Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Választanom kéne köztük?

Választanom kéne köztük?

Figyelt kérdés
Nem igazán látok megoldást. A párommal 2 ève vagyunk együtt( együtt is èlünk) ez idő alatt 3szor találkozott a szűkebb családommal, nagyszülők, unokatesókat csak kèpen látta. A családi találkozókra nem jön velem, e miatt már a családom sem keres minket. Ha èn megyek a rokonokhoz mindig vita van a párom miatt, a párom viszont szt kifogásolja, hogy egyszer sem hívták telefonon stb. Mindig mondom neki, hogy a családom többet kereste őt, mint fordítva, de nem èrdekli. Eljutottunk arra a pontra, hogy anyum választás elè állított. Anyummal nagyon feszült volt amit rendszerint rajtam vezetett le, emiatt sosem volt tökèletes a viszonyom, a páromat szeretem, de ha nem lenne már rendezhettem volna a kapcsolatomat anyummal. Ha lehet nem választanèk, de egyre elkeseredetebb vagyok.

2018. febr. 6. 20:28
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
21%
Nem kell semmibe venni a családot normális család nem állit választas elé,és nem feszült velük a viszony. De válaszd a családot,csak utána ne itt sirdogálj h veled egykoruaknak párjuk van,te meg otthon lehetsz a családdal magányosan.
2018. febr. 6. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
92%
Párod valószínűleg csak nem szereti a sok emberes családi programokat, és a "nem hívtak telefonon" csak kifogas, hogy ne kelljen nyíltan megmondania. Őszintén én se vagyok oda az ilyesmiért, saját csaladomon beül se szerettem soha rokonlátogatóba menni, halálosan untam magamat. Exemnek pl nagyon cuki anyukája volt, de hozzá se jártam át túl sűrűn, mert amúgy semmi közös témánk nem volt (azért bevallom a dohanyszagú lakas is sokat nyomott a latban). Szóval simán lehet ilyesmi is a háttérben, nem tudom, hogy a sajat csaladjával milyen.
2018. febr. 6. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
68%
Egyetértek veled kérdező, a kommentelők nagyja nem normális az anyatej/pelus/le kell válni a családodról ha párkapcsolatod van dologgal...jó hogy meg nem kell tagadni őket ha már együtt élsz vkivel, aztán meg nem lesz nagyi aki vigyázna az unokákra pl, vagy akihez fordulhatsz ha baj van...
2018. febr. 6. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
19%
Előző van amikor jobb leválni,elég sok mentális beteg szülő van,csoda h 200 kmre költöznek a gyerekek.
2018. febr. 6. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
80%
Utolsó: nyilván, ha gáz a család, jobb nélkülük, de nem azért kell leválni, hogy párkapcsolatod legyen.
2018. febr. 6. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
14%
A gyakorin minden 3.kérdes felnőttektől jon h a család mennyire támogatja a párkapcsolatot,persze ha a szülök elhidegültek ne h a lányuknak fiuknak legyen egy boldog kapcsolata,normális szülö nem állit választás elé simán mert lett vkid,és ez mélyesegesen frusztrálja,lezártam..
2018. febr. 6. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
78%

Soha nem szabad azt választani, aki választás elé állít. Aki tényleg szeret az sose tenne ilyet.


Az én párom sem kedveli a családomat (én sem vagyok oda értük), de soha nem kérné, hogy válasszak. Anyum viszont már többször is választás elé állított. Soha nem őt választottam és nem bántam meg. Ha mindig rá hallgatnék, csak mert az anyám "és a család mindennél fontosabb" akkor 30 évesen is otthon ülnék magányosan.

2018. febr. 6. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
85%
Ha egyszer nem jön be neki a családod akkor nem jön be, nem értem a problémát. Nem találkoznak és kész. Anyud meg ha választás elé állít (szerintem csak műbalhé lehet) az az ő hibája, simán válaszd a párod.
2018. febr. 7. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
87%

Első körben nyisd ki jobban a szemed! A párom egy idő után nem jött velem rokonlátogatásra, mindig volt valami kifogása, így nélküle mentem. Aztán amikor szülinapot tartottunk, akkor sem akart jönni, jöttek a kifogások. Akkor leültettem, hogy mi a baja. Kiderült, hogy a "drága édesanyám" és a "drága húgom" folyamatosan megjegyzéseket tesz rá amikor én nem hallom és pofákat vágnak ha meglátják. Utánajártam a dolgoknak, más rokonok is megerősítették, ráadásul olyan pletykákat terjesztettek a páromról, amik nem voltak igazak. Akkor leültettem a családom másik felét és elmagyaráztam nekik, hogy ha tetszik ha nem, ezt fejezzék be. Hatott egy darabig, majd sokkal durvábban nekiláttak a párom szekálásának. Így 8 éve nem tartom velük a kapcsolatot.


Nem biztos, hogy nálatok is ilyesmi van, de nem ártana rákérdezned a párodnál, hogy mi is a baja...

2018. febr. 7. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
90%
Én pl. alapjába véve kedvelem a párom családját. Semmi rosszat nem tudok mondani rájuk és ők is nagyon kedvelnek engem. Ennek ellenére utálom a családi összejöveteleket náluk és bár nagyon sokat gondolkodtam rajta, hogy ennek pontosan mi is lehet az oka, de még nem jöttem rá. VISZONT(!) én soha nem bántanám meg a páromat azzal, hogy nem mennék el összejövetelekre. Oké, nyilván, ha minden második héten oda kéne menni, akkor ritkítanám, de azt az évi pár alkalmat bőven ki lehet bírni. Ha szereted a párodat, akkor meg főleg.
2018. febr. 7. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!