Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Annyira tanácstalan vagyok,...

Annyira tanácstalan vagyok, mit tennétek a helyemben? (lent)

Figyelt kérdés

Tettem itt fel kérdést ezzel kapcsolatban, én vagyok, kit a keresztanyja lehordott mindennek, meg hogy kidobja Ő a párom.Mostanáig beszéltem a párommal, mondta, hogy addig nem akar ide jönni, mig nem tisztázom anyummal is a helyzetet, nem akarja keresztanyumat látni, mert nem tudná vissza fogni magát.(Mivel minden nap itt van)Emlitette párom, hogy beszéljek anyummal,kiváncsi vagyok anyum mit fog mondani, de kiállok a párom mellett.Mondta a párom, most bizonyithatok mennyire vagyok fontos neki,de ő már nehezen tűri azt, ahogy velem beszélnek.Kérdeztem apumat a dolgokkal kapcsolatban..:kérdeztem tőle, hogy "Te sem akarod, hogy Krisztián járjon ide hozzám?"Erre ő :Én ezt nem mondtam, itt csak keresztanyád pattogott.-de akkor miért nem állt ki mellettem??Miért nem jött szolni neki, hogy ne beszéljen igy velem?Mondtam apumnak, hogy kereszta.azt mondta, hogy ha rájön hogy titokban talizok a párommal, ő engem megöl!Egyszerűen nem tudom ezek után keresztet emberszámba venni.

Ki mit tenne?El vagyok keseredve, itt az lesz, hogy döntés előtt fogok állni(Szinte már döntés előtt vagyok), de biztos, hogy a párom választom.Itthon szinte egy idegen helyen érzem magam.Tárgyként bánnak velem, senki nem állt ki mellettem ezen a hétvégén :(


2010. jún. 7. 02:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj már, én is keresztmama vagyok, bátyám kislánya a keresztlányom, és igaz, hogy ő még kicsi, de soha, most se és később se fogom úgy érezni, hogy bármi közöm lenne ilyen szinten az életéhez! Hisz nem én vagyok az anyja! Akármi van, mindig megbeszélem az anyjával. Én még ilyet nem is hallottam, hogy jön ahhoz egy keresztszülő vagy bármiágú rokon, hogy olyan szinten belebeszéljen a gyerek életébe, ahogy talán még a szülőnek se kéne, de talán tőle még egyes esetekben elfogadható. De csakis neki! Tanácsot adni szabad, meg sokszor kell is, mert ha hülyeséget csinál, azt nem szabad csukott szemmel nézni, esetleg a szülőkkel lehet még szövetkezni, hogy segítsenek jó útra terelni a gyereket, ha tényleg nagy a baj, na de ilyet, ami nálatok van... soha!! Ez felháborító! Keresztanyádnak egy a kötelessége: segíteni a szüleidnek a VALLÁSOS nevelésedben, és semmi több, ha azt nem akarja, akkor ennyi! Semmi egyéb feladata nincs! Eszem megáll, komolyan mondom.


24/L

2010. jún. 7. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Kiegészítem még azzal, hogy azért mondtam, hogy a keresztszülőnek a vallásos nevelésben kell részt venni, mert eredetileg ez a feladata az egyházban. Ezenkívül tényleg semmi más dolga nincs, ő ezt vállalta, amikor keresztvíz alá tartott téged. Bár van rá egy százasom, hogy ezt már rég elfelejtette vagy sose tudta.

Nekünk még nagynénénk is a mai napig megkérdezi, hogy vehet-e nekünk ezt vagy azt, hogy vagyunk, stb, elmondja a véleményét a fiúimról, HA MEGKÉRDEZEM, mert jóban vagyunk, de azt is finoman, és további téma nincs belőle, ahogy másból se. Megadja nekünk a szabad életteret, és mi sem dumálunk az életébe, felnőttként se, még kritika szintjén se.

A szüleid egyébként azért nem állnak ki melletted, mert az idősebb családtaggal, aki "régebb óta" a család tagja, azt nem sérthetik meg, míg neked azért több mindent el kell tudni viselned -szerintük. Jártam már én is így, konkrétan nekem nagybátyám volt ilyen, szegény megkeseredett volt és folyton csesztetett pár éve, de persze nem ilyen durván, csak mindig volt egy alkalmas beszólása. Anyunak mondtam, ő azt mondta, védd meg magad, elég nagylány vagy már, én nem sérthetem meg, mert tőlem másképp jön ki. Hát én megvédtem magam, nem örült neki, s azóta már meg is halt szegény. Én voltam mellette a kórházban az utolsó perceiben.

