Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A lányomat a nevemre szeretném...

A lányomat a nevemre szeretném venni. Mi kell hozzá?

Figyelt kérdés
Házasságon kívül született 3 éves már.a bíroság nekem itélte a szülői felügyleti jogot.az apja csak vasárnap láthatja akkor is csak 5 óra hosszára.ennek meg van az oka nem mennék bele.hogyan vehetném a nevemre kell e az "apuka"beleegyezése?
2018. febr. 5. 23:23
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
35%

#9


"Miért tartozna a név az apaképhez? Ha normális az apja, tök mindegy, mi a gyerek vezetékneve."


Majd amikor az óvodában vagy az iskolában csúfolni kezdik, hogy neki még rendes apukája sincsen, azért kell az anyukája nevét viselnie, na az például elég nagy törést tud okozni egy kisgyereknél.

2018. febr. 6. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
76%
Vicces hogy szerinted ezt az óvodába észreveszik. Képzeld én csak annak tudtam a vezetéknevét az iskolában aki bevolt jelölve a fbon. És honnan tudtam volna az anyjuk meg az apjuk vezeték nevét? Ha valaki még közeli barát az nem fog ilyenen megakadni főleg hogy most már mindenki válik és sok olyan gyerek van aki ne az apja
2018. febr. 6. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
89%
*aki nem az apja nevét viseli.
2018. febr. 6. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
28%

#10-es egyáltalán nem értetted meg, amit #8-ban írtam- semmi lenézés, általánosítás nincs benne, és senkinek sem alakul "tökéletesen az élete", ne írj már ilyen butaságot.


Azt írtam, akinek az apja morálisan nincs rendben, annak nehezebb - mikor amúgy is tragikusan nehéz a lét. Könnyebb lesz a sorosa, ha talál egy mestert, vagy pótapát, aki példaerejű a szemében, ha ez sem történik meg, megbetegszik - lásd a halomra jelentkező pszichotikusokat, a kapkodva össze-vissza fetrengést hűséges kitartó és megértő házasság helyett - ezek gyökerénél megtalálható az apa hiánya (vagy ami ritkább, az anya hiánya).


Persze, hogy jobb a válás, mint együtt marakodni. De a válás után kitúrni mindenből a másik felet, szidni a gyereknek, nevét is elvenni? hacsak nem muszáj, jobb nem megtenni.

2018. febr. 6. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen felesleges vitatkozni olyasmin, amiről a törvény egyértelműen rendelkezik. Mindenki elmondhatja a véleményét és lepontozhatják akár a jogszabályt is, attól az még nem lesz másként. Morális kérdést is lehet belőle csinálni, de a kérdezőn az nem segít, a konkrét szabályozás törvény szerint pedig ez:

At. 49. §(1): "Kiskorú gyermek családi és utónevének megváltoztatását törvényes képviselője kérheti. Kiskorú

gyermek névváltoztatásához mindkét szülő hozzájárulása szükséges, kivéve, ha a gyermek sorsát

érintő lényeges kérdések közé tartozó névváltoztatás tekintetében a szülői felügyeleti jogot kizárólag a

kérelmet benyújtó szülő gyakorolja.

Ha a gyermek a 14. életévét betöltötte a névváltoztatás a gyermek hozzájárulására is szükség van.

A szülő családi nevének megváltozását a kiskorú gyermek születési anyakönyvi bejegyzésébe akkor

is fel kell jegyezni, ha a szülő nem kérte a névváltoztatás hatályának a kiskorú gyermekre történő

kiterjesztését vagy a gyermek nem a névváltoztatással érintett szülő születési családi nevét viseli."

2018. febr. 6. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
79%
annyit fűznék hozzá, hogy ez az "óvodában, iskolában csúfolják, hogy még rendes apja sincs" már rég kiment a divatból. Egyrészt házasságban is van példa rá, hogy a gyerek az anyja vezetéknevét kapja, ez megállapodás kérdése, másrészt már oviban sem ritkaság az egyedülálló szülő által nevelt gyerek, iskolában minimum 30-40% nem él együtt mindkét vér szerinti szülővel. Pont lesz..rják, hogy valamelyik gyerek vezetékneve azonos-e az anyjáéval, ha valakit cikizni kezdenek, az nem ezért van.
2018. febr. 6. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
81%

11: És szerinted honnan tudják, hogy kinek a vezetékneve a gyerek vezetékneve? :D Nehogy már azt mondd, hogy a gyerekek minden társuk szüleinek a nevét tudják :D


És ha az apának és anyának is ugyanaz a vezetékneve? Mert manapság ez az egyik legdivatosabb.

És azért kéne benne maradni egy rossz házasságban, mert jaj majd ki, mit szól.

Te hol élsz? A középkorban?

2018. febr. 6. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
22%

17 itt az indulat, ami bajt jelez, kell-e az "apuka"beleegyezése? Apuka idézőjelben, apuka csak közösülésre volt jó,stb.

De igazatok van, túl van ragozva:


KELL AZ "APUKA" beleegyezése és pont.

2018. febr. 6. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
58%
NEM kell, ha a kérdezőnek kizárólagos felügyeleti joga van.:-)
2018. febr. 6. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
50%
Elváltak a szüleim kiskoromban, és ritkán láttam az apámat. De akkor is ő volt az apám, és rohadtul kiakadtam volna anyámra, ha gyerekként a nevére vett volna.
2018. febr. 6. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!