Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van itt olyan fiatal akinek a...

Van itt olyan fiatal akinek a szülei nagyon idősek vagy épp nagyon maradiak? Hogy bírjátok?

Figyelt kérdés
2010. jún. 7. 11:49
 1/6 anonim ***** válasza:
33%

Nekem a szüleim nagyon idősek és maradiak is! Na, de megyek, mert kész a bauxitfőzelék!


76/L Babi néni

2010. jún. 7. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon nem bírtam jól. 18 évesen érettségi után elköltöztem otthonról. Felvettek főiskolára és kollégista lettem. Akkor még támogattak otthonról, de egyre inkább próbáltak beleszólni az életembe minden szinten. Amikor a páromtól próbáltak elszakítani, akit ott ismertem meg, betelt a pohár. Persze megfenyegettek, hogy akkor soha többet nem adnak egy fillért se, de nem érdekelt. Elmentem dolgozni és utána már munka mellett csináltam a főiskolát. Azóta már lediplomáztam, összeházasodtam azzal a fiúval, akiről szó volt (megjegyzem az esküvőn nem óhajtottak megjelenni a szüleim) és már van egy babánk is. Mióta a gyerkőc megvan, azóta megint próbálnak közeledni a szüleim hozzánk, de semmilyen szinten nem engedek beleszólást az életembe. Azóta nem fogadok el tőlük semmit (mert azt automatikusan beleszólási jognak érzik a személyes dolgaimba). Nagyon kemény munkával, de sikerült venni magunknak egy kis lakást a férjemmel és ha szűkösen is, de mindenünk megvan. Ezt a fajta szabadságot semmiért nem adnám oda. Ettől függetlenül sikerült a szüleimmel egy normális kapcsolatot kialakítani, szívesen látom őket, ha jönnek és mi is szoktunk menni (megszerették a párom is), de azért tartok egyfajta távolságot. 28/N
2010. jún. 7. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
61%

Az enyémek csak maradiak

Küzdök minden erőmmel

2010. jún. 7. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Az apám 40, anyám pedig 33 évvel idősebb tőlem. Kölcsönösen igyekszünk, igyekeztünk elfogadni a másik hozzáállását a dolgokhoz.

A legrosszabb a nagy korkülönbségben, hogy elég nagy esély van arra, hogy az ember fiatal még, amikor elveszti a szüleit, pl. én 27 voltam, amikor meghalt az apám. Szóval örülj, hogy megvannak és igyekezz kompromisszumot találni velük.

2010. jún. 7. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az én szüleim is sokkal idősebbek. Fiatalabb koromban sokan azt hitték, hogy a nagyszüleim, mert a suliban mindenkinek fiatalok voltak a szülei.

Akkor szégyelltem ezt a helyzetet nagyon. Felnőtt fejjel már csak nevetek. Örülök,hogy van egy drága, kedves édesanyám, tök mindegy hány éves.

Manapság pedig nem furcsa egyáltalán, mert sokan szülnek később.

Ja és persze, hogy maradiak, ebből következik, de a maradiságuknak köszönhetem, hogy erkölcsösnek, tisztességes embernek neveltek. Még, ha akkor szar is volt, hogy nem engednek sehova, stb.

2010. jún. 9. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem ugyan nem idősek a szüleim de maradiak... Ha elmegyek mondjuk ebédelni a barátaimmal utána meg moziba, ezt otthon mondom is, hogy 5 körül megyek, akkor negyed 5kor már csörög a mobilom -.-" És a minek ez? minek az? ból is már nagyon elegem van. Meg hogy ennyi idősen anyunak még eszébe se jutottak fiúk..
2010. dec. 9. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!