Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy szóljak apának, hogy jó...

Hogy szóljak apának, hogy jó lenne, ha adna zsebpénzt?

Figyelt kérdés

Sose kaptam még :S...

Amúgy sok mindent megkapok, de mindig hallgatnom kell érte veszekedést, szinte mindenért.

Szeretném befestetni a hajam, de kiborulna, ha hajfestékért kérnék pénzt:P és hát ugye később is újra kell majd festeni...

És szerintetek hetente kb mennyit adjon? Nem csak hajfestékre kéne pénz...


15/L


2010. jún. 5. 17:12
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
51%

hát én kollégista vagyok, és így kapok heti 1000Ft-ot (ha esetleg lekésném a kaját akkor legyen miből venni, de ez általába megmarad és így hétvégén lemotorozom) meg havi 5000Ft megy a számlámra, de ahhoz alig nyúlok, gyűjtöm ;) (nekem is vesznek ruhákat, meg otthonra a kaját persze, de inkább magam vasárlok ott, ahol kolis vagyok, ezért is adnak)

szerintem a havi 4-5000Ft neked is jó lenne, szépen kérd meg őket, és magyarázd el hogy jó lenne gyűjtögetni,hogy ne kelljen mindig őket nyaggatni ha szeretnél valami apróságot :)

16/L

2010. jún. 5. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
39%
Rendszeres havi zsebpénzt nem adnék. Az olyan lenne, mint a fizetés. Az pedig annak jár, aki megdolgozik érte. Ha viszont meg tudod kellően indokolni, mire lenne szükséged, tárgyalási alap lehetne. Hajfestésre ebben a korban biztos nem adnék.
2010. jún. 5. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:

Miért nem adnátok hajfestésre?:)

Hagy ne ők döntsék el, hogy mit csinálok magammal... És amúgyse olyanok, akik beleszólnak abba, hogy mit csinálok. Elmondják a véleményüket, de nem tiltanak semmit. És szerintem ők a normális szülők.. Mit érnétek el azzal, hogyha megtiltanátok? Titokba festés, esetleg utálat.. Hát grat :D És szerintem egészen normális tini vagyok annak ellenére, hogy tényleg semmit se tiltanak...

2010. jún. 5. 17:43
 14/24 anonim ***** válasza:
Szia! Középiskolában heti 2000 Ft-ot kaptam, tehát 5 nap, napi 400 Ft, ez elég volt uzsonnára meg üdítőre. Egyetemen napi 1000 Ft-ot kaptam/kapok, de ez már más helyzet, itt egész nap ennem kell, szóval ez az egész napi fenntartásra vonatkozik. Szerintem ha te semmiben sem szenvedsz úgymond hiányt, akkor a heti 1500 Ft korrekt, nem is sok, nem is kevés.
2010. jún. 5. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
Rendszeres havi zsebpénzt nem adnál mert az annak jár aki megdolgozik érte?:O Mivel jobb a heti zsebpénz? Hogy ha azt már az első nap elkölti ne kelljen csak egy hetet várni hogy kapjon ujra? Ha csak 1 hónap mulva kapna megtanulná mi az hogy pénz,és mi az ha nincs és lehetne,ha beosztotta volna. Vagy eleve zsebpénzt nem adnál vagy nem értem egyik előző válaszoló.
2010. jún. 5. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
17:38-asnak szántam az előzőt.
2010. jún. 5. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
A 17 éves heti 2000 ft-t kap, a 9 éves heti 1000 ft-ot. Kajára,ruhára természetesen nem kell költeniük. Ezzel a pénzzel azt csinálnak amit akarnak, a nagy pl. autós újságokat vesz, a kicsi tech-deck-et, de ha csipszre költik az is az ő dolguk. Ha a számítógépükre költik, akkor spórolnak a zsebpénzzel, ha meg olyanjuk van, elszórják. Így tanulnak meg gazdálkodni. Az összegen lehet vitatkozni, de amilyen árak manapság vannak, ha vesz egy kólát meg egy csokit, az már 500 ft, egy Tuning magazin 2000.
2010. jún. 5. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat :)

Én azt hiszem heti 1000ret fogok kérni...

2010. jún. 5. 17:58
 19/24 anonim ***** válasza:

Szia,én hetente kb. 2000ft-t kapok.Szerintem ez böven elég mindenre :)) Kaják nem kell rajta vennem,azt viszek ottohnrol,ruhákat is anyuék veszik.


14/L

2010. jún. 5. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

A heti 1000 jó gondolat, elvileg elég kellen, hogy legyen.


A hajfestésről, csak hogy tudd: egy normális fodrász sem fogja befesteni a hajad 16! éves korod előtt, mert tönkreteszi vele. Azt utána lehetne sírni. Na ezért ne fesd be!

2010. jún. 5. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!