Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek jó dolog? Ti...

Szerintetek jó dolog? Ti adnátok vagy nem?

Figyelt kérdés
szerintetek jó dolog ha egy 16 évesnek bankártyája van??
2010. jún. 5. 22:18
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, milyen az a 16 éves. Ha tudom róla, hogy arra használja, hogy összegyűjtögesse a pénzét, akkor oké. Van kártyája, de csak vészhelyzetben használja. Ha viszont olyan, hogy szórja a pénzt, akkor nagyon nem oké. Így nem tanulja meg megbecsülni a pénz értékét.
2010. jún. 5. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem a bankkártya a lényeg,hanem az,hogy mennyi pénzt teszel a számlájára. Ha csak havonta 2-3 ezer forintot,akkor nincs vele semmi gond. Megtanulja beosztani. Ennél több nem kell egy 16 évesnek. Gondolom a kajáját,ruháját stb. nem ő veszi meg.
2010. jún. 5. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem jó dolog, Hugimnak is volt ( már betölötte a 18.at) , Anyum társkártyája volt, az OTP - nél - így hozzáférhetősége volt, mindíg utaltunk rá neki kisebb-nagyobb összeget , jól jött akkor is, ha a kollégiumba sürgősen kellett valamire pénz, és mivel messze volt, így sokkal egyszerűbben-gyorsabban meg tudtuk oldani. nem beszélve, hogy a mai világban igenis tudni kell használni egy bankkártyát, ez már mindenhol alap dolog, szóval azért is jó, mert így megtapasztalja milyen is az, kicsit önállób lehet, esetleg próbálkozhat a pénze beosztásával...
2010. jún. 5. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Az én gyerekeimnek volt 16 éves korukban. De ők tudták, hogy mennyi pénzt vehetnek le róla havonta és vészhelyzet esetén lehet csak többet levenni. (volt is ilyen, elment a vonatjuk kiránduláson, a fiam vette meg a fél társaság vonatjegyét, mert elköltötték addigra minden pénzüket. Természetesen másnap visszakapta, de jó, hogy ott volt nála)
2010. jún. 5. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Adnék, mivel azt a bankkártyát is csak akkor tudja használni, ha van a számlán pénz, azt pedig én tudom befolyásolni azzal, hogy mennyit és mikor utalok rá neki. Pl. osztálykiránduláson van, vagy bárhol máshol ami épp nem itthon van és valami közbe jön, pénz kell neki, csak gyorsan befizetem és pár órán belül fel tudja venni.
2010. jún. 5. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Az attól függ. Ha olyan lesz a lányom (még csak 16 hónapos :)) mint én akkor semmiképpen, ha olyan lesz mint a férjem akkor nyugodt szívvel.
2010. jún. 5. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

de ha a leány kollégista,és alapból is az ő pénze van rajta amit kapott ballagásra (elég sok) és nem feltételenül akkor vesz le amikor végszükség van rá tehát használja

és hozzá kell tenni hogy ha a szülő nem tartozkodik ottthon

2010. jún. 5. 22:29
 8/18 A kérdező kommentje:
a lány elég sokat vesz le de a szülő mindig visszarakja és rakrá neki mert ha nem rakta volna vissza amit a lány levett akkor már kb 5 ször lefogyott volna pénz
2010. jún. 5. 22:31
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell neki visszarakni. Ne rontsd el a lányt. Majd ha nem lesz rajta, nem lesz miből levenni, megtanulja, hogy mi az, ami fontos és mi az, ami nem.
2010. jún. 5. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
nem tehetem ezt meg hiszen nem vagyok otthon csak az apjáék adnak neki pénzt milenne akkor?
2010. jún. 5. 22:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!