Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ismertek normális, jól működő...

Ismertek normális, jól működő családokat?

Figyelt kérdés
Annyi problémás családot látok. Itt GYK-n is. Idegbeteg, idióta szülők, problémás gyerekek, válások, rossz házasság miatt idegbeteg gyerekek stb... Kezdem azt hinni, már nem is létezik olyan család, ahol szeretet és boldogság van...
2018. febr. 6. 13:42
 1/9 anonim ***** válasza:
Igen, miénk is az, és a közvetlen barátnőimé is. De tény és való, több szétesett családot ismerek.
2018. febr. 6. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Problémák nálunk is vannak, mint mindenhol, de én nagyon örülök, hogy két szerető, megértő, mindenben segítő szülőm van. :) Persze, sokszor nehéz (főleg miattam, de igyekszem változtatni, csak mindent nehezen élek meg), de nem érzem úgy, hogy bármilyen hiányban szenvednék. Nincs tesóm, ez igaz, sokáig szerettem volna, de már el nem tudnám másképp képzelni az életem, pláne úgy nem, hogy jövő hónapban 20 leszek. :) Minden fontos értéket megmutattak nekem: szeretet, önzetlenség, szorgalom, kitartás és azt, hogy mindig fel kell tudni állni, bármi is történik. Sokszor van bűntudatom, amikor nehezebben kezelek valamit, és napokig alig szólok hozzájuk, de utána mindig megbeszéljük, vagy legalábbis megölelem őket és elmúlik a feszültség. Vagy apu elüti a helyzetet egy poénnal, szerinte a nevetés gyógyszer, és ez igaz. Párom is nálunk van egy ideje, őt is kedvelik, jó a légkör itthon. Csak kevesebbszer kellene hisztiznem. Igyekszem, az biztos, már túl vagyok a rossz időszakon.
2018. febr. 6. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
52%
Mesebeli boldogság nincsen, mert az maga a sivárság. De van jól működő, ahol a szülők nem alkoholisták, nem verik egymást és a gyereket sem, a gyerekkel foglalkoznak, taníttatják és ott segítik, ahol tudják. Persze vannak kisebb konfliktusok, nézeteltérések, időnként anyagi problémák is, de ezek nem lépik túl a felejthető kategóriát.
2018. febr. 6. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Metionin ***** válasza:
Én sajnos nem. A környezetemben lévő velem egykorúaknak (koli, egyetem) egyiknek sem volt rendes családja. Alkoholizmus, válás, terrorizáló mostohaszülő, kivételezés a tesók között, állandó balhék.
2018. febr. 6. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Ismerek, de nyilván nem fog arról ide kiírni kérdést senki, hogy mit csináljak, ha nagyon boldog vagyok, szeretjük egymást, stb. :)
2018. febr. 6. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Láttam már néhányat, igen. Az enyém sajnos nem volt az.
2018. febr. 6. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A miénk az.
2018. febr. 6. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Ismerek, sokat, sok meghitt, bensőséges családot, ahol a gyerekek boldogan élnek, növekednek, a szülők megértőek és figyelmesek, a gondokat-bajokat együtt empátiával kezelik.


Nem a gyk-n kell ezt nézni, milyen a család, mert ide értelemszerűen azok jönnek, akiknek gondjuk-bajuk van, a fenteik itt "unalmasak" és érthetetlenek is - meg is szokták jegyezni a hozzászólók: dicsekedni jöttél? :D.

*

"A boldog családok mind hasonlók egymáshoz, minden boldogtalan család a maga módján az."

(Tolsztoj / Anna Karenina)

2018. febr. 6. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Az enyém az :)


14/l

2018. febr. 13. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!