Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A lányomat a nevemre szeretném...

A lányomat a nevemre szeretném venni. Mi kell hozzá?

Figyelt kérdés
Házasságon kívül született 3 éves már.a bíroság nekem itélte a szülői felügyleti jogot.az apja csak vasárnap láthatja akkor is csak 5 óra hosszára.ennek meg van az oka nem mennék bele.hogyan vehetném a nevemre kell e az "apuka"beleegyezése?
2018. febr. 5. 23:23
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
79%
"kell e az "apuka"beleegyezése?" - természetesen kell.
2018. febr. 5. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
57%

Amennyiben a kizárólagos gyámja vagy és nem osztoztok a férjeddel a gyámságon úgy csak bekell menetek egy okmáyn irodába és rákérdezni ,hogy mit.

Megjegyezném nem tudom a háttér történetet de 3 éves gyermeknél elég nagy disznóság ilyet csinálni (sértődött bosszú álló hülye pi..csa hatás) várd meg amig 14 lesz és döntse el ő ,hogy felvenné-e a te család nevedet.


Elhiszem ,hogy valószinüleg attól rosszul vagy ha a Vezeték nevét meglátod a férjednek de azért na.

2018. febr. 5. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Nem sértődésből csak szeretném ha a nevemet viselné.meg nem volt a férjem egyébként😉
2018. febr. 6. 00:10
 4/22 anonim ***** válasza:
59%
A gyermeknek azert lehet hogy jobb ha van valamilyen apakepe, apatudata. Ne sajatitsd ki teljesen, hiszen nem potolhatsz egy apat!! Majd ha az apa hosszutavon is erdemtelennek bizonyul, nem torodik a gyerekkel, nem lesz kozuk egymashoz, lehet gondolkozni. Olvass utana. :) nem akarom megmondani mit tegy csak szerintem ez a normalisabb. Bar tenyleg nem tudom mirol van szo.
2018. febr. 6. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
47%
hagyd, majd felnőve ő eldönti... és igen, nagyon kell az Apakép - aminek az 5 órás együttléten kívül a Név is része. Bármennyire is szeretettel neveled, van amit csak az Apa révén kap meg.
2018. febr. 6. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 Andizsuzsi ***** válasza:
79%
Természetesen kell az apa hozzájárulása.
2018. febr. 6. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
60%

Mit kell itt leszólni rögtön a kérdezőt. Leírta, hogy csak korlátozottan láthatja az apa a gyereket és nem véletlenül. Nyilván meg volt az oka, hogy így döntöttek. Viccből nem szoktak ilyet tenni.

Szóval az az apakép nem biztos, hogy annyira szupert.

Az én apám alkoholista volt, szerencsére elváltak. Kíváncsi vagyok, ki szánnak ilyen apaképet a gyerekének :D


Kérdező: Szerintem a gyámügyet kérdezd meg. Nyilván eddig is volt velük kapcsolatod a felügyeleti jog megállapítása miatt is.

2018. febr. 6. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
42%

"Kíváncsi vagyok, ki szánnak ilyen apaképet a gyerekének"


Én mindenkinek egy szellemileg és morálisan erős apát kívánok az Apa ugyanis a 'felettes én' a kisgyermek életében.

Utólag már nem lehet ezt megváltoztatni- ez mindenképpen az lesz a gyermeknél. És azzal sem változtatja meg, ha a nevét lecseréli.


Úgy kell választani, közösülni, gyermeket létrehozni, hogy mindez nem egy mókás klubdélutánra szól, hanem egy ember egész földi életére.

Nehéz annak a sorsa, aki morálisan alacsony szintű szülők, egymás ellen acsarkodó szülőkhöz születik, sokkal nehezebb megtalálnia a saját útját az életben, sok erőt és kitartást kívánok azoknak, akiknek ez jutott - mert ideális környezettel és felnőttekkel nevelődve is tragikusan nehéz az emberi lét.

2018. febr. 6. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
83%
Miért tartozna a név az apaképhez? Ha normális az apja, tök mindegy, mi a gyerek vezetékneve.
2018. febr. 6. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
70%

8: Nagyon könnyen általánosítasz. Nem mindenki látja előre a jövőt, hogy milyen lesz a párja, házassága x év után.

És nem, nem lehet tudni mindenkiről, hogy milyen lesz, akkor sem, ha te úgy gondolod.


Én a magam részéről nagyon örülök, hogy elváltak a szüleim. Apaképnek egyáltalán nem tekintem az apámat, nincs miért. Inkább elrettentő példa. Nem utálom, nem nevelt ellene anyukám. Anyukámnak lett idővel új párja, ő valóban olyan volt, akire fel tudtam nézni.

Úgyhogy nem kell leragadni egy rossz házasságban.

A gyereknek sokkal rosszabb úgy felnőni, hogy komoly gondok vannak egy házasságban (pl. erőszak, alkohol) mint elvált szülők gyerekeként.

Nincsenek különösebb gondjaim felnőttként, kiegyensúlyozott és boldog vagyok, család, barátok, munka, minden területen elégedett vagyok.


De persze itt mindenki nagyon okos, és rögtön lenézi azt, akinek nem tökéletesen álomszerűen alakult az élete.

2018. febr. 6. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!