Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti mit szóltok ehhez?

Ti mit szóltok ehhez?

Figyelt kérdés

Családomban elég fura nézőpont terjeng. Attól vagy jó és szerethető ember, ha sok pénzed van, amivel a szüleid támogatod. Pl. tesómnak csak 8 általánosa van (11.ben otthagyta a szakközepet) és nem mintha emiatt le kéne nézni, de azóta szabályosan isteníti a rokonság, hogy milyen derék gyerek, hogy dolgozik. Vagy anyám nagynénje, aki mikor megtudta, hogy meghalt apukám, nem azt kérdezte, hogy hogy vagyunk, hanem, hogy mennyibe kerül majd a temetés (és nem azért, mert szeretett volna beszállni a költségekbe).


Gyerekként nem éltünk rosszul, de különösebben gazdagok se voltunk. Tinikoromban anyámék meg a tesóm is vettek fel hiteleket, amiket a mai napig nyögnek. Én már akkor is inkább összespóroltam magamnak nyári munkából meg zsebpénzből az első laptopomra.


Most a párommal a megtakarításunkból vettünk egy lakást, amit fel is újítottunk és van egy autónk is (nem luxus, de egy szép darab). De hát se anyám se a tesómék nem voltak túl lelkesek, tesóm azt se kérdezte meg, hogy hol található a lakás stb. Nemhogy esetleg kell-e segítség a felújításban.


Ő a barátnőjével külföldön van, albiban (másra nincs is pénzük), folyton panaszkodnak, hogy nem jutnak egyről a kettőre, erre 2 éve vettek egy 8milliós audit, persze hitelre (fizetésük negyede erre megy). Az összes ilyen “nagyobb kiadást” mind mind áruhitellel meg hűségszerződéssel veszik (pl. teló, tv stb).


Vagy anyum, mindig panaszkodik hónap elején, hogy már megint bérletet kell vennie. Persze mikor ugyanazt az összeget 3 hetente ott hagyja a műkörmösnél arra nem mondja ezt. Ha sokallja a bérletre a pénzt, akkor minek csináltat műkörmöt? Azon megspórolhatná.


De én ezt annyira nem értem. Párom szerint azért van ez, mert az autót, telefont látják az emberek és elhiszik, hogy van pénzük. De mellette akkor minek megy a sírás, hogy nem jutnak egyről a kettőre, meg hogy szegények nem mernek gyereket vállalni a hitelek meg albi miatt. Itt felénk abból a 8millióból, amit ők autóra költenek már tudnának venni egy szép lakást!!!


Mi sem sírtunk, hogy amíg gyűjtőgettünk a lakásunkra, addig ők Görögországba jártak nyaralni mi meg “csak a balcsira”. Páromnak is van milliónyi álomautója, amiket megvehetett volna a lakás árából, de tudta, hogy a lakás sokkal fontosabb. És attól még mi is tudunk élni, szórakozni, pl. minden héten étterembe járunk meg kirándulni stb, tehát nem vajaskenyéren meg vizen élünk.


És ezt a jelenséget nem csak a családomban látom, hanem sajnos sokfelé. Mi ez?


2018. jan. 24. 16:31
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Félreértés ne essék, nem vqgyunk féltékenyek az audiukra vagy a görög nyaralásokra. Egyszerűen az zavar, hogy “sajnálni kell őket”. Persze ha megmondanám, hogy én úgy gondolom az audi helyett valami olcsóbbat kellett volna venni és inkább lakásra gyűjteni, akkor csak forgatnák a szemüket.
2018. jan. 24. 16:40
 2/17 anonim ***** válasza:
6%
Most mi is fényezzünk? Vagy mit vársz? Vannak ilyen emberek, meg vannak amolyanok is. Ennyi. Más az értekrendünk, más a fontossági sorrendünk.
2018. jan. 24. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
50%

Nem értem mi a problémád.

Nem mindenki tud/akar/képes tovább tanulni és igenis becsulendo, hogy a testvéred dolgozik.

Az ő dolguk, hogy mire költik a pénzüket.

2018. jan. 24. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Én sem tanultam tovább, érettségim van.


Másrészt leírtam, hogy nem azzal van baj, hogy mire költik a pénzük, hanem, hogy utána megy a sírás, hogy nem tudnak lakást venni. 8 milliós autót meg igen... és ez nem értékrend kérdése, mert igenis van igényük egy saját lakásra, de mégsem arra költik a pénzüket, hanem egy felesleges luxusautóra (csak melóba járnak vele meg boltba).

