Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti mit szóltok ehhez?

Ti mit szóltok ehhez?

Figyelt kérdés

Családomban elég fura nézőpont terjeng. Attól vagy jó és szerethető ember, ha sok pénzed van, amivel a szüleid támogatod. Pl. tesómnak csak 8 általánosa van (11.ben otthagyta a szakközepet) és nem mintha emiatt le kéne nézni, de azóta szabályosan isteníti a rokonság, hogy milyen derék gyerek, hogy dolgozik. Vagy anyám nagynénje, aki mikor megtudta, hogy meghalt apukám, nem azt kérdezte, hogy hogy vagyunk, hanem, hogy mennyibe kerül majd a temetés (és nem azért, mert szeretett volna beszállni a költségekbe).


Gyerekként nem éltünk rosszul, de különösebben gazdagok se voltunk. Tinikoromban anyámék meg a tesóm is vettek fel hiteleket, amiket a mai napig nyögnek. Én már akkor is inkább összespóroltam magamnak nyári munkából meg zsebpénzből az első laptopomra.


Most a párommal a megtakarításunkból vettünk egy lakást, amit fel is újítottunk és van egy autónk is (nem luxus, de egy szép darab). De hát se anyám se a tesómék nem voltak túl lelkesek, tesóm azt se kérdezte meg, hogy hol található a lakás stb. Nemhogy esetleg kell-e segítség a felújításban.


Ő a barátnőjével külföldön van, albiban (másra nincs is pénzük), folyton panaszkodnak, hogy nem jutnak egyről a kettőre, erre 2 éve vettek egy 8milliós audit, persze hitelre (fizetésük negyede erre megy). Az összes ilyen “nagyobb kiadást” mind mind áruhitellel meg hűségszerződéssel veszik (pl. teló, tv stb).


Vagy anyum, mindig panaszkodik hónap elején, hogy már megint bérletet kell vennie. Persze mikor ugyanazt az összeget 3 hetente ott hagyja a műkörmösnél arra nem mondja ezt. Ha sokallja a bérletre a pénzt, akkor minek csináltat műkörmöt? Azon megspórolhatná.


De én ezt annyira nem értem. Párom szerint azért van ez, mert az autót, telefont látják az emberek és elhiszik, hogy van pénzük. De mellette akkor minek megy a sírás, hogy nem jutnak egyről a kettőre, meg hogy szegények nem mernek gyereket vállalni a hitelek meg albi miatt. Itt felénk abból a 8millióból, amit ők autóra költenek már tudnának venni egy szép lakást!!!


Mi sem sírtunk, hogy amíg gyűjtőgettünk a lakásunkra, addig ők Görögországba jártak nyaralni mi meg “csak a balcsira”. Páromnak is van milliónyi álomautója, amiket megvehetett volna a lakás árából, de tudta, hogy a lakás sokkal fontosabb. És attól még mi is tudunk élni, szórakozni, pl. minden héten étterembe járunk meg kirándulni stb, tehát nem vajaskenyéren meg vizen élünk.


És ezt a jelenséget nem csak a családomban látom, hanem sajnos sokfelé. Mi ez?


2018. jan. 24. 16:31
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
42%

"0 ftra kihozott 24 hónapos hűségszerződéses arany iphone-ját lóbálja előttem, aztán mikor betörik a kijelző nincs pénze kicseréltetni."

Na igen,egyik barátnőm is hetente ruha cipő amit utána kb félre dob,számláknál meg megy a rinya meg kölcsönkéres..

2018. jan. 24. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
64%
Nagyon jó a meglátásod az életről és a pénzről is, és gratulálok, hogy ilyen fiatalon ennyi mindent sikerült elérned a pároddal :) Nagyon szomorú, hogy közeli családtagok közt is jelen van az irigység, ahelyett, hogy örülnének a sikereidnek.Sajnos a családod rosszul bánik a pénzzel, a külvilágnak szeretnék bizonyítani, hogy ők milyen tehetősek, miközben saját maguk alatt vágják a fát.Tudom, hogy nehéz, de próbáld ignorálni a nézeteiket, sajnos az efajta embereken nincs segítség.
2018. jan. 24. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

“0 ftra kihozott 24 hónapos hűségszerződéses arany iphone-ját lóbálja előttem, aztán mikor betörik a kijelző nincs pénze kicseréltetni.”


Hát legyél jó tesó, ne kárörvendj ezen, hanem mondd el neki, hogy ha kötne rá biztosítást (a telefon árához képest pitiáner összegért) akkor kétszer ingyen kicserélik neki beázás, vagy törés esetén.

2018. jan. 24. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Tesómnak nem iphone-ja van, ez csak egy példa volt amit manapság gyakran látok.
2018. jan. 24. 17:55
 15/17 anonim ***** válasza:
57%
KomKomolyan nem értem mi a problémád, ki kozod ahhoz, higybtudsz ki mire költi a pénzét. Mindenki magánügye. Ha Audit akár vásárolni és száraz kenyéren élni, hajrá, ha mindennap kaviárt akar enni és gyalogolni 20kmt a munkahelyre, hajrá, ha iPhonet akar és lyukas ruhában szeretne járni, hajrá. Az ő dolga.
2018. jan. 24. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
42%

Na akkor,mint 6 éve külföldön élő vázolnám a legtöbb magyart aki külföldön dolgozik:

Kimegy dolgozni iskola nélkül,hogy szedjen össze pénzt. A harmadik fizetéskor rájön hogy a fizuból félretenni tud,de a bankrendszer hitelt is ad. Na akkor most mi legyen?! Spóroljak egy évig,hogy vegyek egy kocsit, vagy vegyek hitelre, amut a jó fizumból úgyis ki tudok fizetni? Hát veszek hitelre! És így lett egy szép autója, amit könnyen kifizet a fizetéséből. Aztán rájön,hogy spórolni alig tud,mert a "könnyű fizetős hitel" bemis olyankönnyű,mert épp annyi pénze marad hogy hó végén kijöjjön belőle.


Na sebaj majd 3-4 évmúlva,ha lejár a szerződés akkor lesz lakás. Csak többnyire addigra az autó bajai előjönnek. Kéne másik,jobb. Hát akkor vegyünk egy másikat,mert a havu részlet végülis nem is sok.


Arról nem beszélve,hogy azzal haza lehet járni villogni....

Na persze nem mindenki ilyen, de rengeteget lehet látni.

2018. jan. 28. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

Én is éltem 3 évet külföldön és nagyon jól tudtam spórolni, szóval nem idegen a helyzet. Tesóméknak meg már volt autójuk, még le se járt rajta a hitel és eladták.

Párom mai napig külföldön dolgozik és hetente hazajár, ami annyi egy hónapban, mint tesómék kocsitörlesztője. És ők ketten vannak külföldön, nálunk meg már csak a párom. Mi mégis tudunk spórolni.

2018. jan. 29. 17:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!