Remélem, nektek is megoldódik minden. Ne a szüleidtől várj védelmet, hanem magad állj ki magadért, és alakíts ki olyan kapcsolatot, amelyben 10 lépés távolság van, de ugyanakkor udvarias és határozott viszony. Ne engedj ebből, egy idő után hozzászokik.


24/L

2010. jún. 7. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Nekem van olyan érzésem, hogy össze költözök a párommal.Teljesen össze roppantam, semmit nem aludtam!

Nekem is van keresztlányom, és soha a büdös életbe nem mondanék neki ilyet, nekem semmi közöm ahoz, hogyan él és kivel.Ezt már akkor megmondtam, mikor keresztszülőnek kértek. És eszembe sem jutna lek-rvázni, ugy mint én voltam :(( Egyedül vagyok, bármi van, sose állnak ki mellettem.

2010. jún. 7. 04:46
 4/13 A kérdező kommentje:

http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker.. az 1. kérdés amit feltettem


2.- http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..

ha netán valakit érdekelne a többi is.

Köszönöm a válaszokat!

2010. jún. 7. 04:51
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

HA komolyan gondolod a kapcsolatot a barátoddal, akkor menj el otthonról.

Édesapád valószinüleg már többször került összetüzésbe a keresztanyáddal - régebben - és tudja, hogy nem sok esélye van vele szemben, mivel igen agresszivnak tünik.

Édesanyád feltehetöen hasonló helyzetben van, meg azért aggódik is érted, csak arra nem gondol, hogy ez a TE életed. (Egy jó anya azért sokszor feleslegesen is aggódik a gyereke miatt, nem azért mert, nem szereti, hanem éppen ellenkezöleg, azt szeretné, hogy tartósan boldog legyél)

Kerestanyáddal meg közölheted, hogy egyrészt semmi köze ahhoz, hogy te kivel vagy együtt, másrészt ha nem száll le rólad, akkor feljelented életveszélyes fenyegetés miatt. (Ehhez jó, ha elötte az örjöngését felveszed).

2010. jún. 7. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Én nem vagyok keresztszülő de szülő igen és én is azt mondom a büdös életbe nem engedném hogy bárki beleszóljon az életükbe Nem hogy a keresztszülő de a nagyszülők se
2010. jún. 7. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
90%
Első lépésem az volna, hogy a páromat egy idegen ember szemével nézem: mi lehet benne az, ami miatt egy kereszt kivetkőzik önmagából. Mert lehet, hogy ő belelátja a kapcsolatotokba azt, amit te szerelmesen nem látsz. Ha semmi olyan nincs, még kisördög formájában sem a füled mögött, akkor valóban meg kell mondani keresztnek, hogy te szereted a párodat, s vagy vele együtt elfogad, vagy nem fogod kellemetlen szitukba hozni a családot, ezért inkább külön költöztök. Persze ne égesd fel a hidat, mert ha még sem jönne össze a kapcsolat, és ez ma nem fehér holló esemény, akkor hozzájuk mennél vissza, ha támaszra van szükséged.
2010. jún. 7. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és a keresztszülőség nem üres formaság, mert azt is fogadja, ha bármi történik a szülővel, átveszi annak feladatait. De itt túlbuzgó a kereszt, mert a szüleid élnek:)
2010. jún. 7. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
75%

1. A kereszt szüleidnek mi közük van ahhoz, hogy ki a párod?

2. Miért hagyod, hogy beleszóljanak az életedbe?

3. Miért hagyod, hogy tönkre tegyenek Téged is, a párodat is és ezáltal a kapcsolatotokat is?


18 éves lány vagyok, nekem is 2,5 éves kapcsolatom van. Jóban vagyok a szüleimmel is és a kereszt szüleimmel is.

Megengedtem nekik, hogy véleményt mondjanak a páromról, de azt nem, hogy beleszóljanak az életembe.

Te is és én is még jóformán kislányok voltunk, mikor kapcsolatot kezdtünk.

Hogy lehet, hogy nálatok most megy a cirkusz? Nálunk apu hisztizett az elején egy picit, mert én vagyok az egyetlen lánya.


Száz szónak is egy a vége! Ne hagyd, hogy akárki beleszóljon az életedbe, felnőtt nő vagy, saját felelősséggel, döntésekkel, érzésekkel. Mindenkinek meg kell értenie, hogy nem vagy már babával játszó kislány, akinek megálljt parancsolhatnak!

2010. jún. 7. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Anyummal elbeszélgetek ma, meglátom mi lesz.Párom is rengeteget idegeskedik, nincs egy nyugodt napja sem.Nekem sem.Ma ha anyum kereszt pártját fogja fogni, én cirkuszt csinálok, pedig nem akarok, de amit én kaptam kereszttől, nem hiszem, hogy valaki tűrné.

Köszönöm a válaszokat!

2010. jún. 7. 19:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!