akkor felhagy a csúfolódó csapat a piszkálással.
2018. febr. 10. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
98%

nem tehetsz a hátteredről.

engedd el.

2018. febr. 10. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
98%

Mondjuk a fattyú nem azt jelenti, hogy valaki házasságban születik, csak később elváltak a szülei. Házasságon kívül született gyerekre mondták azt RÉGEN, hogy fattyú.

Vagy ne foglalkozz az egésszel, vagy gondold végig annak a hátterét aki csúfol. Az osztályodban egész biztosan egészen sok házasságon kívül született gyerek van, ha az csúfol, felvilágosíthatod, hogy bagoly mondja verébnek. Minden a stílusodtól függ, pillanatok alatt visszájára lehet fordítani a csúfolódást, csak egy kis önfegyelem, információ és humor kell hozzá.

2018. febr. 10. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
93%

Ez egy végtelenül szomorú dolog, főleg a mai világban.

Mondhatnám, nem kell az ilyen butákkal foglalkozni, de tudom, nem ilyen egyszerű a dolog.

Tudod, én inkább büszke lennék a szüleimre. Nem "apádra", aki elhagyott, hanem aki nevelt, és nevel.

Anyukádnak nem volt könnyű, terhesen, hogy csalják, aztán, hogy elvált. Egyedül is kihordott, megszült, pedig az ember (lánya) nem úgy tervezi, hogy a szülőszobán már csak egyedül tud örülni a lányának.

Nem mondanám el a szüleimnek. Nem tudnak változtatni a sok bunkó véleményén, és nem is érdemes vitatkozni velük, hiszen ilyenkor (hamarabb is) felmerül egy anyában: miért választott rossz apát a gyerekének,aki otthagyta, terhesen csalta. Ez olyan lelkiismeret furdalás féle, amire nincs válasz. Lehet, anyukád bántásnak vélné, hogy miatta (!) bántják a gyerekét. Egy anyának pedig nincs rosszabb, ha olyanért piszkálják a csemetéjét, amiről nem is tehet.

De sok hülye van, Istenem!

2018. febr. 10. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
97%
3.-nak teljesen igaza van, nem vagy fattyú. Aki csúfol, azt először is szembesítsd vele, mennyire tájékozatlan. Másodszor meg: legalább van egy normális családod. Nagyon sokaknak nincs! A csúfolódóknak vágj vissza, pl. "Mit érdekel úgy az én családom? A tiéddel talán valami baj van?"
2018. febr. 10. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
65%

Szerintem meg mindenképpen foglalkozni kellene velük.


Oda menni és nyugodtan megmondani nekik, hogy ez téged nagyon zavar amit mondanak, és akkor mi van, ha te nem házasságban születtél, vagy nem az apukád nevel. Kérdzed meg öket, hogy mit szolnának ha azt tárgyalnák mások ki amiröl ök nem tehetnek?

Ami fontos egy ilyen helyzetben, hogy nyugodt maradjál, hogy ne kiabálj.


Cikizést úgy lehet megoldani, hogy szembe fordulsz velük és megmodnod neki, hogy te erröl nem tudsz tenni, és ha cikiznek sem fog másképp lenni a dolgo, csak talán neked nem lesz olyan rossz érzésed...

2018. febr. 10. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
82%
Te lennél az egyetlen gyerek, akinek a szülei elváltak?
2018. febr. 10. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
83%
Jajj kis drága! Nem gondoltam, hogy a mai világban meg ezzel bántják a másikat a gyerekek. Nehéz, de ne vegyel róla tudomást. A gyerekek mindig talalnak csufolodasra okot. Ha nem birod, akkor szolj az osztalyfonoknek. Nekem ilyan volt az osztályozfonokom, h sitty-sutty megoldotta az ilyen szitukat.
2018. febr. 10. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
figyu a barátaid műveletlen hülyék, mivel fattyú az aki nem kapcsolatból, hanem házasságon kívül vagy egyéjszakás kalandból lett(bár régen inkább a házasságon kívüli volt az igaz).
2018. febr. 10. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Na akkor ezt figyeld, apámnak volt egy nője akitől 16 évesen lett egy gyereke, ez a gyerek meghalt sajnos 3-4 éves korában. Majd apám feleségül vett egy nőt, akitől 3 gyereke lett, majd feljött Pestre, megismerte anyukámat, aki NEM TUDTA hogy van 3 gyereke, mikor lementek apám szülőfalujába, ott jött szembe a 3 gyerek, velem anyu már terhes volt. Össze nem házasodtak apámmal, anyunak született egy másik férfitól gyereke, az öcsém aki féltestvérem, az ő apja nem Magyarországon él, és 13 éve anyukám egy harmadik férfihoz ment feleségül. A történethez még annyit tennék hozzá, hogy katolikus gimnáziumba jártam. Szerinted? 😁😁😁 Kissé nehéz volt elmagyarázni a családi helyzetem dehát kit érdekel, nem én tehetek róla. 😁
2018. febr. 10. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!