2018. jan. 24. 16:46
 5/17 anonim ***** válasza:
23%

Külföldön majdnem mindenki albérletben lakik. És amennyiben nem nagyvárosban, akkor igenis kell az autó. Mi egy hatvanezres városban lakunk, de egész egyszerűen nincs normális tómegközlekedés, képtelenség munkába járni, ha óránként csak 1 busz indul a városból kifelé. Az autóhitel itt speciel 8 százalékos kamattal megy, ami túlélhető, jobb autót jobb áron lehet majd eladni. Nyolcmillióból nem tudom, hol tudna házat venni, de nem biztos, hogy akad két jó munkahely a közelben, ahol előrelépési lehetőség is van.


Ja igen, ami a lényeg: te csodálatos vagy, taps-taps, buksisimi.

2018. jan. 24. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
55%

Én értem a kérdező mit kifogásol.

Tény, hogy létezik az az embertipus aki spórol, gyűjtöget, félrerak, hogy stabil körülményeket tudjon biztositani magának. Meg vannak azok akik hedonista módon halmozzák az élvezeteket aztán a végén sírnak mert nem maradt semmijük (mind ismerjük a tücsök és a hangya meséjét).

Csupán azért néznek le mert ezek az emberi különbségek vannak köztetek. Azt gondolom engedd el a negatív érzéseket amiket ők okoznak benned, mert hosszútávon a te életed a kifizetődő, és a helyes. Vagy ha panaszkodnak, hogy mennyire nincs pénzük nyugodtan elmondhatod nekik, hogy máskor ők is spóroljanak a görög utak vagy a műkörmös helyett.

2018. jan. 24. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
36%

Hasonló a helyzet nálunk is.

Nem kell felvenni a dolgot, ennyi a titka.

Mi vagyunk a család első számú pénzszórói a szemükben, pedig lakás, kocsi, néha vacsora, nyaralás 1x, egy-két kisebb kiruccanás.

Ez fér bele egyenlőre.

A család szerint mi költjük a legtöbb pénzt, jelezném hogy sosincs olyan hogy a hónap végén üres lenne a számla, van félretett pénz akár nagyobb kiadásra is.

Ezzel szemben ők próbálkoznak mindig a "f.szméregetéssel"

Vegyünk nagyobb tévét, hitelre. Újabb autót, hitelre..

Ha meghívtuk őket nem egyszer volt olyan hogy nem volt benzin a kocsijukban(20km-re lakunk)

Nem jöttek nyaralni pedig jeleztem hogy az utazást állom és még öcsém szállását is. Nekik akkor se volt (persze öcsémet elvittem)

Szóval folyton sírás van hogy nincs erre, nincs arra..

Ezt le kell nyelni, családtagokat nem lehet megválogatni.

2018. jan. 24. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

5-ös: nem azt mondtam, hogy nem kell autó, de munkábajáráshoz minek a 8 milliós luxiaudi? Mi 8,35ért vettük a lakást (megyeszékhelyen, ipariparkkal, jó városi buszközlekedéssel), +4 millióból felújítottuk (de ez úgy, hogy semmin nem spóroltunk). Persze, külföldön mindenki albiban van, de ők jönnének haza, csak sírnak, hogy nincs hova meg hogy semmi látszata, hogy kinn dolgoztak.


6-os: te megértetted a mondandóm, köszönöm, hogy nem rögtön letámadtál, hogy én csak “buksisimit” várok.

2018. jan. 24. 17:08
 9/17 A kérdező kommentje:
Vagy mondok egy sztorit, ami nem a családban esett meg, hanem a boltban láttam: nagymama unokájával, unoka szeretett volna egy túró rudit. A kosaruk tele volt felesekkel meg akkoriba még cigit is lehetett boltban venni. Szóval erre még rá lehetett volna fogni, hogy nem akarja elkényeztetni a gyereket, vagy aznap már evett csokit stb. Erre később a bolt előtt ugyanúgy sír a kisgyerek, hogy ő szeretett volna egy rudit, mire a nagymama leteremtette, hogy “kussolsz, mondtam, hogy nincs pénzem” :O hát kinek mire fontos a pénzt elkölteni...
2018. jan. 24. 17:13
 10/17 A kérdező kommentje:
Mondjuk én alapból idegenkedek a pénztől mint olyan. Nem élek álomvilágban és nem vagyok lusta dolgozni, tudom, hogy az élethez pénz kell, de én nem ettől teszem függővé a szeretetem vagy tisztelem mások felé. Ergo nem attól lesz valaki f...szagyerek a szememben, hogy a 0 ftra kihozott 24 hónapos hűségszerződéses arany iphone-ját lóbálja előttem, aztán mikor betörik a kijelző nincs pénze kicseréltetni.
2018. jan. 24. 17:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!